מרטין וייס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מרטין וייס, 2013‏

מרטין וייס (בגרמנית: Martin Weiss, נולד ב־31 בדצמבר 1962) הוא דיפלומט אוסטרי. כיהן כשגריר אוסטריה בישראל.


  • "למדתי עד כמה הכול פה קטן. בביקור בצפון המדינה מבינים שדמשק הרבה יותר קרובה מאשר ירושלים. גם על בקעת הירדן אפשר לומר בתיאוריה הרבה דברים, אבל כשרואים כמה היא קרובה, יש לכך השפעה. מקובל לומר שגיאוגרפיה היא 80 אחוזים מהדיפלומטיה, וזה נכון."
  • "ישראל תקבל לבד את ההחלטות שלה. היא לא צריכה שמישהו אחר מבחוץ יגיד לה מה לעשות. אבל מעולם לא הבנתי מדוע פגישה בין שגריר ישראלי בווינה לבין נציג של מפלגת החירות, נחשבת לתעודת כשרות למפלגה הזו. אדרבה, בפגישה כזו השגריר הישראלי יכול להיות קשוח מאוד ולציין את כל מה שלא בסדר במהלכיה של המפלגה. כך מתנהל שיח ובאופן אישי אני חושב שזה חזק יותר."
  • "מה שאני יכול להבין לחלוטין הוא עד כמה חשוב שהמדינה הזו קיימת. כי אם הייתי יהודי שחי מחוץ לישראל וצריך להתלבט אם לאפשר לבן שלי להסתכן וללכת ברחוב עם כיפה או לשים כובע – זו דילמה שיכולה להיות כיום כמעט בכל מדינה בעולם, כולל כאלה שתומכות בישראל – מלבד מדינה אחת וזו ישראל. וזה מה שעושה פה את ההבדל הגדול."
  • "הממשלה הישראלית נקטה מהתחלה מדיניות של בחינה לאורך זמן ביחס לשרים ממפלגת החירות. זה עדיין המצב כיום. גם הממשלה האוסטרית וגם השותפים הקואליציוניים הבהירו כי הם מכבדים באופן מלא מדיניות זאת. הם מודעים לכך שהם צריכים לשכנע באמצעות מעשים, ולא רק באמצעות דיבורים."