מתיו מקונוהיי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מתיו מקונוהיי

מתיו מקונוהיי (באנגלית: Matthew David McConaughey) (נולד ב־4 בנובמבר 1969), שחקן קולנוע אמריקאי, זוכה פרס אוסקר לשחקן הטוב ביותר, פרס גלובוס הזהב ופרס גילדת שחקני המסך.


 • "לכל אחד יש את הזכות לצעוק בוז, כשם שיש לו את הזכות להלל." ~ על קריאות הבוז מצד הקהל לסרטו האחרון ("מתיו מקונוהיי מגיב לצעקות הבוז על סרטו בפסטיבל קאן", באתר עכבר העיר, 17 במאי 2015)
 • "אין לי תשובה מסודרת לשאלה שכולם שואלים אותי, למה השינוי הזה הגיע דווקא עכשיו. כל הזמן שואלים אותי 'מה קרה?!' אני חווה את זה כמשהו הרבה יותר טבעי משנראה לאחרים. זה פשוט אני, שרוצה לעשות דברים קצת אחרת. אם אנתח את זה ואשאל את עצמי אם זה קשור לעובדה שאני בשנות הארבעים לחיי, התשובה תהיה כן, בוודאי. האם זה קשור לעובדה שהקמתי משפחה? כן, בוודאי. השינוי הזה קשור להרבה דברים. רציתי לנער את הקשר שיש לי עם הקריירה שלי. אבל אל תביני לא נכון, נהניתי ממה שעשיתי אז. אני נהנה ממה שאני עושה היום. אולי עוד אעשה קומדיה רומנטית נוספת בעתיד. אלה פשוט שרירים אחרים." ~ על התפנית בקריירה ובבחירת הפרויקטים שהוא מצלם (אריאלה בנקיר, "השחקן מתיו מקונהיי הוריד 20 קילו והרוויח מעמד חדש. ראיון", באתר הארץ, 8 בפברואר 2014)
 • "אנשים משתנים, כן. רון למד מהי חמלה, אבל הוא לא הפך להיות מישהו אחר לגמרי. הבחור נאבק על החיים שלו, הוא לא יקום פתאום ויגיד – 'ריון, אני מצטער שקראתי לך Faggot', והוא גם לא האדם שינופף פתאום בדגל וינהיג את כולם – 'בוא אחרַי! נלך לוושינגטון! נפגין!' לא. זה לא הוא. הוא היה בחור אמיתי. ואם תיצמד לבסיס, האנושיות שבו וגם הטוב שבו יצוצו החוצה וייראו לקהל, בנקודה מסוימת. אם תיצמד לעובדה שלפני הכול הוא היה איש עסקים, הצד של לוחם הצדק שנאבק לשינוי יגיח מבין השורות בנקודה מסוימת. אבל כדי שזה יהיה אמיתי אתה צריך לדבוק בדמות." ~ על הדמות שגילם בסרט "מועדון הלקוחות של דאלאס" (אריאלה בנקיר, "השחקן מתיו מקונהיי הוריד 20 קילו והרוויח מעמד חדש. ראיון", באתר הארץ, 8 בפברואר 2014)
 • "שנה אחרי שהייתי עושה סרט היה מגיע צ'ק בדואר. זה הגניב אותי. הייתי אומר דברים כמו 'וואו, כמה אפסים!' ו'יוצאים לחגוג הערב!'" ~ על התקופה בה התחיל להרוויח סכומים מכובדים על סרטיו (מאיה פז, "גבירותי ורבותי: מהפך", באתר mako,‏ 30 בינואר 2014)
 • "יש לי הרבה מאוד קמעות, ואני בטוח שיש גם כאלה שאני לא יודע על קיומם. אבל האחד הזה הביא לי את המזל... לפני שיצאנו לטקס, אשתי ואני הסברנו לילדים לאן אנחנו הולכים וסיפרנו להם שאני מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר, אבל שחוץ ממני יש עוד ארבעה שיכולים לזכות. לוי, בני בן החמש, הסתכל עלי ואמר: 'אני מקווה שתזכה, אבל אתה הולך להפסיד'. עכשיו אני רק מחכה להגיע הביתה ולומר לממזר הקטן, 'חה, חה, ניצחתי'." ~ על זכייתו בגלובוס הזהב על הסרט "מועדון הלקוחות של דאלאס" (דודי כספי, "מתיו מקונוהיי לא מביט לאחור", באתר ישראל היום, 17 בינואר 2014)
