לדלג לתוכן

שמרית מאיר

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

שמרית מאיר (נולדה ב־1979) היא עיתונאית ופרשנית לענייני המזרח התיכון, היועצת המדינית של ראש הממשלה נפתלי בנט.

אמרותיה[עריכה]

  • "אין עולם ערבי אחד. העולם הערבי מורכב מאינטרסים וקבוצות שנאבקות, וישראל, שפעם הייתה האחר המובהק, היא כבר חלק מהקלחת. היום העמדה בנוגע לישראל קשורה גם לעמדה בקשר לסעודים או לאיראנים." (מקור)
  • "צריך להסתכל על שתי אוכלוסיות, בעזה ובגדה. בגדה המטרה שלנו היא לשמר את הסטטוס קוו, להשאיר מקום להסדרים עתידיים ולפעול לכך שיהיו כמה שפחות סיבות לחיכוך. צריך לנהל את העניינים שלנו מול כל אחד מהצדדים הרלוונטיים. אלה שתי ישויות פוליטיות שונות שלכל אחת דברים דחופים ומפת אינטרסים." (מקור)
  • "מנהיג לא כריזמטי, הוא לא בנוי להחלטות היסטוריות קשות, ובכל זאת הגדה המערבית נותרה רגועה בזמנו. הוא הצליח לשנות את השיח בקרב החברה הפלשתינאית בגדה המערבית. האנשים שם עסוקים בכלכלה שלהם, הם רוצים לעבוד, לקבל משכורת, לשמור על מקום העבודה, ויש הבדל של יום ולילה ביניהם לבין תושבי עזה." ~ על אבו מאזן (מקור)
  • "לאן הביאה אותנו פסיכוזת ביבי/רל״ב: פוליטיקאים מימין(!) שוקלים ברצינות תלות בסניף הפלסטיני של האחים המוסלמים. אני עוצרת רגע כדי להגיד את זה כי כבר התרגלנו להכל וזה נראה כמו השלב ההגיוני הבא אבל מדובר בנטיה לאומית לאובדנות" (מקור)

נאמר עליה[עריכה]

  • "חיה את המזרח התיכון לפרטיו; וזה מסביר אולי מדוע כל קהילת הטוויטר, שמאלנים כימנים, ממתינה למוצא פיה בכל פעם שמתרחש אירוע מפתח בסכסוך הישראלי־ערבי."[1] ~ רחלי מלק-בודה

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים[עריכה]