לדלג לתוכן

שלמה בניזרי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דף זה זקוק לעריכה, על מנת שיתאים לסגנון המקובל בוויקיציטוט.
לצורך זה ייתכנו סיבות אחדות: פגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון הטעון שיפור או צורך בהגהה. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו.

שלמה בניזרי כיהן כשר הבריאות, שר העבודה והרווחה וח"כ מטעם תנועת ש"ס.

מדבריו[עריכה]

  • מעניין שדווקא בימים של הידברות עם מפלגות שבכלל לא רצו לשמוע על ממשלה שמאלנית - למעט מפלגתי, כשעוד היינו בקואליציה - קמה לה השרה שולמית אלוני ומחליטה לצאת נגד כל אותם הסכמים סודיים, שמא חלילה וחס יוותרו לאותם דתיים חשוכים. איך אפשר לבוא ולוותר? ~ על השרה שולמית אלוני.
  • "שולמית אלוני לא מסתפקת רק בכך שעם דתיים לא עושים פשרות, שעם דתיים לא מדברים, שעם דתיים אין נכונות לשום משא-ומתן, אלא היא חייבת גם כן לקחת מהארסנל שלה רווי המלים הארסיות, לבוא ולהתקיף ולומר: "הדרעים והרביצים". אני מתאר לעצמי שהם אולי ימחלו על כבודם; אני לא מדבר בשמם, אבל אני מתאר זאת לעצמי. אבל על כבוד גדול ישראל הרב שך, לבוא ולהגיד עליו: "ושכים למיניהם"? אני חושב שחוצפתה גברה עדי עד. הנה, היא אפילו לא מוכנה לשמוע את הדברים. אולי תשבי ותשמעי, זה באמת כדאי, פעם אחת כשנותנים לך מוסר,ואחר כך תחזירי לנו גם כן את המוסר שלך.".
  • "שולמית אלוני באה ומדברת בשם המוסר היפה והמלים היפות, דווקא בימים של פיוס היא מצליחה לקומם ולהרתיח את כולם, לבוא ולהשתמש במלים החריפות והבוטות ביותר".
  • "ש”ס תעדיף מינוי ספרדים למשרות ממשלתיות על פני אשכנזים בכל מינוי שתעשה".

על משפטו[עריכה]

  • "אני התבטאתי הרבה נגד מערכת התקשורת, דיברתי נגד מערכת המשפט, הייתי דובר מרכזי גם של ש"ס וגם של היהדות החרדית. והם ראו את העוצמה ואת הכוח העולה בש"ס, שזה היה לצנינים בעיניהם, וברגע שהם ראו שיש איזו פרצה קטנה קפצו על זה. ברגע שהגיעה אליהם טענה כל שהיא של אחד שפיטרתי אותו, מאותו רגע הם לא הפסיקו. אני פיטרתי את אחד העובדים שלי, והוא אמר לי: 'ברגע שאתה תפטר אותי, אני אקבור אותך, אדאג לקבור אותך' והוא הלך לתקשורת וסיפר שאני אמרתי לו להטות מכרז, ופה התחיל כל הסיפור. ואז התחילו חקירות שבכלל לא היו קשורות אליהם. הם לא מחפשים את הצדק, הם מחפשים מתחת לאדמה איך להרשיע. אם קונים את העד ב-17 מיליון שקל, הוא העיד על כך, נותנים לו משכורת במשך כמה שנים כל חודש, עושים בת מצווה לבת שלו, משלמים לו את כל המיסים של הבית וכל החשמל והכול, זה לא קניית עדות? זה חיפוש האמת? או חיפוש הבן אדם?"
  • "המשמעות החשובה של המסמך הזה היא, גם אם הפרקליטות תגיד שלא הסתמכנו רק על העדות של סלע בעבירות הפרת אימונים, אבל תיק השוחד שאני טענתי שזה הלוואה והחזרתי לו אותה, גם הוא בחקירה אמר בהתחלה: 'נכון, זה הלוואה', אבל אחרי שהם שברו אותו הוא הפך את הגרסה, ואמר שזו הייתה מתנה שהוא נתן לי. הם לא יכולים לבוא ולומר שיש עדים אחרים שמחזקים את עדותו (של סלע), כל התיק של השוחד זה אני והוא, ברגע שהוא אומר שזו היתה הלוואה, נפל התיק. אם הוא היה עומד על זה בבית משפט ולא חוזר בו ונהיה עד מדינה, לא הייתי בכלל נכנס לכלא. הכסף הוחזר, זה הוחזר בצ'ק שניתן לראות את היציאה בבנק, זה היה בנוכחות שני עדים, וגם העדים שנחקרו במשטרה מודים שראו את החזרת הכסף וכי הצ'ק נפדה".
  • "קודם כל, אין לי אמון במערכת המשפט. וגם המשפחה לא מוכנה לשמוע על כך, זה להיכנס שוב לסיוט הזה, זה כספים, וצריך גם להפסיק את הפעילות של זיכוי הרבים בשביל זה, איך אומרים: אין הצער שווה בנזק המלך. מה שחשוב שאת הזיכוי הציבורי קיבלתי ובשבילי זה שווה כל הון שבעולם" ~ מסביר את הימנעותו מבקשת משפט חוזר.
  • "עד המדינה עשה מעשה גדול, זה לא פשוט לרוץ מבמה לבמה, ואני מעריך את זה, לא שלחתי אליו מישהו או דיברתי איתו, יום אחד הוא התעורר והחליט לספר את האמת. בסוף האמת יוצאת".
  • "לא שוחחתי עם משה סלע מאז, אך שלחתי להודות לו על כך שהוא מספר כיום את האמת. אבל המשקעים כל כך גדולים, הבן אדם ניתק אותי ממשפחתי לארבע שנים, הרס לי קריירה, הרס לי המון דברים. אני אומר כל יום 'הריני מוחל וסולח', אבל הפגיעה יותר במשפחה מאשר בי".