לדלג לתוכן

ויקיציטוט:ויקימצטטים

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

ויקימצטטים הם אנשים הכותבים ועורכים מאמרים בוויקיציטוט.

היררכיית הוויקימצטטים[עריכה]

כל הוויקימצטטים שווים, ודעתם נחשבת באותה מידה, בין אם בדיונים העוסקים בערכים, בהצבעות מחיקה או בקביעת מדיניות. במקרה של מחלוקת מתקבלות החלטות באמצעות הצבעה דמוקרטית בין הוויקימצטטים.

עם זאת, קיימת היררכיה מסוימת בין הוויקימצטטים השונים. ההבדלים אינם מתבטאים בסמכות, אלא ביכולות עריכה טכניות.

  • משתמש אנונימי – כל משתמש שלא נרשם במערכת. גם משתמש אנונימי יכול לקרוא ערכים ולערוך אותם.
  • משתמש רשום – משתמש שנרשם בוויקיציטוט. הרישום מקל על הוויקימצטטים האחרים להכיר את המשתמש וליצור איתו קשר. בדרך כלל, עבודתו של משתמש רשום תוערך יותר על ידי הוויקימצטטים האחרים. בנוסף, הרישום תורם לפרטיותו של המשתמש: בעוד שמשתמש אקראי מיוצג בוויקיציטוט לפי כתובת ה-IP שלו, משתמש רשום מוצג באמצעות הכינוי שבחר לעצמו. למשתמש הרשום הרשאות עריכה מורחבות מעט לעומת אלו של המשתמש האנונימי: יש באפשרותו להעלות תמונות, לשלוח הודעות דואר אלקטרוני למשתמשים אחרים ולהעביר דפים (לשנות את שמם). לפרטים נוספים ראו למה ליצור חשבון?.
  • מפעיל מערכת – משתמש שניתנו לו הרשאות מורחבות המאפשרות לו להתמודד עם השחתת ויקיציטוט. למשתמש בעל הרשאה זו יש היכולת למחוק דפים מהשרת, לשחזר אותם במהירות מהשחתה וכדומה. לתפקיד זה מתמנים ויקימצטטים ותיקים ומנוסים, המכירים היטב את הנפשות הפועלות ואת כללי ערכים בוויקיציטוט.
  • ביורוקרט – למשתמש בעל הרשאה זו ניתנות כל הסמכויות של המפעילים, בתוספת כמה אפשרויות נוספות, שהמרכזית ביניהן היא האפשרות למנות משתמשים אחרים למפעילי מערכת.
  • דייל – משתמש זה מסוגל לעבור בין כל המיזמים של קרן ויקימדיה ולמנות את עצמו לאיזה תפקיד שיבחר: מפעיל, ביורוקרט ואף מפתח (ראו להלן). בנוסף, דיילים יכולים למנות כל משתמש בכל מיזם לכל תפקיד באשר הוא.
הדיילים ממונים על התחזוקה של המיזמים השונים. הם אינם עוסקים בבעיות טכניות, ואי אפשר לפנות אליהם בבקשות לטיפול בבאגים.
לוויקיציטוט העברי אין נציגים בקרב הדיילים. יחד עם זאת קיימים דיילים דוברי עברית, מתניה[1], אברהם. לפרטים נוספים ראו מטא-ויקי:דיילים.
  • מפתח – למשתמשים אלו יש גישה לכל מסד הנתונים, והם מסוגלים לטפל בכל הבעיות הטכניות. המפתחים אינם מטפלים בבעיות פנימיות של אתרי ויקימדיה, אלא רק בנושאים הטכניים. לפרטים נוספים ראו מטא ויקי:מפתח.

ויקימצטטים רשומים[עריכה]

יש לנו רשימה אוטומטית של כל מי שיצרו חשבון בוויקיציטוט, אך יש לציין שרבים מאנשים אלו רק יצרו חשבון ומעולם לא ביצעו עריכות בוויקיציטוט. יש גם את רשימת הוויקימצטטים הפעילים ביותר. אם אתם זקוקים לעזרה ורוצים לפנות לאחד הפעילים באופן אישי, ייתכן שתעדיפו לפנות לאחד ממפעילי המערכת. להלן רשימת מפעילי המערכת.

הערות שוליים[עריכה]

  1. ^ פעיל גם בוויקיפדיה העברית - שיחת משתמש מתניה