לדלג לתוכן

שיחה:בנימין זאב הרצל

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
הוספת נושא
מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

הרצל[עריכה]

השינוי היה שלי. הרצל איננו ישראלי. הוא אכן קבור בישראל בהר הנקרא על שמו, אך ישראלי הוא לא. עידן ד 13:49, 10 אוקטובר 2005 (UTC)

האם אנחנו ממיינים את האישים לפי דברים טכניים כמו איפה הם גרו רוב שנותם או איזו אזרחות היתה להם, או לפי מה שחשוב באמת - איזו מדינה משייכת אותם אליה. למה שחוזה מדינת ישראל ואחד האנשים החשובים בתולדות מדינת ישראל יקוטלג כאוסטרי? אני בטוח שהאוסטרים בכלל לא שמעו עליו! Avichai 10:18, 11 אוקטובר 2005 (UTC)
ניתן גם וגם, זה הגיוני למדי. Ofeky 10:34, 11 אוקטובר 2005 (UTC)
דבר ראשון האוסטרים שמעו עליו: הרצל בויקיפדיה בשפה הגרמנית. דבר שני- הוא יהודי, הוא ציוני, אבל הוא לא ישראלי. איך מישהו יכול להיות ישראלי אם הוא נפטר לפני קום המדינה? המדינה משייכת גם את דוד המלך שיתכן ואף סביר להניח שהיה אישיות הרבה יותר חשובה מהרצל. אבל גם הוא לא היה ישראלי. ישראלי הינו תושב מדינת ישראל, לאחר הקמתה. כן. זה טכני. אם זה לא ככה, אז זו פשוט טעות. עידן ד 10:40, 11 אוקטובר 2005 (UTC)
אמ... שמשייכים ללאום לא חייבים להתייחס רק למדינת הולדתו... דעתי היא שהוא ישוייך גם לאוסטרים, וגם לישראלים. זה אכן טכני ודוד המלך לא היה ישראלי, אבל בכל זאת. הישראלים מתבססים עליו. Ofeky 22:52, 11 אוקטובר 2005 (UTC)
אני אבדוק באבן שושן ואעדיק את ההגדרה לפה. מקווה שהוא יהיה בורר מוסכם (המילון). עידן ד 23:06, 11 אוקטובר 2005 (UTC)
סליחה?! דוד המלך לא ישראלי?!!!! דוד מלך ישראל לא ישראלי?! אז על איזו מדינה הוא מלך? אחרי הזעזוע - חזרה להרצל. לדעתי כל העסק הזה של קטלוג לפי לאום הוא די מוזר, מיותר, מסורבל ובעייתי. לא ראינו בשום ויקיפדיה ויקיציטוט שמקטלגים אנשים לפי לאום (אני יודע שזה לא סיבה טובה). זה קר ייצור בעיות ובלאגן והיתרונות של זה מאוד מפוקפקים. אם נקטלג לפי פרטים טכניים כמו "תושב מדינת ישראל, לאחר הקמתה" ייצא שרוב האישים הגדולים שהם חלק מההיסטוריה של מדינה זו או אחרת לא יקוטלגו לפי מדינה זו. כך שאם אני רוצה למצוא את האבות המייסדים של אמריקה אני צריך לחפש בקטגוריה:אנגלים כי אזרחים אנגליים הקימו את ארה"ב. אני לא מבין בשביל מה אנחנו צריכים את הקטלוג המוזר הזה עם כל הצרות שהוא מביא איתו. Avichai 21:12, 13 אוקטובר 2005 (UTC)

שבירה[עריכה]

אברהם אבן שושן, מתוך המילון החדש: "עם, אמה, קבוץ גדול של בני אדם המתיחסים על מוצא אחד, על גורל משתף בתולדותיהם, ועל פי רב גם על לשון מדברת אחת ועל ארץ מושב עקרית אחת: "יבדוך עמים וישתחוו לך לאמים (בראשית כז כט). "כל הגוים נקבצו יחדו ויאספו לאמים" (ישעיה מג ט). "מי היה השב נזיר הלאמים (ביאליק, על סף) פועלי כל הלאמים, התאחדו!" (מסיסמות העובדים). "המוסד הרפואי פתוח לכל האזרחים בל הבדל דת ולאם" (מודעה)."

עכשיו תשברו את הראש לבד. אני בחופש!!!! עידן ד 07:57, 14 אוקטובר 2005 (UTC)

