לדלג לתוכן

שטיסל

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

שטיסל היא סדרת טלוויזיה ישראלית המתארת את חיי שלום (שוּלֶם) שטיסל, אלמן חרדי, ובנו הרווק עקיבא (קיווע), המתגוררים יחדיו בדירה בשכונה חרדית ירושלים. העונה הראשונה שודרה ב־2013 והעונה השנייה ב־2015 - 2016.


  • "אני חושב שחלק מהעניין של הדמות שלי, עקיבא, ואולי חלק מהעניין של רובנו, זה הנטייה לאהבה בלתי אפשרית. זה חלק מהקסם של הסדרה 'שטיסל', וחלק מהמהות האנושית. תמיד אנחנו רוצים איזה משהו שאנחנו לא יכולים להשיג אותו." ~ מיכאל אלוני (עקיבא שטיסל בסדרה)
  • "השקענו קרוב לשלושה חודשי תחקיר, אם זה לימודי יידיש, העמקה בלימודים של כל המצוות וההלכות שאתה מקבל על עצמך מילדות. וגם בילינו תקופה לא מבוטלת בתוך מאה שערים. היינו מבלים שם שבתות שלמות." ~ מיכאל אלוני (עקיבא שטיסל בסדרה)
  • "המרתק בעיניי בפרקי 'שטיסל' – שהם מצליחים להאיר, ובעצם גם להעיר, תחומים ותחושות, במרקם החיים החרדיים, ביניהם כאלו שגם החרדים לא מספיק שלמים איתם, וזאת מבלי לקטול או לבקר נגדם. עצם הצגת הנושאים גורמת להארה מרתקת." ~ שלהבת חסדיאל
  • " 'שטיסל' איננה עוד סדרה, היא ציון דרך, הנגשה מפוארת ומדוקדקת של החרדיות אל הקהל הלא חרדי בישראל. אי אפשר לפטור סתם ככה את 'שטיסל' כמו עוד איזו יצירה העוסקת בחרדים. היא עוררה עניין רב ושיח תוסס שלא נראה במקומותינו קודם לכן." ~ שלמה טיקוצ'ינסקי