שיחה:משה דיין

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זכור לי הציטוט שלו (אם איני טועה) שהולך כך: "מי שלא היה בכלא צבאי לא היה בצבא". עד כמה אני מדייק? עידן ד 14:59, 21 אוגוסט 2005 (UTC)

זה לא שלא, זה של רפול

האם הוא באמת אמר, "יש שלושה דרכים"? או "יש שלוש דרכים"

שלום עושים עם אויבים. משפט שלו, של רבין, או של שניהם? 85.250.255.69 21:54, 26 בדצמבר 2007 (IST)

פרק ויקיציטוט שערורייתי[עריכה]

אוסף הציטוטים של משה דיין המצוי כאן הוא יותר אוסף של רכילויות מאשר של ציטוטים מוסמכים. לגבי רוב ה"ציטטות" כביכול, ספק אם יימצא מישהו ששמע אותן מפיו או קרא אותן בדבריו הכתובים של דיין.

אני רוצה להתייחס בייחוד ל"ציטוט", שהפך לרווח ביותר בשיח הציבורי. באוסף שלפנינו מופיע הציטוט כביכול "אנחנו במצב של חורבן בית שלישי", כלומר - ישראל כבר בתוך חורבן הבית. אין לכך שום עדות מוסמכת, לא בפרוטוקולים הרבים שנחשפו ולא בהקלטות, שכך אמר משה דיין. העדות המתועדת היחידה היא של בני פלד, שאומר לפקודיו, אחרי ששמע את דברי דיין, שלדעת דיין "אנחנו עומדים לפני הרס הבית השלישי, מפני שכל דיוויוזית השיריון שלהם עברו את הקו... וגם אם אריק וגורודיש יילכו להתקפת נגד הלילה והם ייכשלו - אז אין בין התעלה ותל-אביב משהו שיעצור." כלומר, לפי גירסת בני פלד, אם אריק וגורודיש יילכו להתקפת נגד באותו לילה וייכשלו, אז לא יהיה שום מעצור לפני המצרים כל הדרך לתל-אביב, ולכך, לגירסתו, התכוון דיין. זאת הסיבה, לפי ההקלטות מ"הבור", שדיין ביקש מעורבות מסיבית של חיל האוויר בבלימת צבאות סוריה ומצרים. בערך הוויקיפדיה משה דיין מובא ציטוט אחר לגמרי מאותו מעמד (שיחה בין דיין לבין בני פלד מחוץ לחדר הישיבות, במקום שבו המתינו לדיין דוברו ומזכירו הצבאי). לפי התיאור שם, דיין אמר לבני פלד: "בני, הבית השלישי מונח על כתפיך".

לדעתי יש למחוק את כל הציטטות כביכול, שאין להן שום מקור ראשוני מוסמך, ושרובן אינן אלא או רכילויות או גלגול מספר מי יודע כמה שח אמירה כזאת או אחרת שיוחסה לדיין. מערכת הציטוטים הקיימת לוקה בחוסר אמינות קיצונית, ואין לה מקום והצדקה בוויקיפדיה. 12:55, 6 באוקטובר, 2013

מקור לציטוט של שרון[עריכה]

"הוא היה מתעורר עם מאה רעיונות. תשעים וחמישה מהם היו מסוכנים מידי, שלושה היו רעים, אבל השניים הנותרים לעומת זאת היו גאוניים" למישהו יש מקור לזה? --147.234.38.136 14:34, 27 באוגוסט 2020 (IDT)