עופר אדרת

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
עופר אדרת, 2013‏

עופר אדרת (נולד ב־1981) הוא עיתונאי ישראלי.

כללי[עריכה]

  • "במרוצת השנים הפכו הפעולות של גדוד מגיני השפה לאלימות יותר. חבריו קנו כרטיסים להצגות ביידיש, והפריעו לקיומן עם פצצות סירחון או כשגרמו במכוון לקצר חשמלי באולם. בפעמים אחרות ניפצו חלונות של בתי עסק שהציבו שלטים בשפות זרות."
  • "למפקד היו כמה יעדים. ראשית, הוא נועד להקמת מרשם התושבים, שבאמצעותו אפשר לעקוב אחר תנועת התושבים בתוך המדינה, אליה ומחוצה לה. שנית, הוא שימש בסיס לחלוקת תעודות זהות לתושבים לקראת הבחירות לכנסת. לבסוף, הוא היה הבסיס לנתוני הסטטיסטיקה הרשמית על גודלה של המדינה, הרכבה ועוד. רק תחת העוצר התאפשר לפוקדים לבצע את מלאכתם." ~ על מפקד האוכלוסין הראשון במדינת ישראל ב־8 בנובמבר 1948
  • "על מנת לקבל אזרחות גרמנית מספיק להוכיח שהאב הקדום במשפחה – אבא, סבא או אף סבא רבא – היה אזרח גרמניה. אזרחותו מועברת אז לצאצאיו מנישואיו לדורי דורות."
  • "בכל שנה, לקראת סוף ספטמבר, שעה שבירושלים מבקשים סליחה ורחמים, נשמעת ברחובות מינכן בקשה אחת, במבטא דרום-גרמני: 'נוך איין ביר' (עוד בירה אחת). שכן הימים ימי 'אוקטוברפסט' (חגיגת אוקטובר), ומאות אלפים שותים בכל רחבי בוואריה, ובעיקר במינכן בירתה, כמויות עצומות של בירה."

7 אגדות שלנו (2023)[עריכה]

  • "כבר לא מדינה צעירה. חבלי לידתה היו כרוכים בדם, סבל ויגון – וגם הרטיטו לבבות פועמים באושר. מי שנולד יחד איתה הם כבר סבים וסבתות לנכדים. זיכרונותיהם האישיים, אלבומי התמונות שלהם, המכתבים והיומנים שכתבו הם היום חלק מההיסטוריה." ~ על ישראל
  • "דמויות המופת, שחייהן ומותן הם הלפידים שלאורם מחנכים את הדורות הבאים, לא נולדו כאגדות. אנחנו בראנו מהן אגדות. בתהליך טבעי, שמתרחש בכל אומה. כי כל אומה זקוקה לגיבורים."