לדלג לתוכן

קארין אלהרר

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קארין אלהרר

קארין אלהרר (נולדה ב־9 באוקטובר 1977), שרת האנרגיה, חברת הכנסת מטעם מפלגת "יש עתיד", עורכת דין, מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר-אילן, ובכללן הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות.


  • "נראה כי "כלב שמירה אמיתי לדמוקרטיה ולא עוד שופר לשלטון" ~ קארין אלהרר על מטרת התאגיד שיחליף את רשות השידור במתכונתה הקיימת (אורבך ל., "בדרך לביטול האגרה: חוק רשות השידור עבר בוועדת אלהרר", אתר גלובס, תאריך 9.7.2014)
  • "בעסקינו בשידור הציבורי, בהחלט ברור, כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל מה שנוגע לפרסומות ופעילות מסחרית על כל סוגיה. יש לנקות ככל הניתן את תכני השידור הציבורי משיקולים מסחריים שזה אינו מקומם" ~ קארין אלהרר על החובה לא להעמיס חסויות מסחריות על הערוץ הציבורי החדש שיקום (נעים מ. "ועדת אלהרר לחוק השידור הציבורי: יוגבלו הפרסומים המסחריים בשידור הציבורי", אתר כאן נעים, תאריך 26.6.2014)
  • "מדינת ישראל עדיין לא הצליחה לשלב בצורה מספקת אנשים עם מוגבלויות בשוק התעסוקה החופשי וכך נוצרה אוכלוסייה שלמה של עובדים המועסקים ללא עיגון שוויוני של זכויותיהם. הגיע הזמן שהמדינה תיקח אחריות על העובדים במפעלים המוגנים ותפסיק להפוך אותם ל'פיתיון קל' עבור מטרידים פוטנציאליים" ~ על הצעת חוק שהגישה בנושא תעסוקת נכים (משה נעים, ח"כ קארין אלהרר, תגיש הצעת חוק שתגן על עובדים במפעלים מוגנים מהטרדה מינית, באתר "כאן נעים", 15 בינואר 2014)
  • "בלבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו גמלה כבר מזמן ההחלטה לסגור את ערוץ 10, לא לפני שגרם למנהליו להתפתל שוב ושוב בתחנונים לעזרתו. אותו ראש ממשלה שקורא מעל כל בימה ליצירת תחרות במשק הוא זה שבצעדים מניפולטיביים וחסרי אחריות הביא במו ידיו ליצירתו של מונופול בשוק התקשורת המסחרי. בכוונתי לדרוש כינוס חירום מיידי של וועדת הכלכלה בכנסת לדיון בעתידו של ערוץ 10 והשידור המסחרי כולו" ~ קארין אלהרר על יחסו של בנימין נתניהו לערוץ 10 (ורטהיים ד., "פוליטיקאים מכל קצוות הקשת לנתניהו: פתור בעיית ערוץ 10", אתר וואלה, תאריך 29.12.2014)
  • "למרות זאת, אני חושבת שיש שם כתבים ועובדים מאוד ראויים. חשוב לזכור המדרון החלקלק הזה שנמצא בערוץ 1 לא היה שם תמיד בצורה הזאת. הרבה מאוד שנים זה היה הערוץ היחיד, וכנראה גם ערוץ לא רע בכלל, הוא היה פס הקול והתמונה של כל הישראלים, ולא צריך גם לזלזל במה שנעשה, פשוט שלא בטובתם הם נקלעו למקום מאוד לא טוב. מקום שגם העובדים לא רוצים להיות בו. אף אחד לא רוצה להיות במקום שלא מעריכים אותו. זה גם לטובת הציבור, שלא יראה שידורים ממוחזרים של 'סיבה למסיבה' בלופים" ~ קארין אלהרר על חשיבות הרפורמה בערוץ 1 במסגרת תפקידה כראש הוועדה לחוק רשות השידור (אורבך ל., "קארין אלהרר, יו'ר ועדת השידור הציבורי: אני לא חותמת גומי", אתר גלובס, תאריך 22.7.2014)
