לדלג לתוכן

חגי הדס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

חגי הדס (נולד ב־1953) הוא ישראלי שהיה לוחם ומפקד בצנחנים ושירת במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. פרש לאחר ששימש כראש אגף המבצעים במוסד וראש המטה בארגון. כמו כן שימש כמתווך הישראלי בסוגיית החייל החטוף גלעד שליט.


  • "מה שמייחד את קהילת המודיעין זו סוגיית החשאיות. בסופו של תהליך, אם צריך לקחת עובד מבצעי בכל ארגון ולעשות אותו שווה ערך צה"לי לעובד במודיעין, הייתי בוחר בטייס חיל האוויר. בסופו של דבר במטוס, גבוה בשמים, הוא לבד. כך גם אצלנו. אמנם לא כולם לגמרי לבד, אך הנטל האישי גדול מאוד ועומס רב יושב על מעט מאוד כתפיים. האחריות כבדה מאוד גם על מי שעומד מאחוריהם." ~ מתוך הכתבה "האדם במודיעין", רב־שיח שהנחה אפרים לפיד וכתבה לימור כליפה, "מל"מ", גיליון 44, מרץ 2006, עמוד 5 (מקור).

נאמר עליו[עריכה]

  • "חגי הדס, בן 56 נשוי ואב לשלושה, נחשב לאיש מבצעים שעשה את כל שירותו הצבאי ואת עבודתו במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ביחידות מבצעיות. הוא מקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאותו הכיר בין השאר בעזרתו של איש העסקים שלומי פוגל, שבכמה מחברותיו עבד. עם זאת, אין להדס רקע בתחום הערבי, דוגמאת הפעלת סוכנים ומגעים עם אישים ערבים והוא אינו דובר ערבית. הדס נולד בקיבוץ בית אלפא שלמרגלות הגלבוע והוא בוגר של המוסד החינוכי האזורי של השומר הצעיר גלבוע. את שירותו הצבאי הוא עשה בצנחנים והיה בין השאר סגן מפקד סיירת צנחנים. לאחר שחרורו בדרגת סרן, הדס הצטרף למוסד, שבו שירת במשך כשלושים שנה בשורת תפקידים ביחידות המבצעיות הרגישות ביותר בארגון." ~ מתוך הכתבה "נועם שליט: מקווה שהמינוי של חגי הדס יעלה את גלעד לסדר היום של הממשלה" מאת יוסי מילמן ושלמה שמיר, "הארץ", 1 ביוני 2009 (מקור)
  • "הרמטכ"ל יעלון, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל, ראש אמ"ן וסגן הרמטכ"ל בעת מבצעים משותפים לצה"ל ולמוסד, הגיב על אזכור שמו במלה אחת - 'מצוין'." ~ מתוך הכתבה אמיר אורן, "המועמדים: 'המשנה', 'הקיבוצניק', ינאי ודגן", "הארץ", 09.08.2002 (מקור).
  • "שביט מינה את ח', לשעבר מפקד סיירת צנחנים, לשעבר מפקד חוליית 'כידון' של המוסד, מהנועזים והמוכשרים באנשי המבצעים של הארגון, לרכז את הטיפול ב'תיק טרמיט'." ~ מתוך הספר "נקודת האל חזור" מאת רונן ברגמן, הוצאת כנרת זמורה ביתן, 2007, עמוד 430.

קישורים חיצוניים[עריכה]