לדלג לתוכן

שיחה:אברהם יצחק הכהן קוק

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
הוספת נושא
מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

ציטוט

[עריכה]

ישנם אנשים אשר עשה אלהים אותם ישר, שתכונתם שוקטה, וההדרכה הישר והמנוחה הפנימית היא גורלם הקבוע להם. אמנם אם יתיגעו בתורה במוסר ובחכמה יעלו במעלות גדולות, אבל בכל אופן הנם אנשי יושר טובים והגונים. גורלם של אלה הוא להיות עסוקים במקצעות המעשים בפועל או בחכמות המעשיות. הצד המוסרי שלהם עומד הוא על עצמו, על עמדו ומנוחתו, יוכל להיות שלא יעלה למעלה רוממה, אבל גם לא ישפל למדרגה שפלה.

אבל סוג שני נמצא שאין בהם מנוחה, עומדים הם תמיד בשיקול, להיות עולים עד לרום שמים, או גם לרדת למעמקי תהומות. אלה צריכים הם לתקן את אישיותם הרוחנית מדי יום ביומו. אלה כשיסגלו לעצמם את אותה הדרך שהם צריכים לה, יעלו מעלה מעלה, אבל אם יעזבו אותה, עלולים הם לרדת מטה מטה. אלה הם שצריכים להיות עסוקים תמיד בתורה ועבודה , במוסר וברגשי קודש, וחלילה להם לפרוש לדרך ארץ, ולחכמות מעשיות.

ציטוט בלי מקור!

[עריכה]

לא ידוע לי שהרב קוק אמר "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה", זה סיסמא חדשה. אמנם יש לרב קוק משפט דומה באורות: "ארוכים הם דרכינו וכו'".

זה נורא ואיום שאין מראי מקומות ומקורות לדברים המובאים באתר בכלל וכאן בפרט! אנא מכם!82.166.201.162 10:11, 4 בנובמבר 2007 (IST)תגובה

מי שאמר "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" זה ראש ישיבת מעלות הרב יהושע ויצמן שליט"א

הציטוט הזה לא נאמר על ידי הרב קוק, נא למחוק

[עריכה]

ככל שהאדם יותר גדול, יותר מסתתרת נשמתו, וצריך יותר לחפש את עצמו, להרבות בהתבודדות, בהתעמקות ובהשתחררות הדעה, עד שסוף סוף תתגלה אליו נשמתו"

איתרתי את המקור הראשוני לציטוט שאכן נכתב על ידי הרב קוק ב"שמונה קבצים, ח', קמ"ט", לפיכך השארתי את הציטוט תוך הפנייה למקור. בברכה, --קליאו - שיחה 18:21, 19 באוגוסט 2020 (IDT)תגובה