לדלג לתוכן

ויקיציטוט:העברת דף

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

העברת דף היא פעולת שינוי שם של דף, והשארת השם הקודם מאחוריו כהפניה. פעולה זו זמינה למשתמשים רשומים בלבד, כדי למנוע השחתות. הדף מועבר עם כל גרסאותיו הקודמות, כולל דף השיחה שלו, אם הוא קיים.

העברת דף היא פתח להפניות כפולות, אם הדף הועבר פעמיים. לפיכך חשוב לעבור על הגרסאות הקודמות של הדף, ולתקן את ההפניות הישנות אם צריך. כמו כן מומלץ לעבור על הדף המיוחד העוקב אחר הפניות כפולות לעיתים קרובות.

אין אפשרות להעביר דף ולדרוס דף אחר הקיים בשם זה, אלא אם כן מבצע ההעברה הוא מפעיל מערכת, אז מוצעת לו האפשרות למחוק את הדף הישן כדי לפנות מקום לחדש. שימו לב שמחיקה מסוג זה נחשבת למחיקה מהירה, כך שנדרש לוודא שהמחיקה היא לפי הכללים למחיקה כזו.

ההעברה תירשם כשינוי בגרסאות הקודמות של הדף, וכשינוי הראשון בשם הישן שהפך להפניה.

כיצד להעביר דף

[עריכה]

השורה העליונה למשתמשים רשומים שאינם מפעילי מערכת

השורה העליונה למפעילי מערכת

בשורה העליונה של הדף, יש ללחוץ על הכפתור "העבר" (שזמין רק למשתמשים רשומים) או להקיש Alt+M, לכתוב מהו השם החדש ולנמק זאת. הנימוק יופיע בתקצירי העריכה של הדף הישן ושל הדף החדש.

ברוב המקרים, מומלץ להעביר גם את דף השיחה עם הדף.

העברת תמונות וקטגוריות

[עריכה]

למרבה הצער, אין בגרסה הנוכחית של מדיה-ויקי אפשרות להעביר תמונות, וההפניה מהשם החדש לישן מציגה את התמונה המפנה (או קישור אדום, אם התמונה לא הועלתה וקיים רק דף הפניה), למרות שלחיצה על התמונה אכן מובילה לתמונה החדשה - או אפשרות להעביר קטגוריות, וההפניה לקטגוריה אחרת לא משנה את הכללת הדפים לקטגוריה החדשה, למרות שלחיצה על הקטגוריה אכן מובילה לקטגוריה החדשה. באג 709 מטפל בנושא התמונות ובאג 3311 בנושא הקטגוריות, ועד התיקונים המיוחלים, יש לבצע את ההעברות ידנית:

 1. (תמונה בלבד) התמונה הישנה תורד למחשב.
 2. הדף ייווצר מחדש עם התיאור המקורי שלו, במקרה של תמונה יש להעלות את התמונה שהורדה למחשב.
 3. כל ההפניות לדף תתוקנה לדף החדש.
 4. הדף הישן יימחק במחיקה מהירה, לפי סעיף 7.

כל זה הוא הפרה-לכאורה של רשיון ה־GNU FDL (יש להציג את רשימת התורמים), אך אין ברירה אחרת במערכת זו, ובכל אופן מומלץ לציין בתמונה החדשה מי העלה את התמונה המקורית.

העברת דף על־ידי בוט

[עריכה]

למפעילי בוטים, שצריכים להעביר דפים אוטומטית: דף אישור ההעברה, כמו גם דף ההעברה עצמו, הוא דף מיוחד בשם Movepage, המקבל את שם הדף כפרמטר בכתובת (אחרי /, בדיוק כפי שהדף wiki הראשי מקבל את שם הדף שהוא צריך להציג). כדי שהדף יהפוך מדף אישור המחיקה לדף המחיקה, צריך קודם כל לעבור לדף w/index.php, לשלוח אליו את הפרמטר action=submit, את שם הדף הישן בשם wpOldTitle, את שם הדף החדש בשם wpNewTitle, את הסיבה להעברה בשם wpReason, אם רוצים להעביר גם את דף השיחה - פרמטר wpMovetalk=1, וכן קוד (שבשביל לקבלו צריך ראשית כל לקבל את דף אישור ההעברה) בשם wpEditToken. שימו לב, כמובן, שהבוט חייב להיות משתמש רשום, וממילא הוא צריך להיות כזה לפי הכללים, כדי שיוכל לעבוד עם דגל בוט.

נוהל העברת הדפים

[עריכה]

העברות שניתן לבצע ללא דיון

[עריכה]
 1. דף שבכותרתו יש שגיאות כתיב, לכותרת ללא שגיאות כתיב. במקרה זה מומלץ גם למחוק את הדף הישן.
 2. דף שבכותרתו ישנו כתיב שהוחלט להחליפו בכתיב אחר (לדוגמה, "בויקיציטוט" ל"בוויקיציטוט"), לכותרת עם הכתיב הנכון. במקרה זה מומלץ דווקא להשאיר את הדף הישן כהפניה, שכן ייתכן שרבים ישתמשו בכתיב הישן והשגוי.
 3. דפים בתוך מרחב המשתמש של משתמש מסוים, כאשר ההעברה מתבצעת על־ידי אותו משתמש.
 4. דפים שמשתמש התחיל לכותבם במרחב המשתמש שלו למרחב שם אחר - כמו הדף הזה, שהיה במקורו תחת השם "משתמש:Rotemliss/ארגז חול/ויקיציטוט:העברת דף" ורק אחר כך הועבר לשם "ויקיציטוט:העברת דף".
 5. תרגום שם דף (בעיקר תבניות וקטגוריות) לעברית.
 6. דף או תבנית שלאחר עדכון מסיבי בו, שמו כבר לא מתאים לתוכנו.
 7. הסרת כינויים (בין אם "דוקטור" או "פרופסור", ובין אם "ביבי" מ"בנימין נתניהו" וכיוצא בזה) משמות אישים.

דיון בהעברות

[עריכה]

כל העברה של כל דף אחר חייבת בדיון בדף השיחה. אם אין מתנגדים להעברה, ניתן לבצעה כעבור 24 שעות מהתגובה האחרונה בדיון.