מה קרה? אז הרצל ישראלי או אוסטרי? אני חושב שאבן שושן (תסלחו לי שהעתקתי את ההגדה בכתיב חסר) תומך בהגדרה שלי. בשביל להתחמק מהבעיתיות של הלאום הישראלי, אתם יכולים לפתוח את תעודות הזהות שלכם ולבדוק מה משרד הפנים חושב על הלאום שלכם. אופק, אתה או תחכה לגיל 16 או תשאל את אבא או אמא. צר לי. פה אני חייב להפלות אותך בגלל גילך :-( עידן ד 17:58, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
לא יודע מה זה אומר. כתוב כאן "לאום: *********". האם אני צריך להיות בקטגוריה:******ים?? Avichai 18:04, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
קודם כל ההגדרה בכתיב חסר. אני סומך על ההעברית שלכם שעל זה תתגברו. הוא מדבר על כך שלאום זה קבוצה גדולה של בני אדם עם מוצא אחד, גורל משותף בתולדותיהם, ולרוב גם לשון מדוברת אחת, וארץ מושב אחת. עידן ד 18:11, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
יפה, כמו שאמרתי. זהו לא פרט יבש של אזרחות במדינה זו או אחרת אלא השתייכות ל"קבוצת" ישראל.... Avichai 18:15, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
לא. השתייכות לקבוצת היהודים. קבוצת ישראל (מדינה) הינה שונה. עידן ד 19:26, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
אני עם עידן Ofeky 19:57, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
"מאבקים רבים התקיימו על רישום סעיף הלאום בתעודת הזהות. נכון להיום (2005) לא מופיע הלאום בתעודה, אלא סדרת כוכביות במקום. למרות זאת קיימת דרך לדעת על פי תעודת הזהות האם האדם הוא יהודי או לא. ההבדל היום בתעודת זהות הוא שליהודים רשום תאריך הלידה העברי בצד הלועזי. הסיבה להשמטת סעיף הלאום היתה פסיקת בג"ץ ב־2002 שהורתה לרשום מתגיירים שעברו גיור רפורמי כיהודים. שר הפנים דאז אלי ישי ממפלגת ש"ס החליט להשמיט את סעיף הלאום, על מנת שלא ירשום במסמך רשמי את יהדותו של אדם בניגוד לעמדותיו. בנובמבר 2004 דחה בג"ץ עתירה של ליאורה גולדמן שביקשה להשיב את סעיף הלאום לתעודת הזהות, בטענה כי חוק המירשם אינו אלא חוק סטטיסטי-רישומי ולא חוק הצהרתי על יהדותם של אזרחים." מתוך ויקיפדיה. None 20:09, 26 אוקטובר 2005 (UTC)
תהיתי אם מישהו יעלה עלי... אכן כן. אבל זה לא משנה את ביסוס עמדתי. משרד הפנים החליט בזמנו על לאום יהודיי ושינה זאת מסיבות פוליטיות ו/או דתיות (מיחקו את המיותר.) לצערי הרב, בימינו, רבנים רבים מנסים להיות גם פוליטיקאים, קל וחומר להיפך. עידן ד 20:35, 26 אוקטובר 2005 (UTC)

תמונה[עריכה]

יהיה מתאים לצרף תמונה של הרצל :)

ציטוטים של הרצל[עריכה]

odedee ופאקמן מדוע לשחזר ציטוטים שהם לכל הדעות היו מצידו של הרצל??? האם אתם מכניסים דעות פוליטיות אישיות לערכים השואפים לאובייקטיביות בויקיצייטוט?? Natan7 01:28, 29 באוגוסט 2007 (IDT)תגובה

הנני מצפה לתשובה אמיתית (ללא בלופים).. אחרת זה יראה כי אכן יש לשחזר את הציטוט כפי שערכתי Natan7 01:28, 29 באוגוסט 2007 (IDT)תגובה

בבזל יסדתי את מדינת היהודים[עריכה]

הציטוט הזה מופיע כאן? 217.132.252.148 00:53, 1 בדצמבר 2007 (IST)תגובה

מופיע, אך המילה "בזל" כתובה עם אל"ף ("באזל") ולכן כנראה לא מצאת בביצוע חיפוש. דולבשיחה 11:37, 1 בדצמבר 2007 (IST)תגובה

ציטוטים מיוחסים[עריכה]

הובאו כאן ציטוטים שלכאורה נאמרו על ידי הרצל. חלקם הובאו באופן מגמתי, חלקי ומניפולטיבי על מנת להציג את הרצל כדמות שלילית. ללא סימוכין וללא ביסוס עובדתי הדבר מהווה דיבה. מובן מאליו שהתנהלות כזו לא תואמת את המטרות של ויקיפדיה או של ויקיציטוט. אם יש סימוכין, הדבר רק יוסיף לערך, אחרת ה"ציטוטים" המיוחסים צריכים להשאר בחוץ. אור יקרות 16:51, 8 בינואר 2011 (IST)תגובה

בפרט אני מתייחס לרשימת הציטוטים שהובאו מסרטון ההסתה "הרצל היה אנטישמי". אור יקרות 08:41, 9 בינואר 2011 (IST)תגובה
ישנו משפט על "האנטישמים הישרים", עד כמה שאני זוכר הרעיון של המשפט על פי הקשרו הוא שישנם גויים שישמחו לקנות את הרכוש מהיהודים על מנת לאפשר להם לעזוב, וככה להיפטר מהם (ואפשר למכור להם). אם מוצאים את המקור בכתבי הרצל, המשפט יכול להופיע בצורה שלא תוציא אותו מהקשרו.

דרוש מתנדב לבדוק את הציטוט השני בפיסקה יומניו (שמתחיל במילים "הכרחי הדבר...") האם הוא אמיתי, אולי או אוסף של חלקי ציטוטים שייתכן שגם מובאים בצורה מסולפת. מצויין שם מקור, אבל מספר העמוד לא מתאים למהדורה שמופיעה ברשת, כנראה שהציון הוא לתרגום ישן יותר. הוא חזה את המדינה

בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים - תיקון[עריכה]

ראו את הדיון בhe:w:ויקיפדיה:ציטוט יומי/הוספת ציטוט יומי/דיונים#בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים (הערה: לאחר הארכוב הקישור יישבר, הארכוב צפוי להיות בhe:w:ויקיפדיה:ציטוט מומלץ/הוספת ציטוט יומי/ארכיון 19 או בhe:w:ויקיפדיה:ציטוט מומלץ/הוספת ציטוט יומי/ארכיון 20. Amitayzl - שיחה 13:42, 3 במאי 2016 (IDT)תגובה