משה מזרחי (חבר הכנסת)

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
"נמשיך ונפעל למיגור השחיתות."

משה מזרחי (20 בספטמבר 1950 – 10 בדצמבר 2022), חבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה וניצב במשטרת ישראל. כיהן כראש האגף לחקירות ומודיעין, תפקיד ממנו הודח לאחר שהתגלה כי עשה שימוש פסול בהאזנות סתר בחקירות אותן ניהל כראש היאחב"ל.


  • "פינטו חשוד שחולל שחיתות בקנה מידה נרחב, וספק אם האינטרס הציבורי שבהפללת הניצב-לשעבר ארביב מצדיק את ההקלה בעונשו של פינטו. עם זה, אם תספק עדותו של הרב מידע מקיף על השחתת מערכת אכיפת החוק - אפשר להצדיק עסקת טיעון עמו" משה מזרחי על עסקת הטיעון השנויה במחלוקת עם הרב פינטו (מאירי ע., "תנועת אומ"ץ ליועמ"ש: לא לעשות עסקה עם הרב פינטו", אתר קול ישראל רשת ב', תאריך 28.5.2014).
  • "משרד הפנים התעלם מהסימנים לזיופים בבית שמש. כמי שאחראי על רשימת ביקורת גבולות, ושאצלו נמצאים רשימות הנפטרים, הייתי מצפה ממשרד הפנים לעשות הצלבת נתונים" משה מזרחי מבקר את התנהלות משרד הפנים לגבי הזיופים שהתגלו בבחירות ב'בית שמש' (פרידסון י., "ח"כ מזרחי: משרד הפנים התעלם מהסימנים לזיופים בבית שמש", אתר NRG, תאריך 29.12.2013).
  • "סוד גלוי הוא כי קרנן של הכנסת והממשלה ירדו פלאים בעיני הציבור הישראלי, דבר שבא לידי ביטוי בנכונותם ההולכת ופוחתת של אזרחי המדינה לקחת חלק בתהליך הפוליטי, אין ספק שחוסר ניקיון כפיהם של נבחרי הציבור תרם רבות לתופעה זו. בשנים האחרונות רבו המקרים בהם נבחרי ציבור שקיבלו מנדט מקהל הבוחרים עברו עבירות תוך כהונתם כחברי הכנסת והורשעו על־ידי בית המשפט בגין עבירה שיש עמה קלון. זו הצעת חוק נוספת שמטרתה להשיב את אמון הציבור בנבחריו, הצעה זו שולחת מסר ערכי ומבהירה כי לא נאפשר לחברי כנסת שסרחו לשוב לזירת הפשע. כולי תקווה, כי סדרת הצעות חוק שהגשתי הנוגעות גם לראשי הערים ולשרי הממשלה, תשפר את איכות השלטון בישראל ואת אמות המוסר של שליחיה הציבוריים." ~ על הצעת החוק שהגיש בנושא אישי ציבור שסרחו (יובל יועז, "הצעה: ח"כ שהורשע בעבירת קלון לא ייבחר לעולם", באתר News1,‏ 27 בדצמבר 2013)
  • "זהו צעד משמעותי במאבק להשבת אמון הציבור בגופי השלטון הישראלים, אנו נמשיך ונפעל למיגור השחיתות וביחד נעביר מסר ברור לנבחרי הציבור שידעו כי השליחות הציבורית אינה הפקר ועם ההשפעה הרבה מגיעה גם אחריות כבדה. תיקון החוק צריך לייצר הרתעה שמי שמועל באמון הציבור צריך לדעת שלא יוכל לשוב לתפקידים כאלו." ~ על אישור הצעת החוק שלו בוועדת השרים לענייני חקיקה (רויטל חובל, "השרים אישרו: ח"כ שהורשע יוכל להתמנות לשר רק אחרי 14 שנה", באתר הארץ, 15 בדצמבר 2013)
  • "הבעיה במדינה שלנו היא שאבדה ההרתעה. גם בחברה, גם בממשלה וגם בציבור פשוט מפרגנים למושחתים, ולא מתייגים את ההתנהגות המושחתת כפסולה וכמכוערת ומוקיעים אותה. אז איך אפשר לדרוש ולצפות שלא תהיה שחיתות בישראל? אף אחד לא טורח להגיד למושחתים שהם עושים משהו לא בסדר, והתוצאה היא שאתה רואה עוד ועוד שחיתות - בכל התחומים ובכל הרבדים, כי אותם אנשים יודעים ששום דבר לא יקרה להם מהתנהגות 'חרא', סליחה על הביטוי." ~ על תופעות השחיתות במדינת ישראל (יוסי ניסן, "עבריינים זוכים להערצה בפריים-טיים; יש לגיטימציה לפושעים שלנו", באתר גלובס, 28 בנובמבר 2013)

קישורים חיצוניים[עריכה]