לדלג לתוכן

אנסטסיה מיכאלי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
יש להשלים דף זה
דף זה עשוי להיראות מלא ומפורט, אך הוא אינו שלם, ועדיין חסר בו תוכן מהותי. הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. ראו פירוט בדף השיחה.
אנסטסיה מיכאלי

אנסטסיה מיכאלי (שם מלא: אנסטסיה מיכל סמואלסון מיכאלבסקי, ברוסית: Анастасия Михаэли Самуэлсон) (נולדה ב־12 ביולי 1975‏), חברת הכנסת מסיעת ישראל ביתנו.

חייה האישיים[עריכה]

 • "באתי ממשפחה ענייה, ואני מבינה עכשיו עם איזו מציאות אמא שלי התמודדה. לחם וחמאה במקרר יכולתי למצוא אבל נעליים לחורף קניתי רק בזכות שיעורי אנגלית שנתתי לילדים.[1]"
 • "אמנם אני לא כל כך ישנה בלילות, אבל זה מאוד סקסי, יותר חושני. אני מרגישה שאני אשה אמיתית. אני יודעת לזהות מתי אני בהריון אם אני צוחקת שעות ממשהו מטומטם לגמרי ולא יכולה להפסיק. את זה רק בהריון אפשר לתפוס.[1]" ~ בתשובה לשאלה "האם את אוהבת להיות בהריון"
 • "בחינוך הרוסי שלי לא עושים מזה עניין, אבל אצלנו זה לא קיים כי יוסי אמין. צריך לשמור על הגבר שיש בבית, בכל המובנים. אמא שלי אמרה: תני לגבר הרגשה שהחוט ארוך, אבל בידיים שלך. אבל זה הכול משחקים ודמיונות. אני מתפללת כל בוקר שהכול יישאר בדיוק כמו שיש.[1]" ~ בתשובה לשאלה על בגידות בחיי הנישואין

גורמים בקרב ערביי ישראל[עריכה]

 • "כשאני רואה את האויבת עזת המצח הזאת, אני לא שואלת מאיפה יש לנו את הזכות להגיד לה שהיא חיה במדינה של יהודים, אלא שואלת שאלה הרבה יותר קשה: באיזו זכות אנחנו מאפשרים לה להמשיך לחיות פה."[2]
 • "אגיד לכם שעוד מעט, בעוד 10 שנים, אנחנו לא נוכל לפקח על ספרי הלימוד במחשבים. תסתכלו איזו פרופגנדה יודעים לעשות ערביי ישראל. הם יכנסו לכל מערכת הפרוטוקולים של ספרי הלימוד, הם יכתבו בשבילנו את ההיסטוריה של מדינת ישראל. תתעוררו. אני מצטערת שגדעון סער לא נמצא כאן, ששר החינוך גדעון סער לא נמצא כאן. יהיו הרבה האקרים שיתקינו לנו ספרי לימוד משלהם. אתם תשכחו את התורה, אתם תשכחו מה זה תהילים. ילדי ישראל ילמדו את ההיסטוריה של פלסטין." ~ בדיון במליאת הכנסת על הצעת חוק ספרי לימוד דיגיטליים, התשע"א–2011[3]
 • "כולם יודעים שבתוך מדינת ישראל חיים כיום אזרחים רבים שהם חורשי רעתה של המדינה, ושואפים לקיעקוע צביונה היהודי של המדינה, וכמה מנציגיהם אף יושבים בכנסת וברור שבמקרה של מלחמה – יצטרפו גם הם אל שונאינו ויהפכו לאויב פנימי שמסכן את חייהם של כל היהודים שחיים בישראל. אמנם לא נוכל באמצעי חקיקה להפוך אותם לחובבי ציון אך המינימום המוטל עלינו כמחוקקים הוא להגביל את אפשרות ההתארגנות שלהם כאויב מוצהר וגלוי נגד המדינה וכנגד העם היהודי." - ביחס להצעת חוק שהגישה עם ח"כ מירי רגב, לפיו אסור יהיה לעמותות לשלול את קיום מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית[4]

מעמד האישה[עריכה]

 • "נשים צריכות לא לפחד להתקדם. בפועל מי שמנהל את הכנסת ואת רוב המשרדים הממשלתיים זה נשים. אמא שלי נהגה להגיד: 'האשה היא הצוואר שמחזיק את הראש. האשה צריכה לתת לגבר להרגיש שהוא הקפטן של האונייה, אבל היא מחזיקה את האונייה על היד'. אבל זה יותר מדי פמיניסטי ואני לא פמיניסטית בכלל. אלוהים נתן לנו את הסוד הזה של המשכיות החיים, שזה עושים עם גבר ולא עם אשה. [...] אין שום דבר רע בלשבת בבית לגדל ילדים, זו המשימה העיקרית של המדינה. האמהות מגדלות את החיילים שלנו, האוצר האנושי.[1]"
 • "זהו אינטרס לאומי חשוב ממדרגה ראשונה לצרף נשים למעגל העבודה בכלל ולמעגל היזמות בפרט. כל אשה שיוצאת לעבוד במקום להישאר בבית תורמת לשוק העבודה ולתוצר הלאומי.[5]"
 • "היום מעמד האישה הוא אחר. אישה מגדלת ילדים, מתחזקת את הבית ויש לה גם יכולת לפתח קריירה. כשאני מגיעה לכנסת, שהיא מקום מכובד, אני גם מצפה שיתייחסו בכבוד."

הומוסקסואליות[עריכה]

 • "כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה ואין לי אישית בעיה עם זה, אבל כשנער בן 13 שהוא עדיין לא בנוי מבחינה נפשית ומנטלית רואה בטלוויזיה סצינה של שני גברים מתנשקים הוא יכול להתחיל להתלבט לגבי מיניותו."
 • "אני בכלל חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה. בסוף הם מתאבדים בגיל 40 וזה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים."[6]

כללי[עריכה]

 • "בבחירת מועמד לאירוויזיון אסור לשכוח את הפן הפוליטי. צריך לבחור אנשים שיכולים לייצג אותנו לא רק ברמה האמנותית, כלומר חשוב שיהיה לו כשרון, אבל צריך לחשוב איך הוא ייצג את המדינה ולצערי לא לקחו את זה מספיק בחשבון."
 • "בפעילותי כחברת כנסת ההצלחה הגדולה ביותר היא הישגים משמעותיים בנושא של הוזלת ספרי לימוד, והעלאת הנושא הזה באופן בולט על סדר יומה של הכנסת, ועדת החינוך, ושר החינוך. בחיי הפרטיים ההצלחה הגדולה שלי היא כשאני רואה את כל ילדיי עושים חיל בלימודיהם, בתחביביהם, ובהתנהגותם.[7]" ~ מאי 2011

הערות שוליים[עריכה]