לדלג לתוכן

סטלאן סקושגורד

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
סטלאן סקושגורד, 2016

סטלאן סקושגורד (בשוודית: Stellan Skarsgård) (נולד ב־13 ביוני 1951) הוא שחקן שוודי.


  • "אני לא מחלק את המין האנושי לטובים ורעים. זה מאוד נפוץ בסרטים, אבל אני מתנגד לזה."
  • "הגברים של פון טרייר הם לא תפארת האנושות, וזה בגלל שהוא לא ממש משקיע בהם. בדומה לאינגמר ברגמן, הוא מתעניין יותר בנשים. הוא יודע שאם אתה רוצה להראות את הממד המעודן ועתיר החמלה והחסד של העולם, אתה חייב לעשות את זה דרך דמויות נשיות. גברים לא מסוגלים לעשות כך, כי זה בניגוד לאופי שלהם. חוץ מזה, הם גם שחקנים פחות טובים מנשים."
  • "אפשר לומר שכל תעשיית שוברי הקופות הזו היא משהו נפרד מתעשיית הסרטים, כל מערך ההפצה של בתי הקולנוע התאים את עצמו ל'מוכרי הפופקורן', וכל הסרטים הבינוניים – אלו שנעשים בתקציב של 3–100 מיליון דולר – פשוט נעלמו. וזה חבל, כי שם שחקנים, תסריטאים ובמאים טובים נהגו להציג את העבודות שלהם, עכשיו יש לך שחקנים איכותיים בשוברי קופות – מה שלא היה לך בשנות ה־80. אז היו לך שרירנים אוסטרים. אבל כל האמנות הזו של סיפור סיפורים עברה לטלוויזיה. יש בזה צד חיובי – בטלוויזיה אתה לא מוגבל לשעה וחצי–שעתיים, ואתה יכול לאמץ את הפורמט שמתאים לסיפור שאתה רוצה לספר. יש הרבה יותר חופש שם. אבל בדרך איבדנו את החוויה הקולקטיבית הזו של צפייה בסרט באולם קולנוע מלא, שזה דבר נפלא ולא רק לשוברי קופות. זה נכון גם לסרטים עצמאיים קטנים ששולחים את הצופים לסיבוב משותף ברכבת הרים רגשית."
  • "תמיד מכניסים לך לחוזה סעיפים שנוגעים לסט סגור בסצנות עירום. כאילו שאכפת לי. גם ככה אף אחד לא ירצה לראות את איבר המין שלי."
  • "קשה ליהנות על הסט כשאתה לא אוהב מישהו. למזלי רוב השחקנים הטובים הם גם אנשים טובים, שרוצים ליצור אווירה טובה על הסט. הבעייתיים הם בדרך כלל השחקנים הפחות מוכשרים, אלה שיש להם יותר כוח מכישרון – והם פוחדים, כי הם לא יודעים למה הם מצליחים."
  • ארצות הברית, ניגשים אליי יותר מעריצים מאשר בשוודיה, כי בשוודיה אנשים מאוד ביישנים. הם מתביישים לגשת אליי. אז זה מאוד רגוע ואני יכול להסתובב ברחוב ובסופרמרקט בלי בעיה."
  • "בישול זו התשוקה שלי. כשאני לא עובד, הדבר הראשון שאני עושה בבוקר הוא להתחיל לבשל."