לדלג לתוכן

מאיר מאזוז

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דף זה זקוק לעריכה, על מנת שיתאים לסגנון המקובל בוויקיציטוט.
לצורך זה ייתכנו סיבות אחדות: פגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון הטעון שיפור או צורך בהגהה. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו.

הרב מאיר נסים מאזוז (מכונה נאמ"ן; נולד בי"ג בניסן ה'תש"ה, 27 במרץ 1945) הוא ראש מוסדות 'כסא רחמים'. היה המנהיג הרוחני של מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי.

פוליטיקה

[עריכה]
 • שאדם ידע שבתורה יש כל כך הרבה חכמה, והרבה דעת. לא להתחשב במה שאומרים אומות העולם, בגלל שהבג"ץ הזה רוצה להחניף לערבים, ילך הוא והחנופה שלו. אנחנו צריכים לעמוד על מה שהתורה אומרת "הבא להורגך השכם להורגו", השכם בבוקר ותקרא "סליחות", ותהרוג אותו, ותגמור אותו. לא כל אחד ואחד יעשה מה שלבו חפץ. אם היינו אומרים: "כל חייל יהודי שבא מישהו לזרוק עליו אבן - יחזיר לו יריה", היה אחרת. לא היו הערבים אומרים: "שמע, נראה אותך אם תכה אותי, נראה אותך אם תחזיר לי, אני אעשה לך בג"ץ". איזה בג"ץ? איזה בג"ץ?... בפורים בעז"ה יתבטל הבג"ץ מן העולם. אומרים "ארור המן", המן בגימטריא בג"ץ, יעבור מן העולם הוא וכל המשפטים שלו.
 • "עכשיו הגיע 'השיבה שופטינו'. לכן יש מלחמה נגד הבג"ץ. השיבה שופטינו כבראשונה. העם לא יודע כלום. אהרן ברק מכריז 'אני כאן השופט, אני כאן בעל הבית'. בסדר, טוב, אתה כאן בעל הבית. אבל זמנית. עוד מעט 'ברק ברק ותפיצם'. תדבר מה שתרצה."
 • "בא אריה דרעי לשופטים והם לא רצו להחזיר אותו, אפילו שהוא מילא את העונש שלו, זה לא היה אכפת להם. השופטים כולם רוצים להרוס את יהדות ספרד, או שאולי הם רוצים להיות ישרים יותר מדי. הגיע זמן שייקחו אותם לבית המשוגעים ויגידו להם שהמקום שלהם לא כאן, תלכו לבית המשוגעים ושם תתפלפלו, התורה שלנו תעמוד על אפכם ועל חמתכם, אחרי שתלכו לגהיני-גהינם, התורה שלנו תעמוד. בעזרת השם נראה את זה."
 • "יש לנו תורה שאין כמותה בעולם. אבל יש לנו כמה בהמות שהם יושבים שם בבית המשפט הגבוה, העליון. מה זה בהמה? ב-ית, המ-שפט, ה-עליון. הם בהמות!"
 • "הם לא יודעים לא תורה, לא חוכמה, לא דרך ארץ, לא יחסי כבוד כלפי העם ולא יחסי כבוד כלפי מסורת שהחזיקה מעמד 4,000 שנה. הם לא יודעים כלום. אתם תילחמו בתורה? חבר יתושים, חבר כלבים, חבר בהמות, נלחמים בתורה שלהם – מי עושה כדבר הזה? אף אחד לא יעשה ככה."
 • "יש בימינו בעוונות הרבים בנינים שלמים של אנשים שהם עוסקים במצעד הגאוה, ומתפארים בזה, עושים ענין מזה. הם חייבים כרת כמו מחללי שבת. ויותר מזה, לא כרת בלבד, אלא יש להם עוד דבר: ”ואת זכר לא תשכב משכבי אשה“ (ויקרא י“ח, כ“ב) - חייבים סקילה! והם לא אכפת להם. מתפללים. תעשו טובה, אל תתפללו. אדם צריך לדעת שכל דבר שעושים אותו נגד רצון הבורא ונגד הטבע שהטביע הבורא, סופו לאבדון. בזמנו היו מחלות, מצאו דרך איך לעקוף את המחלות... יגיע הזמן שישאלו כל אחד: אתה שייך למצעד הגאוה או מצעד הענוה? ואם מצעד הגאוה אין מה לעשות. צריך להתרחק מזה. כשאתה רואה אנשים הולכים ומתפארים במצעד הגאוה בירושלים, תסגור את החלונות ותאמר לילדים: יש כאן מצעד הבהמות, אין לכם מה להסתכל עליו. יש כאן בהמות הולכים על שתים. מה יש? בהמות הולכים על שתים, מה נעשה להם?! וחוצפה מעל הכל, לפני שנתיים בל“ג לעומר אמרו שאיזה שר שהיה ממונה על מירון הוא בעצמו נגוע במחלה הזאת. אז יש שאלה על מה שקרה לנו? להתרחק מזה."
