לדלג לתוכן

ויקיציטוט:תבניות דף/יצירות

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מבוא אישים סרטים ספרים ומחזאות פתגמים נושאים

בצד שמאל ניתן לראות תבנית ליצירת דפי ציטוט בנושאי יצירות ספרותיות ומחזאות, כאשר החלקים להשלמה מודגשים בסוגריים, כמו למשל (שפת היצירה). התבנית מכילה שני מקטעים:

  1. מבוא - בתחילת הדף נדרש לספק מידע כללי על היצירה, כגון: שם היצירה, שפת היצירה, כותב היצירה, שנת הוצאה לאור ונושא היצירה. במידה ושפת היצירה (במקור) היא לא עברית, נדרש לציין מאיזה תרגום נלקחו הציטוטים. אם קיימים מספר תרגומים, נדרש לפתוח מקטע ציטוטים ייעודי עבור כל אחד מהם.
  2. ציטוטים - במקטע זה יפורטו הציטוטים מהיצירה, כאשר עבור כל ציטוט נדרש לציין מקור ביצירה. מקור יכול להיות למשל מספר עמוד בספר, או מספר מערכה במחזה. כמו כן, אם הציטוט נאמר על־ידי אחת הדמויות, נדרש לציין את שם הדמות שאמרה את הציטוט.

כעקרון, ניתן ליצור דפי ציטוט רק ליצירות ששפת המקור שלהן היא עברית, או יצירות בעלות תרגום רשמי לעברית. במידה וציטוט מסוים בשפת המקור שאינה עברית, הוא בעל משמעות מיוחדת, ניתן לכתוב אותו בסמוך לתרגום, אך לא במקומו.

כאשר יוצרים דף ציטוטים חדש בנושא יצירה מסוימת, מומלץ לסמן את כל הטקסט בצד שמאל, להעתיק אותו לעמוד חדש ולהשלים את כל החלקים שדורשים השלמה.

הצעות לשינוי התבנית, יש להעלות במזנון.

'''[[w:(שם היצירה הספרותית/המחזה)|]]''' הוא ספר/מחזה בשפה ה[[w:(שפת היצירה)|]] מאת ([[(כותב היצירה)]]) שיצא לאור בשנת (שנת הוצאה לאור), ועוסק ב(נושא היצירה).

הציטוטים המובאים כאן, הם לפי התרגום לעברית של [[w:(מתרגם היצירה)|]] משנת (שנת התרגום).

== ציטוטים ==
* "(ציטוט)" ~ (דמות, מקור)
* "(ציטוט)" ~ (דמות, מקור)

[[קטגוריה:יצירות ספרותיות]]


לא מצאתם תשובה לשאלתכם? באפשרותכם לפנות לדלפק הייעוץ.