לדלג לתוכן

אודליה כרמון

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

אודליה כרמון היא יועצת תקשורת ישראלית. עבדה בלשכתו של בנימין נתניהו ובלשכת משה קצב. מחברת הספר 'אשת הסוד' שיצא לאור ב־2013.

אמרותיה[עריכה]

  • "הדבר החשוב בהטרדות מיניות הוא הסולידריות הנשית. אסור להשאיר את המתלוננת הראשונה בבדידותה."
  • "רציתי להבין מה גרם לנשים כמוני להדחיק ולהשתיק לאורך שנים חוויה שהיא בלתי חוקית ולא מוסרית. ניהלתי שיחות רבות ומעמיקות עם מוטרדות."
  • "אני רוצה לראות אישה בראשות הממשלה, הצבעתי בזמנו לציפי לבני. שלי יחימוביץ' היא מופת של מה ששליחת ציבור אמורה להיות. אני מאוד רוצה לראות את אורלי לוי-אבקסיס מקימה מפלגה חדשה ויש בי צער רב שזהבה גלאון פרשה."
  • "אני יכולה לספר על דרגת התיאום בין נתניהו ושמרון כפי שאני ראיתי אותה. זו הייתה קרבה מאד אישית כזאת שהשניים אפילו לא היו צריכים להחליף ביניהם מילים כדי לדעת מה השני חושב, הם בני דודים ומכירים אחד את השני המון שנים, מספיק מבט בעיניים בין השניים, זהו קשר כמעט סימביוטי בתיאום והבנה, כמו זוג שנשוי חמישים שנה. מדובר על החיבור הכי עוצמתי שיכול להיות."

אשת הסוד (2013)[עריכה]

  • "הדחק שהפגין לא היה חדש לי, וההיכרות הקלה את עיכול המראה. הוא החל בתהליך החשיבה המואצת, הבחנתי. אחרי הבהלה הראשונית מתחיל אצלו עכשיו מרתון הרעיונות והתגליות – יש בעיה, יש רעיון ויש, כמובן, פתרון בזק!" ~ על בנימין נתניהו
  • "הבוקר של ביבי התחיל רע. מבול טלפונים התריע בפניו שהכותרת בעיתון מעריב 'קצב הטריד אותי מינית' המלווה בתמונת אילוסטרציה של אישה אנונימית היא למעשה וידוי אישי, אינטימי, מפיה של היועצת הדיסקרטית והוותיקה ביותר שלו. זו לא היא, הרגיע עצמו, משוכנע לחלוטין שמדובר בשמועה."
  • "חזרתי לביתי נרעשת, לא מאמינה עדיין ששיתפתי פעולה, מסרבת לקלוט ששפכתי בושתי ברבים. זו הייתה התפרצות גייזר, כמו סיר לחץ שמתפוצץ ברגע אחד ללא כל שליטה, ניסיתי להסביר לכל השואלים בשנים שלאחר מכן למה עשיתי זאת."

נאמר עליה[עריכה]

  • "התרשמנו שא.כ. הינה אישה חזקה, מנוסה, אינטליגנטית, רהוטה, חריפת מחשבה וחדת לשון, שמסרה עדותה באריכות, בפתיחות ובכנות, ובהיותה מודעת לחולשותיה האנושיות היא לא ניסתה להסתיר ולייפות חלקים לא מחמיאים באישיותה. אנו מקבלים את עדותה, ולא מפקפקים ולו בפרט אחד שסיפרה לבית המשפט." ~ מתוך הכרעת הדין בפרשת משה קצב

קישורים חיצוניים[עריכה]