לדלג לתוכן

יוסף צבי רימון (רב)

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
הרב יוסף צבי רימון, 2018‏

הרב יוסף צבי רימון (נולד בתשכ"ח, 1968) הוא רב ופוסק הלכה ישראלי המשמש כרב המועצה האזורית גוש עציון וכרב המרכז האקדמי לב. מחבר סדרת "הלכה ממקורה".


  • "אני מאמין בכל מאודי בחזונו של הרב קוק זצ"ל על הרבנות הראשית לישראל. אני שומע טענות שאומרות שאם נפריט את הכשרות היא תהיה יותר טובה, אבל אני אומר שכשרות חייבת להיות קודם כול ממלכתית. זה דבר מדהים ומרגש שהמדינה אחראית על הכשרות. זו מדינת היהודים וכך אני רוצה את המדינה שלי." ~ (מקור)
  • "לגבי שירות חיילות ביחידות לא קרביות יש מחלוקת בין רבנים, אך ביחידות קרביות אין רב שמתיר שירות מעורב. אם רוצים לתת לבנות אפשרות לשרת בקרבי שיקצו להן כמה יחידות. אם יפתחו בפניהן את כל היחידות, אז אולי הבנות יהיו בכל מקום אבל עם ישראל יתפצל כי יהיו פלוגות וחטיבות שיהיו רק של דתיים. שאלתי אותם מה יותר חשוב, שבנות יהיו בכל מקום או שעם ישראל יישאר ביחד?"
  • "אחרי פטירת מו"ר הרב ליכטנשטיין קשה לי מאוד. דיברתי איתו שלושים שנה כמעט מדי יום. אני מתאפק לא לצטט אותו יותר מפעם או פעמיים בשיעור, כדי שזה לא יהיה מגוחך."
  • "אני מאמין שצריכים לראות טוב ולחבר את עם ישראל... הגאולה כבר בפתח. עם ישראל רק צריך להתאחד ואז הגאולה תפרוץ."
  • "אנחנו בפעמי גאולה ועוד מעט יגיע המשיח, ואז היתר המכירה לא יהיה, כי הרב קוק כתב שזו הוראת שעה ורק בשמיטה דרבנן. אם כן, אוצר בית דין זה מה שהולך להיות שיהיה משיח." ~ (מקור)