לדלג לתוכן

עליזה אולמרט

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
עליזה אולמרט, 1994

עליזה אולמרט (נולדה ב־10 בספטמבר 1946) היא אמנית ישראלית.


  • "העם בחר באהוד, ולא בי. אנו לא זוג כמו ביל והילרי קלינטון, שם אתה בוחר עבור האחד ומקבל את השניים. להילרי תמיד הייתה מנטליות ומניעים פוליטיים, כאישה הראשונה תהיה לי השפעה רבה יותר, אני מודעת לכך, ואנסה להשתמש בה למען המטרות שבהן אני מאמינה."
  • "ירושלים היא עירו של עם הספר. עם הספר מדבר במילים גם כשמדובר בקירות. עם הספר המקוטב של ירושלים גם נלחם בעזרת מילים. בירושלים אתה מאפיין את עצמך על־פי למי אתה מתנגד, רק בשנים האחרונות הופיע קצת הומור, צצו כמה מכתבי אהבה על קירות."
  • "צילמתי סדרה של קירות שהוצגה במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב תחת הכותרת 'פוטוגרפיטי'. הסדרה, שצולמה כולה בגדה ובירושלים המזרחית, ריתקה אותי בעוצמת המסר הלא מילולי, באופן שבו פלגים בתוך החברה הערבית מתווכחים ביניהם בהתזות ומחיקות וסימני קריאה ואייקונים וציור דגלים וסמלים. כל זה יצר אפקט חזותי מדהים, צבעוני וחושני יותר מהמילים על הקירות שלנו."
  • "השמאל הוא די נחנחי כשמדובר בכרזות. זה בלט בימים שהתפוצצו אוטובוסים בירושלים כשהימין חגג בהסתה אלימה – פוסטר של ברק משתתף בלינץ' ברמאללה וקריאות לא מוסוות לרצח מנהיגים. השמאל כמעט לא היה נוכח. באווירה שהתחוללה אז, השמאל השמיע קול ענות חלושה."

נאמר עליה[עריכה]

  • "יש משהו מאוד כן באישיותה. היא לא מחזיקה דברים. היא ישרה ויש לה יכולת ביטוי מדהימה." ~ ציפי טרופה