אורי מקלב

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
אורי מקלב, 2010

אורי מקלב (נולד ב־10 בינואר 1957) הוא חבר הכנסת מטעם דגל התורה.

מדע[עריכה]

  • "טבע הפוך מהמדע כיוון שהקור היה צריך ליפול למטה, אבל אנחנו רואים שאגמים שקופאים קופאים רק בחלק העליון שלהם. הם נותנים לבעלי החיים לחיות מתחת לקרח, על אף שבאופן מדעי היה צריך להיות בדיוק הפוך – שהחלק התחתון של האגם והימים היו צריכים לקפוא והחלק העליון היה צריך להיות יותר מופשר. זה חלק מהמחקר שהוא (הרבי מלובביץ') עשה גם בעניין הזה של חיים מתחת לפני המים והמבחן של המדע והאמונה ביחד." ~ מתוך פרוטוקול מס' 3, ישיבת ועדת מדע וטכנולוגיה, 15 ביוני 2015, בהשתתפות שר המדע הטכנולוגיה והחלל (מקור)

לימודי תורה[עריכה]

  • "לימוד תורה זו חובה קיומית, אבל זה לא אמור למנוע מחרדים להשתלב בהיי־טק." (מקור)
  • "אין לי ספק, כי מי שצמח וגדל בישיבות הוא זה שיכול להיות נציגם של בני התורה, זר לא יבין זאת, בן ישיבה מבין את צרכיהם, חש ונושם את הווייתם, והוא רואה בתפקידו שליחות וזכות לעצמו להיות עבד לעבדי ה'" (מקור)

יהדות רפורמית[עריכה]

  • "הם [הרפורמים] גרמו לנזק הגדול ביותר לעם היהודי. מיליוני יהודים נישאו ביוזמתם בנישואי תערובת והיום אינם חלק מהעם היהודי. אנו כופרים בכל הגישה הזו. הם רוצים לעקור את הדת ועוסקים רק בהשמצות ובהכפשות. בדיון האחרון שהיה בוועדת החוקה בחוק הלאום, אמרו נציגי הרפורמים שאת חג המולד וחנוכה יש לחגוג יחד. גם חילונים לא יסכימו שחופה תנוהל במשותף על ידי רב וכומר." (מקור)