שיחת ויקיציטוט:בוט שיחות אנונימיות

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הצבעה על הפעלת בוט מחיקת שיחות אנונימיות[עריכה]

רק משתמש רשום רשאי להצביע. למידע נוסף, ראו דף הצבעות הבוט.

תאריך תחילת ההצבעה: 20:58, 24 פברואר 2006 (UTC)

בעד[עריכה]

  1. rotemlissשיחה 20:58, 24 פברואר 2006 (UTC)
  2. עידן ד 21:16, 24 פברואר 2006 (UTC)
  3. None 09:32, 26 פברואר 2006 (UTC) שיהיה. משהו יודע איך אפשר למכן ויכוחים למזנון?

נגד[עריכה]

דיון[עריכה]

בוט השיחות האנונימיות יעבור על השיחות האנונימיות וימחוק את הישנות מביניהן. המחיקות תתבצענה אחת לזמן מה, ללא אישור מיוחד בכל פעם.

אם ההצבעה תתקבל, אבקש מעידן ד הרשאות מפעיל מערכת בשביל הבוט. שימו לב שהמחיקות תופענה בשינויים האחרונים, למרות דגל הבוט.

המשתמש Rotemliss-bot יבצע את המחיקות הללו, אך כל משתמש אחר עתידי יוכל להצטרף אליו, כמובן - אם יקבל דגל בוט והרשאת מפעיל מערכת. – rotemlissשיחה 20:58, 24 פברואר 2006 (UTC)

תוצאה[עריכה]

הוחלט להפעיל את הבוט. ‏– rotemlissשיחה 17:41, 28 פברואר 2006 (UTC)

מופיע או לא?[עריכה]

בהצבעת ההחלטה נרשם שהמחיקות יופיעו בשינויים האחרונים, למרות היותו של הערך בוט. אבל, זה משום מה לא מופיע. None 18:39, 28 פברואר 2006 (UTC)

אי הבנה שלי: היכנשהו בוויקיפדיה נרשם שזה כך, אבל התברר שזה בגלל שהבוט השתמש במשתמש רגיל (כי הוא לא מונה למפעיל מערכת באותה תקופה). אם הבוט משתמש במשתמש בוט, המחיקות אכן אינן מופיעות - כמו כאן. ‏– rotemlissשיחה 18:47, 28 פברואר 2006 (UTC)
אני מציע אז שתפעיל את הבוט המשתמש שלך, כדי שהמחיקות יהיו גלויות. None 20:45, 28 פברואר 2006 (UTC)
למה? המחיקות מעמיסות על השינויים האחרונים ופוגעות במעקב השוטף אחרי ההשחתות. לאחר כל סבב מחיקות מופיע כאן דו"ח מלא עליו. כמו כן, אני בודק את רשימת המחיקות של הבוט לאחר כל סבב ומוודא שהוא פעל כראוי, למקרה הבלתי אפשרי שהוא יטעה (וכמובן שהוא לא טעה, הוא לא בן אדם אחרי הכל, ותוכנת הבוט כל כך פשוטה שאפילו לבן אדם קשה לטעות בהפעלתה...). לשם מה צריך שהמחיקות תהיינה גלויות? אם מישהו רוצה לבדוק את שינויי הבוט, שישתמש ב"הצג בוטים", כמו במקרה בו הוא רוצה לבחון את עריכותיו של הבוט.
בנוסף, ההבהרה שם שימשה יותר כאזהרה (שאכן, צפוי עומס מסוים על השינויים האחרונים), ולדעתי העובדה שהם לא מופיעים היא לטובה ולא לרעה.
שים לב שהבוט לא יופעל מעתה זמן רב, עקב מגבלה טכנית, עד שחרור עדכון מסד הנתונים הבא, כך שיש בידינו שפע של זמן להחלטה. ‏– rotemlissשיחה 14:06, 1 מרס 2006 (UTC)
זה יוצר תקדים מסוכן של מחיקות לא גלויות (אם אני צריך ללחוץ על שני כפתורים, שאחד מהם לא בולט, מבחינתי זה לא גלוי). העומס על השינויים האחרונים לא אמור להוות שיקול, מאחר וגם 79 עריכות ליום זה לא משהו ענקי. None 16:20, 1 מרס 2006 (UTC)
תקדים? אז מה? עניין דגל הבוט, שמסתיר את שינויי הבוט, אושר בהצבעה, ונתינת הרשאת מפעיל מערכת למשתמש הבוט נעשתה על דעתו של הביורוקרט, שכפי שהחלטנו יש לו סמכות החלטה בלעדית בנושא.
כל מחיקה "לא גלויה" כזו אושרה בהצבעה, ואפשר להעלות את הנושא להצבעה חוזרת אם אתה באמת רוצה. מובן שאני לא אשתמש במשתמש הבוט כדי למחוק מחיקות לא גלויות בניגוד לכללי המחיקה המהירה, ואם בכל זאת אעשה זאת, זו תהיה עילה לביטול הרשאה.
אז מה בעייתי במחיקות "לא גלויות", אם כולן אושרו בהצבעה? ועניין העומס על השינויים האחרונים הוביל מלכתחילה ליצירת מוסד דגל הבוט, מן הסתם. ‏– rotemlissשיחה 16:57, 1 מרס 2006 (UTC)
בהצבעה הוצג, כי התרומות מוצגות בשינויים האחרונים, בשעה שזה לא כך. לכן, תנאי ההצבעה השתנו מהותית, ואני יכול להגיד את זה בתור שליש מההצבעה. עידן ד, נתן הרשאה לבוט על סמך ההצבעה, והיותו ביורוקרט לא קשורה לכל העניין. אז כן, אני אשמח להצבעה נוספת. None 17:19, 1 מרס 2006 (UTC)
עיין בבקשתי בדף השיחה שלו - ביקשתי את ההרשאה לפני סיום ההצבעה, כדי שאוכל לנסות את הבוט, וזה כלל לא קשור להצבעה. מה בהצבעה השתנה מהותית? האם עמדת לבדוק כל דף ודף שהוא מחק? ואם כן, מה מונע ממך ללחוץ על "הצג בוטים" - עיכוב של 10 שניות?
והאם אתה, באופן אישי, תצביע נגד בגלל שינוי תנאי ההצבעה, ומדוע? ‏– rotemlissשיחה 17:35, 1 מרס 2006 (UTC)
זה עניין עקרוני. אתה חושב שמחיקה (שאני מסכים שהיא מוצדקת) צריכה לתפוס רק שורה אחת כדי לא להפריע. אני חושב, שכל מחיקה (וצריכות להיות רק מוצדקות, כך שעניין המוטעות לא עולה על הפרק) צריכה לתפוס בדיוק את המקום שדיילי מדיה ויקי קבעו: בשינויים האחרונים. מחיקה זה לא החלפה, זה הסתרת דף וההסטוריה שלו לעיני הרוב המכריע של הקוראים שהם לא מפעילי מערכת. וכן, סביר להניח שאני לא אבדוק (אני גם לא יכול פה- אין לי הרשאות), אבל אולי אחרים יבדקו. אם זה יופיע בתור שורה אחת זה נראה פחות חשוב, לעומת המספר האמיתי של המחיקות. בקשר להצבעה, אני לא יודע. None 21:07, 1 מרץ 2006 (UTC)

