כרכרה

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
כרכרה עם סוסים

דף זה מכיל ציטוטים כלליים בנושא כרכרה.


  • "מי שרותם את התקווה לכרכרה שלו ייסע פי שניים מהר יותר." ~ פתגם פולני
  • "רותמים אחריו עגלה או כרכרה, כך שאינו יכול ללכת או לפרוץ בריצה קלה בלי לגרור אותה בעקבותיו." ~ אנה סואל, "הסייח השחור"
  • "איני יודע איזו תמונה מצטיירת בלבך כשאני חוזר ואומר לפניך 'כרכרה'. חוששני כי אתה טועה ורואה אחת מאותן כרכרות עירוניות, שיש עוד פה ושם, זכר לימים טובים שהיו, מאותן חצאי־קליפות האגוז הממורטות, דקות אופן גנדרני וגבוה. נרגשות על קפיצים ורפודות רוך־כרים, שסוכך להן מתקפל מגבן, דוכן גבוה להן מפניהן למושב העראבנג’י, הוא הרכב, עב־השפם ומנופף השוט, שהיום, עזוב עד הידרשו, תמיד הוא ישן, שמוט לו על דוכנו, מזה, וראש סוסו הזקן שמוט לו מזה, ותרמילו הריקן תלוי על חטמו. ובכן – לא כזו... הנה. תיבה פשוטה. שחורה, חזקה ורבועה. עשויה להאריך ימים ולעמוד דורות. מלאכת חרשים איתנה, שהיום לא עושים עוד כמותה. מוגבהת על ארבעה אופנים קשיחים, שחורים וחשוּקים ברזל. מושב אחד לרחבה נוכח הרמך המכשכש זנבו ישר לתוכה, ושני מושבים מאחור לאורך דפנותיה, דיים לשניים־שניים, אלה מול פני אלה, ומעליה גנוגנת פשוטה ושחורה, עם וילאות חפותים וקשורים בשרוך־עור." ~ ס. יזהר, "הכרכרה של הדוד משה"
  • "הנה מה שנשאר מהמאה ה־20: המדעים, הטכניקות. מיניבוס מדגם טויוטה, זה בכל זאת לא כרכרה." ~ מישל וולבק, "לצאת מהמאה העשרים"
  • "היא, בתוך אותה כרכרה, מוקמה גבוה יותר, ראתה יותר. היא הכתיבה בעצמה את הכללים. במו ידיה יצרה כל דקה ודקה, כל מחווה ומחווה, כל אירוע ואירוע." ~ אולגה טוקרצ'וק