 • "מצעד הגאוה פעם היה אסור בכל המדינות... איפה השכל שלכם?! אנחנו עם שנבחרנו ע"י בורא עולם, צריך ללכת בדרך טובה שמתאימה לטבע ולבריאות. מה אנחנו מתכחשים למציאות שלנו?! אבל הם לא מבינים, אדרבה מתפארים בזה. 'מצעד הגאווה' - על מה אתם מתגאים?! על שאתם בורים?! אולי תעשו מצעד הגאווה שכל אחד יביא איתו בהמה ברחוב ויגיד "זאת אשתי - הבהמה הזאת אשתי". משוגעים, מטורפים! התורה אומרת לנו להתרחק מהם".
 • "הורסים את עם ישראל, מחר ירצו שגברים יתעברו, שבנות ישרתו בטנקים, הרב טאו ביקש ממני לדבר על זה. אישה אינה בת מלחמה. היא גם תספר סודות. אם אישה תהיה פצועה היא לא תוכל להשתקם. מורידים את הרמה של החיילים כדי שחיילות יתגייסו."
 • "המון אנשים רעים. אנחנו מחכים שיום אחד הם יחלפו מן העולם. מי שרוצה יחבור לליברמן, ללפיד... זה ראש ממשלה חליפי, חליפי זה חלוף – בערבית חלוף זה חזיר... לחנוק את האברכים ולתת כמה שיותר לערבים. בוגדים בעמם, שונאים את עמם, גרועים מנאצים. הנאצים אוהבים את עמם, אלה שונאים את עמם שלהם. רוצים להרוס ילדים, זקנים, תלמודי תורה, שבזכות התורה חייתם אלפיים שנה."
 • "היה שם שני דגלים, הורידו את הדגל של ישראל, ונתנו דגל של ירדן. כשעשו את הדבר הזה, כתבו המכשפים בעיתונים, על הפעולה הזו שעשה רבין... הוא עשה [הסכם] קשר עם ירדן, ואז בא הרב שאר ישוב וקרא מזמור שיר המעלות, ורבין מפטפט. מה אכפת לו 'שיר המעלות', הוא לא מבין בעברית. אחר כך קראו הם פסוקים מהקוראן, ורבין יושב ושומע ומקשיב בקדושה ובטהרה לכל מילה שיוצאת מפי אותו משוגע. מה לעשות, כך העולם שלנו. מבזה את המקורות שלנו, בשעה שכולם יודעים שמה שהם כותבים גנוב משלנו. ככה היה הבן אדם." ~ על ראש הממשלה יצחק רבין, בטקס חתימת הסכם השלום עם ירדן
 • הם מתחילים, תמיד הם מתחילים. לקיים מה שנאמר ”והוא יהיה פרא אדם“ (בראשית ט“ז י“ב). ארבעת אלפים שנה עברו מאז, ”והוא יהיה“ - יהיה תמיד. היה הוה ויהיה. ”פרא אדם, ידו בכל ויד כל בו“. תעשה להם את כל הטובות שבעולם, לאוקראינים אנחנו עוזרים, לערבים אנחנו עוזרים. בקורונה עוזרים להם, אבל הם חיות טרף. שנה שלמה היה להם כסף כעפר הארץ - חמשים ושנים מליארד וחצי נתנו להם בשנה שעברה (2022), והם לא ידעו להשתמש בהם, והחזירו מהם חמשים, אבל שני מליארד זה גם כן מספיק. "והוא כמוות לא ישבע“ (חבקוק ב‘, ה‘). פעם אמרתי רמז, שעזה הזו שהיתה פעם מקום נפלא (כשהייתי עולה חדש, היה מישהו שהיה אומר: אני הולך לעזה וקונה הכל בזול, דגים בזול, ירקות בזול, פירות בזול, הכל בזול), בסוף היא נהפכה למות. מי שהולך לעזה לא בטוח שיחזור, שנאמר: ”כי עזה כמות אהבה“ (שיר השירים ח‘, ו‘). ”כי עזה – כמוות"... ויש פסוק אחר בחבקוק ”והוא כמוות לא ישבע“ - אף פעם הם לא שבעים. להרוג ולהרוג ולהרוג ”בלי דעת ובלי תבונה“. אם הורגים - אחר כך יקבלו פי עשרה. רק שהבג“ץ כל פעם מרחם עליהם: "לא, אל תפגעו בהם, אתה פוגע בילדים, אתה רק אוטם להם את הבית". נו, באמת, אם אתה אוטם להם את הבית הם יבנו עשרה בתים... אבל הם פוגעים בנפשות, פוגעים בהורים, פוגעים בילדים, הם נורא ואיום...

