רון כתרי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

רון כִּתרִי (נולד ב־17 בספטמבר 1950) הוא מנהלו הכללי לשעבר של בית הספר הריאלי העברי בחיפה (1996 - 2014), למעט בשנים 2000 - 2002, שבהן כיהן כדובר צה"ל (ולאחר סיום תפקידו שב לכהן כמנהל בית הספר).


  • "מי שנפל ומי שנהרג בתאונה, מי שנפטר ומי בנסיבות טרגיות אחרות. כולם – אינם עוד! והדבר סופי ומוחלט. טבעו של אדם, שסוף חייו – מותו, אך אלו שקראנו בשמם, רובם – ככולם, כה צעירים היו! את כולם זוכרים אנו, גם היום, בגעגוע ובלב דואב. והרשו לי להזכיר את חָברי שלי, בני מחזורי בבית הספר ובפנימייה הצבאית שאת נפשם השליכו בנסיבות קיצוניות – בקרב לכיבוש החרמון ובטיסה, בטנקים הבוערים בסיני ובגולן. קול קרא להם – והלכו. משל הם לאחיהם, ששמותיהם נמנים על הרשימה הכואבת של חללינו, אותם אנו קוראים היום – וזוכרים!" ~ כדובר צה"ל בעבר וכמנהל הגימנסיה הריאלית בחיפה בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל (יואב איתיאל, "דברי תא"ל (מיל.) רון כתרי ביום הזיכרון 2013", באתר מגזין המושבות, 15 באפריל 2013)
  • "ה'ביחד' שלנו, כחניכים במסגרת הפנימייה, הוא הזיכרון הזכור לי יותר מאחרים כגון הקשיים, הלחץ בלימודים ששולבו בפעילות, הריחוק מהבית והגעגועים אליו. מאות הקצינים שסיימו את הפנימיות הצבאיות, רובם קרביים ורבים מהם בכירים, מהווים עדות חיה וניצחת לתרומת הפנימיות הצבאיות לקצונת הקבע בצה"ל. גם שורת חללינו העצובה והחסרה לנו כל כך, ביחס מספרי ברור וכאוב עד מאוד, מעידה על האיכויות של בוגרי הפנימיות ועל תרומתם העילאית לביטחון המדינה, על פי ערכי צה"ל והערכים הציוניים־חברתיים שלאורם התחנכו בפנימיות. לבנו, כתמיד, עם בני המשפחות של חברינו שנפלו בשירותם." ~ על תפקידה של הפנימיה הצבאית בהוויה החברתית בישראל (רון כתרי, "כבר" 50 שנה או "רק" 50 שנה?..., באתר הפנימייה הצבאית לפיקוד)