לדלג לתוכן

פטרישה היל קולינס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
פטרישה היל קולינס בהרצאה בברזיל

פטרישה היל קולינס (באנגלית: Patricia Hill Collins; נולדה ב־1 במאי 1948) היא פמיניסטית שחורה ופרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת מרילנד, הידועה בשל מחקרה על הצטלבות הדיכויים בשל גזע, מגדר, מעמד, מיניות ולאום.


  • "לעתים קרובות, קבוצות מדוכאות נאלצות להתמודד עם המצב בו אנו נשמעות רק אם אנחנו מנסחות את הרעיונות שלנו בשפה שמוכרת ונוחה עבור קבוצה הדומיננטית. הדרישה הזו הרבה פעמים משנה את המשמעות של הרעיונות שלנו, ופועלת להאדרת הרעיונות של הקבוצה הדומיננטית." ~ מתוך ספרה "On Inellectual Activism"
  • גזענות לא נעלמה באורח קדם רק מפני שאנו מסרבים לדבר עליה. למעשה, השפה הגזענית הבוטה פשוט מוחלפת בשפה מכובסת, המתייחסת לאותה התופעה. במקום דיבור על 'כושים' וה'גטו' אומרים 'אורבני', 'אמהות סעד' ו'פשע רחוב'. כולם יודעים מה משמעות מונחים אלו, ואם לא ידעו, מגלים אותה במהרה." ~ מתוך ספרה "On Inellectual Activism"
  • "קבוצות פריווילגיוניות באופן קבוע יוצאות מהנחה כי כל אמריקאי ראוי חי בבית ראוי, לומד בבית ספר בטוח עם מורים אכפתיים, ויבוא על שכרו בשל עבודתו הקשה, כולל בקבלת הזדמנויות להשכלה גבוהה ומשרות טובות. הן מאמינות כי השחורים והלטינים הבלתי־ראויים, שנותרים כלואים במרכזי ערים מתפוררים ומתדרדרים, מקבלים את המגיע להם, ולכן אינם זכאים לתוכניות חברתיות שיאפשרו להם עתיד. סגירת דלת הזדמנויות זו המיוחסת להיפר־סגרגציה מייצרת מצב של הזנחה וצמצום הזדמנויות. זהו האקלים המדויק שיוצר תרבות של אלימות שהיא חלק הולך וגדל מ'תרבות רחוב' בשכונות של מעמד הפועלים ושל שחורים." ~ מתוך ספרה "Black Sexual Politics: African Americans, Gender, and the New Racism"