נמרוד משיח

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

נמרוד משיח (נולד ב־10 ביולי 1988), גולש רוח ישראלי על גלשן מדגם "ניל פרייד", אלוף ישראל, סגן אלוף העולם לשנת 2009 ובעל מדליות ארד באליפויות העולם בשנים 2010‏ ו־2011‏.

  • "כגולש אתה כל הזמן צריך לחדש את עצמך. אני מרגיש שאני גולש הרבה יותר שלם כיום והרבה פחות תלוי מרוחות. אני בטוח בכוח הפיזי שלי ובטכניקה שלי. אני מגוון יותר. יש לי הרבה יותר ביטחון וזה לא משנה איזו רוח תגיע. עכשיו המטרה הבאה היא לממש את הפוטנציאל הזה." ~ על הקריירה שלו כגולש (אורן קורנפלד, "ימות המשיח: נמרוד משיח בראיון", באתר וואלה!, 9 בספטמבר 2014)
  • "אני חושב שהסביבה שלנו השתנתה. המושכים בחוטים מאז כבר לא נמצאים יותר ומי שנמצא בשטח הם אנשים שונים לגמרי ויש להם דרך ועשייה. האווירה היא שונה וזה שינוי עצום מבעבר. כל אחד מאיתנו התבגר, גם שחר וגם אני. אני יודע על עצמי ואני מעריך שזה רלוונטי גם לגבי שחר שאני לא אתן לתקשורת את הכוח ביריבות בינינו ואני אדאג לשים בפרופורציות הנכונות את הדברים כי אין טעם לייצר בלון נפוח מכלום. אנחנו שנינו נתעסק כמה שיותר בספורט וכמה שפחות בפוליטיקה ובדברים שמחוץ למים." ~ על היריבות עם שחר צוברי (אורן קורנפלד, "ימות המשיח: נמרוד משיח בראיון", באתר וואלה!, 9 בספטמבר 2014)
  • "התמיכה הזו שאנחנו מקבלים באמצעות הוועד האולימפי ואיגוד השייט יחד עם הספונסרים מאפשרת לי לחיות את החיים שלי בצורה טובה. הספונסרים בעצם מאפשרים לי לחיות את החיים שלי. זה נכון שיש גולשים ממדינות אחרות שאתה אומר לעצמך: 'הלוואי עלינו', אבל יש גם אחרים שלא זוכים ליותר תמיכה מאיתנו. צריך לזכור שזה ענף ספורט שלא כולל אוהדים ביציע בכל שבוע, ויש רק כמה רגעים ספורים במהלך השנה שאתה יכול להצליח ולהשיג את החשיפה כדי שהדלתות ייפתחו בפניך, אבל זה הספורט שלנו, ואנחנו קודם כול אוהבים אותו ואחרי זה חיים באמצעותו." ~ על סוגיית הספונסרים בענף הספורט (אורן קורנפלד, "ימות המשיח: נמרוד משיח בראיון", באתר וואלה!, 9 בספטמבר 2014)
  • "האמת שאני לא רגיל לראות את עצמי ככה. או לעשות את שיחות הבוקר שלי על נושאי אופנה אבל זה נחמד. בסך הכל, גדלתי באילת על ספינות ועל חופים והמשכתי למכמורת על הסלעים והגלשן. אני לא משקיע יותר מדי בלבוש אבל שצריך, יש לי מה ללבוש ואני יודע לשלב" ~ נימרוד משיח על הקמפיין אופנה שהוביל בשנת 2012 (ברטלה א.,"רוח במפרשיו: נמרוד משיח מדגמן", אתר YNET, תאריך 28.3.2012)
  • "אין לי חברה. אני חושב שלהתחיל קשר עם מישהי ולהגיד לה ניפגש בעוד שבועיים או חודש זה לא לעניין. זה נורא קשה לי לאפשר חברה בתוך הסרט הזה. אולי יום אחד" ~ נימרוד משיח על הקריירה התובענית (ברטלה א.,"רוח במפרשיו: נמרוד משיח מדגמן", אתר YNET, תאריך 28.3.2012)
