מרי גריפית'

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מרי גריפית' (באנגלית: Mary Griffith), אישה אמריקאית שפעילה למען זכויות הקהילה ההומו־לסבית. בעבר הייתה נוצרית אדוקה והאמינה שאם התנ"ך אוסר על משכב זכר, אז אסור להיות הומוסקסואל. לכן כשבנה, בובי, יצא מהארון היא לא קיבלה אותו וניסתה לשנות אותו. 3 שנים לאחר מכן בובי התאבד. בשנת 2009 יצא סרט המבוסס על סיפורה של מרי גריפית', "תפילות לבובי".

  • "לפני שאתה אומר 'אמן' בקול, בביתך או במקום עבודתך, חשוב וזכור – ילד מקשיב."
  • "לכל הבובים והג'נים שם בחוץ, אני אומרת את המילים האלו לכם כאילו הייתם ילדי: אנא אל תאבדו את התקווה בחיים, או בעצמכם. אתם יקרים לי מאוד, ואני עובדת קשה מאוד כדי שהחיים האלה יהיו בשבילכם מקום טוב יותר ובטוח יותר לחיות בו. הבטיחו לי שתמשיכו לנסות. בובי ויתר על אהבה, אני מקווה שאתם לא. אתם תמיד במחשבותיי."
  • הומוסקסואליות היא חטא. הומוסקסואלים נידונים בעבור נצח בגיהנום. אם הם רוצים להשתנות, הם יכולים להירפא מדרכיהם הרעות. אם יפנו את הגב לפיתוי, הם יכולים להיות נורמאליים שוב אם הם רק ינסו וינסו חזק יותר אם זה לא עובד.
אלו הם כל הדברים שאמרתי לבני בובי כשגיליתי שהוא היה הומו. כשהוא אמר לי שהוא הומו עולמי התמוטט. עשיתי כל שיכולתי כדי לרפא אותו מהמחלה שלו. לפני שמונה חודשים בני קפץ מגשר והרג את עצמו. אני באמת מתחרטת על חוסר הידע שלי על הומואים ולסביות. אני רואה שכל מה שלימדו אותי היה קנאות ולשון הרע חסרת אנושיות. אם הייתי חוקרת מעבר למה שאמרו לי, אם רק הייתי מקשיבה לבני כשהוא שפך את ליבו אלי, לא הייתי עומדת פה היום איתכם מלאה חרטה. אני מאמינה שאלוהים היה מרוצה מנשמתו הטובה והאוהבת של בובי. בעיני האל טובות לב ואהבה הם כל העניין. לא ידעתי שבכל פעם שאמרתי בקול קללה נצחית על הומוסקסואלים, בכל פעם שהתייחסתי לבובי כאל חולה וסורר וכסכנה לילדינו, ההערכה העצמית שלו ותחושת החשיבות שלו נהרסו. ולבסוף נשמתו נשברה מעבר למה שאפשר לתקן.
זה לא היה רצון האל שבובי יטפס על צד הכביש המהיר ויקפוץ ישירות לדרכה של משאית עם שמונה עשרה גלגלים, שהרגה אותו מיד. מותו של בובי היה תוצאה ישירה של הבורות של הוריו והפחד שלהם מהמילה 'הומו'. הוא רצה להיות סופר. תקוותיו וחלומותיו לא היו צריכים להילקח ממנו אך הם נלקחו. יש ילדים, כמו בובי, יושבים בקהילות שלהם. בלי שתדעו הם יקשיבו כשאתם אומרים 'אמן', וזה במהרה ישתיק את תפילותיהם, התפילות שלהם להבנה וקבלה והאהבה שלכם. אבל השנאה שלהם והפחד והבורות מהמילה 'הומו' ישתיקו את התפילות האלה.
(מרי גריפית' סיימה את נאומה עם הציטוט הראשון בעמוד זה).

מרי: "לא יהיה לי בן הומו."
בובי: "אז אמא, אין לך בן."
מרי: "טוב."