מלי פולישוק-בלוך

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מלי פולישוק-בלוך

מלי פולישוק-בלוך (נולדה ב־14 בינואר 1953), חברת הכנסת מטעם סיעת שינוי בכנסת ה־16, ובשלהי הכנסת ה־16 מטעם מפלגת חץ.

  • "העניין הוא שצריכים בכנסת אנשים עם ניסיון. זה שכתבת כתבות יפות בעיתון, ניהלת בנק או היית ג'ודוקא מצליח לא הופך אותך לפרלמנטר טוב. ראינו המון קציני צבא שלא יודעים להעביר אפילו חוק אחד. בכנסת צריכים אנשי עבודה, לא כוכבי טלוויזיה." ~ על התכונות הרצויות לחברי הכנסת (שיר פרימר, הח"כית לשעבר סוגרת חשבון עם שלי יחימוביץ', באתר nrg‏, 13 בנובמבר 2012)
  • "טומי מאוד העריך את העבודה שלי. בכל הקדנציה הייתה לנו רק תקרית אחת. הוא ראה כמה מחמאות אני מקבלת על ניהול הישיבות בכנסת. היו כמה מקרים שבסוף הישיבה מחאו לי כפיים." ~ על עבודתה בכנסת ה־16 (שיר פרימר, הח"כית לשעבר סוגרת חשבון עם שלי יחימוביץ', באתר nrg‏, 13 בנובמבר 2012)
  • "הפוליטיקה הישראלית ושותפתה הפעילה – העיתונות, רגילות לפוליטיקאים כוחניים, שטחיים, שולפים לפני שחושבים, שהאגו הולך אצלם לפני המחנה. אלו תכונות שמאפיינות בדרך כלל פוליטיקאים גברים. יש פה ושם גם פוליטיקאיות המאמצות דפוסי התנהגות גבריים כאלו. אך כאשר פוליטיקאית – אישה – מנסה להתנהל בדרך אחרת, כאישה: במקצוענות, ביושר, בלמידת הנושא לפני שהיא מדברת, בהקשבה, מקבלים זאת עמיתיה הפוליטיקאים וגם העיתונאים (חלקם, לא כולם כמובן) כהססנות, חוסר יכולת להחליט, רגישות יתר, פחדנות. כלל ידוע הוא שכאשר גבר סמכותי הוא מנהיג וכאשר אישה סמכותית היא רעה, בלתי אנושית (ביצ'ית). הפוליטיקה הישראלית והחברה הישראלית זקוקות היום יותר מתמיד לתכונות האופי הנשיות בתהליכי קבלת החלטות וביצוען. מנהיגות שתהיה קשובה יותר, רגישה, מקצועית, אמפתית ובעיקר ישרה וענווה. תכונות אלו יש בציפי לבני ואני מקווה שבבחירות הבאות תיבחרנה עוד כמותה, נשים בעלות דעה ודרך שלא שוכחות את היותן נשים גם בהיותן בפוליטיקה." ~ על שילוב נשים בפוליטיקה ("נשים בפוליטיקה – יש דרך אחרת", באתר בננות, 27 באוקטובר 2007)
  • "לליברליזם הישראלי יש שלושה רבדים: אישי, כלכלי־חברתי ומדיני." ~ על תפיסת הליברליזם שלה כחברת מפלגת שינוי ("ליברליזם – חייה ותן לחיות", באתר בננות, 27 באוגוסט 2007)

קישורים חיצוניים[עריכה]