לדלג לתוכן

משחק הממלכות

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
עטיפת הספר

משחק הממלכות (באיטלקית: l gioco dei regni) הוא ספר מאת קלרה סרני (Clara Sereni) על יחסיהם של שלושה אחים במשפחה יהודית־איטלקית. הספר יצא לאור ב־1993 ותורגם לעברית.


  • "מאבקים אכזריים קרעו את שתי החבורות, ולא רק בתחום המילים: הציונים כבר גילו יחס מפלה אל האוכלוסייה הערבית; אצל הקומוניסטים כבר קצרה תרבות השתיקה והחשדנות את קורבנותיה הראשונים."
  • "על מי שחיפש אחר חלום־חיים, על מי שרצה לקחת חלק פעיל בכוח שיקדם את העולם, נכפתה בחירה: בין עריצים לשפלי־רוח, בין קורבנות לרבי־טבחים, בין מדוכאים למדכאים. יהיה אשר יהיה השם שניתן למדוכאים, יהיה אשר יהיה המקום ששם נמצאו לו המדכאים."
  • "ודאי שנפתור את הכול ברוח האהבה הקושרת אותנו, שהיא חזקה יותר מאהבת אחים. אתה יודע שלבי נשבר שאני כותב לך זאת. אני מקווה שהזמן ירפא את הפירוד הזה, שכמעט הורס את חיינו, כי במשותף אנו יכולים לחולל לא מעט. לכן אני סבור שחליפת המכתבים שלנו מועילה, ואני רוצה לבקש ממך לעשות מאמץ לצאת ממעגל הקסמים של הלניניזם שלך לשפוט אותו ב'ביקורתיות'. אני בטוח שאם כך תעשה, תראה את מוגבלותו."

נאמר עליו[עריכה]

  • "זהו ספר על משפחתה של המחברת כמטונימיה לסיפורה של יהדות איטליה במאה הקודמת: יהדות בורגנית נינוחה ומתבוללת שנאלצת להתמודד עם הכרעות קשות נוכח עליית הפשיזם." ~ נעמי דה־מלאך