לדלג לתוכן

מרים נופך-מוזס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מרים נופך-מוזס

מרים נופך-מוזס (נולדה ב־1942) היא עיתונאית ישראלית.


  • "במשך השנים חל שינוי גם באישה הישראלית וגם בעיתון ואנחנו מטפלים במכלול של נושאים כמו דיני עבודה, עוסקים הרבה באיכות־חיים ומשלבים בין קריירה והתפקידים המסורתיים של האישה. הנוסחה של 'לאשה' היא העברת מסרים באמצעות סיפורים אישיים, הבאת מידע לקוראות באמצעות מדורים מקצועיים והצצה לעולם הזוהר, כאן ובחו"ל."
  • "זה עושה עוול לגברים לחשוב שכל מה שמעניין אותם זה ספורט, נשים וכסף. בואי נגיד שזה תופס חלק גדול, אני לא אתכחש ואגיד שלא. אבל מעניינים אותם גם איכות חיים, חיי משפחה, זוגיות, הורות ונושאים כלליים שכותבים עליהם יותר בחו"ל ופחות בארץ. אין בארץ עיתון שמקבץ את כל הנושאים האלה ועוסק בהם מהזווית הגברית." ~ על הוצאת מגזין "בלייזר"
  • "התחרות, מאז ומעולם, היא תמונת ראי של המדינה, על השינויים החברתיים והדמוגרפים שבה. היא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. העליות השונות שהגיעו הנה, ממזרח וממערב, מאתיופיה ומרוסיה ועוד, העשירו את התמהיל שממנו מורכבות המועמדות והשפיעו על מה שנתפס כיופי ישראלי. גם הדרישות מהמועמדות משקפות את ההתפתחות שחלה במעמד האישה. מאז ומעולם, והיום יותר מתמיד, אנחנו מחפשים – נוסף על היופי החיצוני, שיש לו כמובן משקל – את האישיות, את הנוכחות, את היופי הפנימי, את הצעירה הישראלית שנוכל להתגאות בה בעולם." ~ על תחרות מלכת היופי