לדלג לתוכן

ויקיציטוט:מה ויקיציטוט איננו

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
תוכן וסגנון כתיבה

ויקיציטוט הוא מאגר ציטוטים, וככזה ישנם דברים שוויקיציטוט איננו.

דף זה אמור להתאים לעקרונות וקווים מנחים בוויקיציטוט, אך אם קיימת סתירה ביניהם האחרון הוא המכריע.

תוכן

[עריכה]

ויקיציטוט איננו:

 1. אנציקלופדיה – ראו ויקיפדיה.
 2. מילון – ראו ויקימילון.
 3. מאגר ספרי לימוד או מדריכים – ראו ויקיספר.
 4. מאגר טקסטים ברשות הכלל, כגון קודי מקור, מסמכים ומכתבים היסטוריים, חוקים, ספרים, שירים או נאומים שלמים – ראו ויקיטקסט.
 5. מקום לכתיבת מידע אישי מכל סוג שהוא. למרות האמור בסעיף זה, ניתן לכתוב מידע אישי בדף המשתמש שלכם. בדף זה משתמשים נוהגים לכתוב מספר פרטים כללים על עצמם וציטוטים שלהם ושל חבריהם – למידע נוסף ראו ויקיציטוט:דף משתמש.
 6. אתר אישי, פורטל, פורום דיונים או יומן רשת.
 7. במה לפרסום מוצרים, שירותים או אישים שונים.

קהילה והתנהלות

[עריכה]

ויקיציטוט איננו:

 1. מועדון ויכוחים או זירת קרב. ויקיציטוט אינו מקום לניהול מלחמות אידאולוגיות, מריבות אישיות והפצת פחד או שנאה. הפיכתם של דיונים בנושאי תוכן או מדיניות ליריבויות אישיות מנוגדת למטרות ועקרונות ויקיציטוט.
 2. אנרכיה. העובדה שוויקיציטוט הוא מיזם חופשי אין פירושה שחלק מתכליתו הוא לחקור את ההיתכנות של קהילות אנרכיסטיות. תכליתנו היא לבנות מאגר ציטוטים חופשי. כל זה כמובן לא שולל את העובדה שחלק נכבד מהצלחתנו נובע בדיוק מהפתיחות היחסית של המיזם.
 3. דמוקרטיה. ויקיציטוט איננו ניסוי בדמוקרטיה או בכל שיטת ממשל אחרת.
 4. ביורוקרטיה. החוקים אינם מטרת קיומה של הקהילה, אלא אמצעים לניהולה היעיל. המטרה היא כתיבת מאגר ציטוטים. יש לנהוג על פי רוח החוק כשלשון החוק אינה מקדמת את המיזם. פתרון מחלוקות צריך להתרחש בדרך של דיון והסכמה רחבה ככל האפשר, ולא על ידי היצמדות ללשון החוק.