חזבאללה

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דגל חזבאללה

דף זה מכיל ציטוטים כלליים בנושא חִזְבְּאַללַּה.


  • "מלחמות צריך לבחון בפרספקטיבה של שנים. אנחנו לא עמדנו בציפיות של עצמנו, אבל חזבאללה הפסיד במלחמה באופן חד־משמעי."[1] ~ גדי איזנקוט על מלחמת לבנון השנייה (מקור)
  • "המטרה של חמאס היא לא מדינה פלסטינית אלא חיסול מדינת ישראל. אותו הדבר חזבאללה. היו שחשבו ואמרו שכל מה שחזבאללה רוצה זה שנצא מלבנון ואז הוא יהפוך למפלגה פוליטית. אז יצאנו מלבנון. בכל זאת הסיבוב הבא בלבנון הוא עניין של זמן, אלא אם כן תהיה מהפכה בלבנון או שינוי רדיקלי."[2] ~ משה ארנס
  • "אויב כמו חזבאללה ניתן להכניע רק בדרך אחת – צריך להרוג אותו. זה לא דיוויזיות, חטיבות וגדודים שאפשר ליצור להם סיטואציה שהם מחליטים שהם מפסידים, עולים על כלי הרכב ובורחים. זה אויב אחר, אויב שכדי שיפסיד הוא צריך למות." ~ יוסי בכר (מקור)
  • "בלבנון חזבאללה הוא עדיין הגוף החזק ביותר עם היכולות המשמעותיות ביותר עמו מתמודדת ישראל – יכולות אש, ירי רקטות ומערך פשיטה בקו הגבול בצפון. זהו אתגר גדול מאוד מבחינת צה"ל." ~ תמיר הימן, אוקטובר 2021
  • "אני מכיר לא מעט תופעות של גרילה. וייטנאם, אפגניסטן, בלפסט, המנדט הבריטי על ארץ ישראל – בשום מקום אחר הצד השולט לא השיג תוצאות טובות כמו אלה שלנו מול חזבאללה, שהוא ארגון כושל, אבל הציבור משום מה לא יודע את זה. אנחנו יורים לעצמנו ברגל. היו לנו כאן מספיק פעולות איכותיות שבתקשורת אפשר היה להפוך אותן למטעמים, זה לא קורה. לעומת זאת, אם מישהו נפגע ישר העניין תופס כותרת וגורר אצלנו יללות." ~ הראל כנפו, על הלחימה בלבנון (מקור)

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: חזבאללה

הערות שוליים[עריכה]

  1. ^ יוסי יהושע ואמירה לם, "דו"ח איזנקוט", ידיעות אחרונות, 15 ביולי 2011
  2. ^ מזל מועלם, "ההתיישבות היהודית בישראל היא הדבר הטוב ביותר שקרה לערבים", באתר אל מוניטור