אין לנו מנוחה בעולם, המנוחה היחידה היא בארץ ישראל. כולנו צריכים להתאחד. ”הבא להרגך השכם להורגו“ (סנהדרין דף ע“ב ע“א). בלי רשיון, בלי רשיון. מה הפירוש בלי רשיון? יהיה חוק שיהודי שהולך בדרך וערבי יזרוק עליו אבן – אז הוא יזרוק עליו פצצה. כדי שידע ש“האבן הזאת אשר שמתי – מצבה“ - תביא לו מצבה... מי שזרק את האבן יכניסו אותו למצבה, ויכתבו עליה: ”פה נהרג הרוצח המפורסם יאסר ערפאת“ (לדוגמא). ככה צריך להיות! לא יתכן שכולם יעשו מה שירצו, ואנחנו בשעת שגעון אומרים ”מדינה רבונית“. מה רבונית?! רבונוּ של עולם... זו מדינה ריבונית?! איזה מדינה רבונית?! מדינה כְרבֹוִנית... אין בה ממש. לא ככה עושים. אם אתם רוצים להיות מדינה רבונית - תעמדו על הדם שלכם! לא מדברים כאן במשחקים, מדברים כאן בנפשות... הולכים והולכים והולכים, ואנחנו יושבים ומחשים. ה‘ נתן לנו כוחות, נתן לנו כלי מלחמה, נתן לנו הכל. אני לא אומרים שנלך אליהם ונחמוס אותם, אבל אם הם מתחילים (ככה יודעים בכל בתי הספר: אדוני, הוא נתן לי מכות, הוא התחיל!... כל הילדים אומרים ”הוא התחיל“... והם התחילו), והם לא התחילו באיזה אבן, אלא התחילו בצורה איומה - אסור להשאיר אותם חיים על פני האדמה! אם לא תוכלו להרוג אותם - תגרשו אותם. כמו שאמר בזמנו מאיר כהנא זצ“ל הי“ד. אמר: כאשר יהודי מקבל מכה מגוי, אז לגוי הזה נותנים לו מאה דולר, ואומרים לו: תקח את כל החפצים שלך ותלך. לא נעשה לך כמו שעשו ליהודים בתונס שאמרו להם: אסור לך לקחת שום דבר. שילך הוא וכספו. ”גם צאנכם גם בקרכם קחו“ (שמות י“ב, ל“ב), תקחו גם מאה דולר. ואם היו מקיימים את זה, מי יודע? היינו חוסכים הרבה צרות. אבל לא, אמרו: זה מאיר דוד כהנא ’גזעני‘, ואסור ללכת אחריו. הביאו ”ראיה“ מהגמרא (שבת דף ק“ה ע“ב) ”כך דרכו של היצר הרע, היום אומר כך ומחר אומר כך“. כי ’כך‘ זה הסמל של כהנא, כך עם אגרוף... אבל זה מה שקורה כשאנחנו הולכים ומדרדרים מיום ליום. מישהו עלה בדעתו שהולכים יהודים לבקשות בליל שבת, ופתאום מתנפלים עליהם חיתו טרף כאלה?! מישהו חשב על זה?! אבל עם חיתו טרף, אין מה לעשות. התורה מעידה עליהם ”והוא יהיה פרא אדם“. יהיה לשון עתיד - תמיד יהיה פרא אדם. שבוע הבא עוד פעם יהיה פרא אדם. לכן אין תקנה לפראי האדם האלה רק לסלק אותם או מכל העולם או לפחות מארץ ישראל. האבן עזרא כתב אחרי שבזמנו חכמי ספרד פירשו שהחיה הרביעית שמדבר עליה דניאל (פרק ז‘) זו רומי, אז הוא אמר החיה הרביעית זו ישמעאל. ובפסוק כתוב שסופה של החיה הזאת – ”להשמדה ולהובדה עד סופא“ (דניאל ז‘, כ“ו) - עד הסוף. ואבן עזרא אומר שהכוונה היא שהאומה הרביעית הזאת היא ישמעאל, ככה הסוף שלה. ביום ששי מישהו השאיר הודעה, שהפסוק בפרשת השבוע אומר ”ויסר מעלי רק את המות הזה“ (שמות י‘, י“ז). המות גימטריא ישמעאל - ישמעאל זה המות. ”ויסר מעלי“ - שילכו ויעזבו אותנו, מה אכפת לכם מאתנו?! יש לנו מדינה קטנטונת ושומרים עליה כבבת עין, ומשתדלים שאף אחד לא יחלה בה, ולאף אחד לא יקרה לו משהו, ואתם עוד עומדים עלינו לכלותינו? כשאתם יש לכם חולים, אתם אומרים: ”יש לנו קורונה, אתם צריכים לטפל בנו“. וכשמחבל נפצע, לוקחים אותו לבית חולים תל השומר וכדומה ומטפלים בו. אבל כאשר אתם הולכים ומתנפלים עלינו - זה בסדר. אבל ”בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב“ה מצילנו מידם“. גם בעבר וגם בהוה וגם בעתיד, צריכים להאמין ולדעת, ולהתפלל על הדברים האלה.