  • "הבהרתי עוד לפני שהתחילה עבודת הוועדה שאני לא אוהבת להיות חותמת גומי של אף אחד, ואף אחד לא נתן לי הנחיות. אני פשוט נורא מתפלאת שזה כל-כך חריג בנוף שחברת כנסת או חבר כנסת קם בבוקר הולך לעבוד ועושה את מה שמוטל עליו. את השר גלעד ארדן לא הכרתי קודם, לא מעבר לשלום מנומס במסדרון. אבל השר לפיד מכיר אותי, והוא יודע טוב מאוד שאני לא מקבלת תכתיבים. הוא יודע שאני בן אדם חושב, והבהרתי בשיחות לפני שאני באה לעשות עבודה שאני מאמינה בה. זה לא סוד שאני בן אדם עם רקורד חברתי, זה היה ברור מה הקווים האדומים ועל מה אני לא אוותר ואיפה כן אוותר. לא היה אחד שיכול לבוא ולהגיד לי 'לא שמעת אותנו'. נפגשתי עם אנשים, גם מחוץ לכותלי הוועדה" ~ קארין אלהרר מצהירה על מקצועיות ואובייקטיביות במסגרת תפקידה כראש הוועדה לרפורמה בערוץ 1 (אורבך ל., "קארין אלהרר, יו'ר ועדת השידור הציבורי: אני לא חותמת גומי", אתר גלובס, תאריך 22.7.2014)
  • "בדיונים הראשונים אמרתי שהם נורא מתלהמים וטעונים. לבי באמת עם חלקם. הם חזרו על איזה מניפסט כזה, שוב ושוב. אני בעד עבודה מאורגנת, ואני בעד עובדים. אלוהים עדי שאני בעד עובדים, אבל אני לא בעד עבודה מאורגנת שמטילה איזה סוג של אימה על הציבור, ואני לא מקבלת עבודה מאורגנת שמאיימת - אם לא תעשה מה שאני מבקש, אני מוריד את השאלטר. זה נכון לגבי השימוש בזמן השידור, זה מאוד הכעיס אותי. אתה משתמש בכספי ציבור שאנחנו אמורים לשמור עליהם ועושה לעצמך, ולביתך" ~ קארין אלהרר על הביריונות שהפגינו עובדי רשות השידור במהלך העבודה על הרפורמה בוועדה (אורבך ל., "קארין אלהרר, יו'ר ועדת השידור הציבורי: אני לא חותמת גומי", אתר גלובס, תאריך 22.7.2014)
  • "מדובר במקרה מזעזע שמעיד על דעות חשוכות שאין להן מקום בימינו. אדם שהוא נבחר ציבור, שר לשעבר בממשלת ישראל, לא יכול להרשות לעצמו להתבטא ולפעול בצורה מעוותת וחסרת רגישות כל כך, שגם מנוגדת לחוק. מעשים והתבטאויות כאלה פוגעים קשות במאמץ להביא לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית כולה." ~ אלהרר תוקפת את ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, שהתבטא נגד הוסטל לבעלי מוגבלויות בעירו (חזקי עזרא, "דעות חשוכות שאין להן מקום בימינו", באתר ערוץ 7, 7 בינואר 2014)
  • "המקרה הזה הוא דוגמה מובהקת לאופן שבו מתקיימת הביורוקרטיה הישראלית בכלל ובמשרד החינוך בפרט. מדובר בבעיה הנוגעת לילדים רבים שהוריהם פרודים וחבל מאוד שנאלצנו להגיע לבית המשפט, שכן מדובר בדבר שלכאורה נראה מאוד ברור והגיוני ושאינו כרוך בתוספות תקציביות או היערכויות מיוחדות, אלא מצריך רק הפעלת היגיון בריא ויציאה מקיבעון מחשבתי." ~ אלהרר בתפקידה כמנהלת הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטת בר-אילן על הצורך לאפשר פיזור בהסעות לילדים לשני בתים במקרים של הורים גרושים (תומר ולמר, ההורים גרושים? הסעות לילדים יגיעו לשני הבתים, באתר ynet‏, 15 בנובמבר 2011)