נפשט את העניין: מה שעומד על הפרק הוא האם המחיקה צריכה להיות בולטת או לא. אני טוען שזו פעולה טכנית, מתבקשת וכמובן מוצדקת, שביצועה התקבל ברוב קולות, שאינה דורשת לא אישור קודם ולא בדיקה אחר כך. המחיקה הממוכנת דרשה הליך ארוך בהרבה מכפי הדרוש למחיקה רגילה. המחיקה היא בהתאם לכללי המחיקה המהירה. מי שיש לו התנגדות עקרונית למחיקה הזו, זה לא נוגע למחיקות עצמן. למה שמישהו ירצה לבדוק מחיקה ספציפית, כשהוא נכנס בכלל כדי לבדוק השחתות? בוט נוצר בדיוק כדי לבצע פעולות ממוכנות שהוחלט עליהן, ויש להביע כל התנגדות בהצבעה עצמה, הרבה לפני המחיקה. אם מישהו משועמם ורוצה לבדוק את כל המחיקות, שיבדוק - אבל שזה לא יפריע לכל השאר שעוקבים אחרי השחתות. ‏– rotemlissשיחה 12:58, 2 מרץ 2006 (UTC)

אני הצבעתי בעד הבוט רק כי ידעתי שהמחיקות מופיעות בשינויים האחרונים. אחרת, הייתי מצביע נגד. מאחר ואני שליש מההצבעה אני מבקש לעשות הצבעה חוזרת. None 14:02, 2 מרץ 2006 (UTC)
טוב, שתהיה הצבעה. אני פותח אותה. ‏– rotemlissשיחה 14:29, 2 מרץ 2006 (UTC)
רגע, כדאי שנשמע קודם דעה ממשהו אחר None 14:35, 2 מרץ 2006 (UTC)
אם בשינויים האחרונים כותבים הצג בוטים, אזי הוא מציג. אני חושב שזו נקודת המחלוקת. רותם כותב בדף המשתמש של הבוט את שעת עבודתו, וניתן לראות זאת בשינויים האחרונים. לזה ניתן הדגל של הבוט. או שמא פיספסתי משהו? עידן ד 19:39, 4 מרץ 2006 (UTC)
נכון - למעשה (אני לא בטוח אם אמרת את זה או התכוונת למשהו אחר), בכל פעם שאני מבצע את הבוט הזה ואז כותב על ההפעלה ביומן ההפעלות, השינוי שלי בדף מופיע בדף השינויים האחרונים הרגיל, ואז אפשר כמובן להבין שהייתה הרצה ולצפות בשינויי הבוט דרך הכפתור, אם ממש רוצים.
אבל אני תוהה על מה המהומה - אם תהיינה מחיקות עתידיות, אוטומטיות, שצריך יהיה לאמת, במילא תהיה הצבעה (או דיון) על כל אחת. וזה לא תקדים. ובמובן הספציפי הזה - הרי החלטנו כבר שיש לבוט הרשאה למחוק את כל שיחות האנונימיים בעצמו באופן אוטומטי, וזה גם אפשרי לפי כללי המחיקה המהירה.
דרך אגב, אני שמח לבשר שתכנתתי את תוכנת הבוט כך שאני יכול להבדיל בין משתמש מפעיל מערכת למשתמש רגיל, כלומר - אני יכול להפעיל את המחיקות מהמשתמש הרגיל שלי, ואת העריכות ממשתמש הבוט. השאלה היא האם אנחנו רוצים את זה. ושימו לב שזה די בניגוד לנהלים שקבענו. ‏– rotemlissשיחה 19:56, 4 מרץ 2006 (UTC)
צר לי לומר, אבל לא הצלחתי להבין משתי התגובות האחרונות כלום. אתם יכולים להסביר את עצמכם שוב, עדיף במשפטים קצרים? 20:24, 4 מרץ 2006 (UTC)

קראתי שוב, ושוכנעתי. שהבוט ימשיך לפעול כמו שהוא. None

ובא לציון גואל. האם צריך להוסיף את זה לציוני דרך? עידן ד 16:27, 5 מרץ 2006 (UTC)