  • "זה מעודד ונותן תחושה שיש מי שמסתכל מבחוץ ומעריך את העשייה וההישגים. בשנה שעברה היינו יחד כמה ספורטאים שייצגו בכבוד את המדינה בצורה בולטת, השנה אני הייתי קצת יותר מהם. כל אחד בזמנו, והפעם כנראה הגיע תורי. הדרך להגיע לנקודה זאת הייתה רצופת קשיים. בסוף הקמפיין של בייג'ינג הייתי במקום ה־12 באליפות העולם ובמקום השישי בתחרות הקריטריון האחרונה לפני בייג'ינג. כל זה בתקציבי מינימום, בלי דרך מסודרת, חוץ מעזרה מקצועית של עמרית ינילוב מהספורט ההישגי, מעמית ענבר והמועדון שלי במכמורת. בקיץ 2008 בעיקר ישבתי על החוף ונהניתי מכל רגע אפשרי, בידיעה שאני נכנס לארבע שנים כשהמטרה מאד ברורה – המשחקים האולימפיים בלונדון 2012. במקביל להיותי נהנה וחולם, נבנתה סביבי מעטפת חלומית על ידי איציק שחורי ועדי שטראוס, כשחברת שטראוס מלווה אותנו לאורך כל הקמפיין, ועמית ענבר ועמרית ינילוב עזרו להם בהכוונה המקצועית. כשהתבגרתי הפכתי ליריב אימון של גל פרידמן, ובמשך תקופות ארוכות למדתי ממנו המון דברים ודפוסי עבודה. ביקשנו שיצטרף לצוות, פרידמן נענה לבקשה שלנו והתמנה למאמן. עם המון שקט תעשייתי, לאט לאט בנינו את הבסיס מהתחלה, וגם יצרנו את הקשר הנכון. זה לא הגיע מהר ובקלות. להיפך, היו הרבה צמתים מרכזיים שהינו צריכים לעבור, ועוד נעבור לאורך הדרך. חוץ מזה, לי ולגל יש גם הרבה מעבר לספורט. בשנה שעברה בילינו ביחד סביב העולם כמעט 200 ימים, מספיק זמן כדי להכיר אחד את השני. אנחנו פשוט חברים טובים. עכשיו מצפה לנו בשנתיים הבאות בעיקר עבודה קשה וצנועה. אין משמעות לתואר הזה לקראת לונדון. חוץ מזה, יש גם דיבורים על החלפת דגם הניל פרייד ב־2016, וקשה לתכנן מעבר לאולימפיאדה הקרובה. קשה לחשוב על זה, בעיקר כי לא יודעים בדיוק מה יהיה התחליף. מה שבטוח, זה מחדד את השנתיים הקרובות. אני יכול להתוודות שאין לי כל רצון לתת כותרות צהובות שיעסיקו את התקשורת הרבה יותר מכל מדליה שנשיג. ספורטאי אולימפי ברמה הגבוהה מחפש שקט, וכמה שפחות לבזבז אנרגיה." ~ על ההכנות לקראת אולימפיאדת לונדון 2012 (אורן אהרוני, נמרוד משיח: "השנה בלטתי יותר מהאחרים", באתר ynet‏, 24 בדצמבר 2010)
  • "אמי היא זו שהכניסה אותי לעולם הגלישה והייתי קשור אליה מאוד. אני מאמין שהיא הייתה רוצה שאהיה פה. היא אהבה את הים ואני קשור אל הים כמוה. היא הייתה שמחה לראות אותי פה ואני אמשיך להצליח בשבילה. בכל הזמן שהיא הייתה חולה, התאמנתי למרות שאלה היו ימים קשים לכולנו, ואני אמשיך להתאמן עד שאגיע לבייג'ינג." ~ על הקשר בין אמו המנוחה ולבין החיבור שלו לים (ניר שועלי, "גלישה מן העבר: עלייתו של נמרוד משיח", באתר nrg,‏ 10 בספטמבר 2009)