סטיבן סודרברג

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
סטיבן סודרברג (ימין) ומאט דיימון, 2009

סטיבן סודרברג (נולד ב־14 בינואר 1963) הוא במאי קולנוע אמריקאי.


  • "אם אתה מחפש הוגנות, אתה ביקום הלא נכון."
  • "תמיד הייתי מאוד שקוף בנוגע לכל תחום ובפרט כשזה נוגע לעשיית סרט. אין לי בעיה להגיד כמה הסרט עלה, כמה הוצאנו על שיווק, כמה הוא הרוויח. מעולם לא ראיתי את היתרון בלשקר על הדברים האלה, הרי לא מדובר בסודות מדינה. כל מי שאני מכיר בתעשייה משקר. כשקוראים מאמר שמביא נתונים של כל פרויקט שלא אני עשיתי – דעו שמדובר בשקר. אני אומר את זה בוודאות. אלה נושאים מאוד חשובים כיוון שבסופו של דבר כל השקרים הללו מביאים להרס של תעשיית הקולנוע, וכן, גם לעיתונאים יש בזה חלק. על העיתונאים לחקור את הנושאים הללו, לרדת לעומקם ולא רק לקבל את כל המספרים שמאכילים אותם כתורה מסיני ולפרסם אותם."
  • "במשך שנים אני שומע איך אנשים כותבים לאנשי התעשייה ומתלוננים שכל הסרטים מלאים באלימות, סקס וניבולי פה, ואיך אין סרטים שמדברים אל האדם הפשוט שרוצה לקחת את כל המשפחה שלו לקולנוע מבלי לחשוש ממה שיראה על המסך. אני מהדרום והבנתי על מה הם מדברים."
  • "מאט הוא שחקן מלא קסם ואופטימיות, שיודע להיטמע בתוך הדמות ולהיות אמין, הוא שחקן שרוצה להרחיב את תחום ההתנסויות שלו ככזה, וצריך לתת לו קרדיט על כך. בניגוד לשחקנים אחרים החוששים לדימוי ולמעמד שלהם, הוא לא מפחד לקחת סיכונים. מאט הוא חסר מנוחה מבחינה אינטלקטואלית ומפחד להיתקע, לכן הוא מחפש כל הזמן אתגרים." ~ על מאט דיימון