נושאי דת

[עריכה]
 • "יש הרבה מהחרדים שלא רוצים לשמוע על הרב קוק. אתם עושים טעות. הרב קוק היה עניו, היה צדיק, היה מחמיר. הרב קוק לא היה מקל."
 • "הרב קוק היה אדם מיוחד. אחד מאנשי הקיבוצים, משה סנה קראו לו, נהיה חבר כנסת. והוא אמר: 'כשהרב קוק בא אלינו לקיבוץ הרגשתי גוש של אש נעקר מהר סיני ובא אלינו'. שניהם היו ידידים על אף שהדרכים שלהם היו שונות."
 • "בזכות הענווה שלו, הרבה בחורים למדו בישיבות תיכוניות נהיו תלמידי חכמים, כתבו ספרים חשובים מאוד. לכן, אסור לדבר עליו." ~ על הרב קוק.
 • מי שיש לו קושיא על מרן הרב עובדיה, שיפתח את הספר שלו ויקרא שם, ולא ברפרוף אלא יתעמק בזה. המאירי כותב על רש"י "כלי זיינו עליו", כלומר כאשר התוספות מקשים על רש"י כמה קושיות, אם תחזור על המלים של רש"י תראה שבמלה אחת מוריד עשר קושיות. ויש מקרים כאלה שרואים את זה, איך רש"י מוסיף מלה כאן ומלה שם ובזה מיישב ומיישר את הכל. אותו דבר מרן הרב עובדיה ע"ה, צריך לקרוא את דבריו בטוב טעם, ולא להקשות סתם.
 • אדם צריך לכבד את התורה שלו, ואם אתה מתבייש לדרוש כסף תשאל כמה אתה מוכן לשלם, יגיד לך מוכן לשלם פראנק וחצי, תגיד לו טוב תודה רבה... צריך לכבד ולהרים את תלמידי החכמים. כך היה גם מעורר תמיד מרן הרב עובדיה זצ"ל
 • "באים טיפשים לוקחים כלב מניחים לו תפילין שמים לו כיפה ועושים לו בר מצווה. שמעתם שגעון כזה?! אלה מאמינים בתורה?! אלה מאמינים בקב"ה?! אלו רשעים ארורים. אלה צריכים לקבל מקום בכותל המערבי?! אלה כופרים בתורה ובקב"ה, עושים עצמם נשים מניחות תפילין, וכל מיני שגעונות, צריך להתרחק מהם. הקידושין שלהם לא שווים כלום! הגיור לא שווה פרוטה, הם לא יודעים כלום."
 • "העולם לא מבינים, חושבים זה זרמים, זה לא זרמים – זרמים עכורים, זה חורבן, חורבן! הרבנים צריכים להיות מודעים לדברים האלה. הרבנים חייבים ללמוד מה הם עושים, ודע מה שתשיב לאפיקורוס. שיבוא אחד ויאמר למה לא? אלה עושים חתונה ליהודי עם נוצרייה. שבה מזמינים שני הצדדים: רבאיי אחד מכאן וכומר אחד מכאן. הרבאיי קורא שבע ברכות או שבע קללות, והכומר קורא גם נוסח משלו, והנה אומר הדבק רע הוא. ככה עושים?! זה חתונה זו?! ומה יהיה אחר כך דור או שניים. נכרת שמם מן העולם, הם לא יהודים! הולכים ומידרדרים ומידרדרים."
 • "צריך להסביר לביבי ולחבריו, שכל מה שהוא עושה זה חורבן האומה. הוא מחריב את האומה! מחריב את עם ישראל! צריך להיזהר ולהתרחק מהם כמטחוי קשת."