 • "המוטו שלי בחיים הוא 'פשוט תמשיך לחיות', וזה גם השם שהענקתי לעמותה שלי, שמסייעת לבני נוער למקסם את יכולותיהם. החיים שלי השתנו כשהקריירה שלי יצאה לדרך ממש בזמן שאבא שלי נפטר. יכולתי בקלות לוותר על זה, אבל באותו רגע הבנתי שהנה הפכתי לגבר, והחיים שלי רק מתחילים. מדליק אותי להיות שחקן." ~ על נקודת המפנה בקריירה שלו (דודי כספי, "מתיו מקונוהיי לא מביט לאחור", באתר ישראל היום, 17 בינואר 2014)
 • "יש לי הרבה פחות זמן לחברים היום. החברים הקרובים הבינו שאני כבר לא יכול לזרוק על הגב תיק ולהיעלם איתם לארבעה ימים. אני נשוי לאישה שמאתגרת אותי. בשנה שעברה צילמתי שני סרטים, בזה אחר זה, והיא זו שאמרה: 'אתה רוצה לעשות את זה – תאזור אומץ, תחזיק חזק בביצים ותגרום לזה לקרות. אנחנו נהיה שם איתך'." ~ על משפחתו (דודי כספי, "מתיו מקונוהיי לא מביט לאחור", באתר ישראל היום, 17 בינואר 2014)
 • "כשאתה גדל אתה נהיה חכם יותר. החיים מלמדים אותך שיעורים שלפעמים באים על חשבון החלומות שלך, לפרגמטיזם יש מחיר. כשאנחנו ילדים, רוב הכוח שלנו הוא בלב ולא מעל הכתפיים. בבגרות אתה רוצה לשרוד ושלא ישברו לך הלב, אז אתה דואג לעצמך יותר. אתה לא רוצה להיפגע שוב. אבל האמונות, החלומות, הטוהר – כל אלה עדיין נכונים, גם אם נפגעת. אסור להגיד לאיש או לעצמך שאין אמת בחלומות האלה." ~ על השינויים בחיים (אמיר קמינר, מת'יו מקונוהיי: "כאבא אתה הופך לפחות אנוכי", באתר ynet‏, 27 במאי 2013)
 • "אני מחפש אתגרים חדשים, למצוא דמויות חדשות ומקוריות שלא ראיתי קודם לכן – דמויות שיטרידו אותי ויפחידו אותי ושיערערו על הקונבנציות. דמויות שחיות בקצה, שהן מנודות מהחברה. אלה דמויות שאתה לא זוכה לגלם כשאתה עושה קומדיות רומנטיות. רציתי גם הרפתקאות ולעבוד עם במאים עם מוחות רעננים, שיש להם רעיונות מעניינים וחדשים. יש בזה המון חירות." ~ על הדמויות שהוא מחפש לגלם (אמיר קמינר, מת'יו מקונוהיי: "כאבא אתה הופך לפחות אנוכי", באתר ynet‏, 27 במאי 2013)
 • "כשיש לך משפחה זה גורם לך לחשוב על יציבות ונוחות. אז כשיש לך יציבות ונוחות בבית, כמו שיש לי כעת, אתה מסוגל יותר ורוצה יותר לעוף גבוה למעלה, וזה משפיע עליך בבחירת פרויקטים. אני בהחלט חושב שיש קשר בין ההתמסדות והאבהות לפריחה הזאת. להיות אבא, זה משמעותי מאוד במיוחד עבור שחקן. אתה הופך מאדם אנוכי לאדם מתחשב. ואז אתה עושה עבודה יותר טובה כשחקן – משרת יותר טוב את הבמאי ואת התסריט, וכתוצאה מכך אתה נהיה אמיץ יותר. אתה חייב להיות כזה." ~ על הקשר בין משפחתו התומכת ולבין ההתפתחות של הקריירה שלו (אמיר קמינר, מת'יו מקונוהיי: "כאבא אתה הופך לפחות אנוכי", באתר ynet‏, 27 במאי 2013)

נאמר עליו[עריכה]

 • "הוא שחקן אופי שכלוא בגוף של כוכב. התעשייה שמה אותו במשבצת הזו, זה לא שהוא קיבל תפקידים טובים ודחה אותם. בזמן שמדורי הרכילות ואתרי האינטרנט נהנו לפרסם תמונות שלו בחוף הים, תוך הדגשה של גופו השרירי, דילג מקונוהיי בין קומדיה רומנטית אחת לשנייה. תפקידיו המוכרים ביותר היו בסרטים כמו 'מארגנת החתונות', 'איך להיפטר מבחור ב־10 ימים' ו'אין כמו בבית'. מבלי לשים לב הפך מקונוהיי עבד לז'אנר מגלגל המיליונים שבו כיכב." ~ על דרכו של מקונוהיי לפסגה (מאיה פז, "גבירותי ורבותי: מהפך", באתר mako,‏ 30 בינואר 2014)
 • "אותו (אנו מכירים) בזכות המבטא הטקסני ההורס והנטייה להסתובב בלי חולצה" ~ טל אימגור