סלים ג'ובראן

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סלים ג'ובראן

סלים ג'ובראן (בערבית: سليم جبران; נולד ב־1947) הוא שופט ערבי־ישראלי. היה שופט בית המשפט העליון בשנים 2003 - 2017 ושימש זמן קצר גם בתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון.


  • "זכות הגישה לערכאות בשיטת משפטנו נתונה לכל אדם."
  • "בית המשפט מגן על זכויותיו של כל אדם בישראל באשר הוא אדם ומעניק לו יחס שווה."
  • "היום בו מוניתי לשופט הערבי הראשון במינוי של קבע בבית המשפט העליון היווה נקודת מפנה חשובה מאוד בעיני האוכלוסייה הערבית בישראל. אני תקווה כי בעקבות מינוי זה יבוא מינוי של שופט ערבי נוסף לבית המשפט העליון, וזאת בנוסף למינויו של חברי השופט ג'ורג' קרא, כך שיכהנו שני שופטים ערבים בעת ובעונה אחת בבית המשפט העליון."
  • "חש אני בדבריי בפניכם היום לא רק תחושת סיפוק אישי אלא גם תחושה של סיפוק על שליחותי לחברה בישראל ובפרט לחברה הערבית, וכמבטא תקווה להמשך השתלבות ופריצת דרך גם לאזרחים ערבים אחרים שכבר מצליחים בתחומים רבים כגון הרפואה, האקדמיה, הטכנולוגיה, החינוך, המדע והשירות הציבורי לסוגיו." ~ מתוך דבריו בטקס הפרישה מבית המשפט העליון, 8 באוגוסט 2017
  • "אני לא חושב שמינויי לשופט בגיל צעיר פגע בכושר השיפוט שלי, ואני חושב שמגמת מינוי שופטים צעירים, בעיקר אם הם מצוינים ומוכשרים, היא נכונה. יש לנו עורכי דין צעירים שצברו ניסיון של לפחות עשר שנים במקצוע, והם שופעים מרץ רב, ולכן חשוב לנצל את הידע והכישרון שלהם שנים רבות ככל האפשר. לראיה, כל השופטים, כולל השופטות הצעירות שמונו בשנים האחרונות, מוכיחים את עצמם."

נאמר עליו[עריכה]

  • "סלים הוא התגלמות דמות השופט הישראלי – הישראליות במיטבה. הוא משלב ניסיון חיים עשיר, תפיסת עומק של החברה הישראלית וערכיה, גישה מאוזנת לפתרון בעיות והיכרות מקרוב עם שלוש הערכאות." ~ מרים נאור