עמיחי שיקלי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עמיחי שיקלי

עמיחי שיקלי (נולד ב־12 בספטמבר 1981), הוא חבר הכנסת מטעם ימינה. בעבר כיהן כראש מכינה קדם-צבאית תבור.


  • "נתניהו מבין היטב שהאתגר האמיתי שלו הוא לא יאיר לפיד אלא דווקא ימינה ונפתלי בנט, המונופול על הנהגת הימין הסתיים... הגיעה השעה להתקדם. מה שלא נעשה בכמעט חמש עשרה שנות שלטון כבר לא ייעשה." ~ פוסט בפייסבוק, מרץ 2021
  • "אני עם נפתלי ומאחוריו במאמצים להקמת ממשלה – ממשלת ימין תחילה !!!!! ואם זה לא מסתייע אז ממשלת אחדות. סומך על נפתלי ומהלכיו מלא־מלא. בקיצור – אנחנו אגרוף אחד." ~ 3 במאי 2021 (מקור)
  • "אני מתנגד לממשלה המסתמנת בשלושה מישורים: בצד האתי – אני מתקשה להשלים עם הפרה סיטונאית של התחייבויות מפורשות שלנו לבוחרינו: התחייבנו להקים ממשלת ימין טובה, רחבה שתוציאה אותנו מהבוץ. התחייבנו 'שלא נשב עם מרצ שראשיה מצדדים בתביעת קציני ולוחמי צה"ל בהאג'. התחייבנו ש'לא נכתיר את יאיר לפיד לראשות הממשלה, לא בצורה רגילה, לא ברוטציה ולא בשום דרך'. אפשר ולא נוכל לממש את מלוא התחייבותינו לבוחר וזה אכן מובן, אך אין לנו את המנדט להפר את כולן. הקמת ממשלה כזו משמעה סתירה מובהקת לזהותה הבסיסית של מפלגת ימינה. ימינה היא למוטב ידיעתי חלק בלתי נפרד מהמחנה הלאומי, אל לנו לתת יד לשלילת הצבעתם של למעלה ממיליון מצביעי ליכוד, אחים, שותפים לדרך. אין לנו מנדט ליטול מהם את בחירתם הדמוקרטית. במפלגת הליכוד ובעומד בראשו. מה לנו ולרוחות השנאה, מה לנו ולדגלים השחורים?" ~ 4 במאי 2021, בהתייחסות לאפשרות של ממשלת אחדות (מקור)