על עצמו

[עריכה]
 • "כשאני בא לשיעור בישיבה אני סחוט, אבל בשיעור עולם חדש, כאילו קיבלתי נשמה חדשה! כי התורה משמחת. אני סובל יסורים שלא תדעו ולא תכירו אותם, אבל כשאני לומד תורה אני מתעלה מעל הקרקע עשרה טפחים. כאשר לומדים את השיעור הוא חי ומחייה אותך!".
 • אתם יודעים אני סובל הרבה, אבל כשאני יושב בשיעור אני שוכח את הכל. "יברכך ה' וישמרך" (במדבר ו', כ"ד) 'וישמרך' גימט' שיעור, אתה נותן שיעור – זאת הברכה העיקרית באדם. שוכח מהייסורים, שוכח מהכאבים, שוכח מהצרות, שוכח מבעיות משפחתיות, שוכח מהכל! הכל. אתה טס, אתה נמצא עם חכמי התלמוד, אתה נמצא עם הקב"ה, אתה נמצא עם רש"י, כל מלה ברש"י שהיא פנינה! כל מה שתאמר, לא אמרת כלום.
 • לא מעניין אותי אם העולם יקבל את דבריי או לא יקבל את דבריי, לא מעניין אותי כלום, אני אומר את דעתי, השומע ישמע, ומי שלא ישמע - עוד יותר טוב. אדרבה, פחות אחריות. אם אני טעיתי בהלכה זו - פחות אחריות. לא קיבלו את דעתי - לבריאות. אבל כשאדם יתעקש עד סוף הדרך 'אני צודק', אני אין לי הדבר הזה, לא אכפת לי מכל העולם. יגידו כל העולם שאני טועה? אני טועה. וכי אני מקבל כבוד מזה?". וכי אני עושה את עצמי 'פוסק הדור'? אני לא פוסק ולא 'פויסק', אני אפס. אני אומר את דעתי, מי שהשכיל אותי - בבקשה, מי שלא - עוד יותר טוב. אני לא צריך להחזיר על כל שאלה וקושיה... אני אומר את דעתי ותחלקו עליה, על מנת כן.
 • "אני לא אוהב רעש... מה שכותבים עלי 'מרן הגאון' זה על אפי ועל חמתי, אני לא רוצה את זה, חושבים שאם לא יכתבו לי 'הרב הגאון' זה פגיעה. ממה נפשך, אם אני 'גאון' אל תכתבו, ואם אני לא 'גאון' אתם כותבים שקר. אל תכתבו. השטויות האלה אין בהם ממש, אין בהם שום תועלת רק לעשות רעש, אני רוצה לחיות כאדם פשוט!".
 • לפעמים כותבים לי "גאון ישראל", אני מוותר על התואר הזה.

קישורים חיצוניים

[עריכה]
ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: מאיר מאזוז