הבדלים בין גרסאות בדף "מריל סטריפ"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2,386 בתים ,  לפני 3 שנים
 
== נאמר עליה ==
* "כך או כך, אין מנוס מלהודות שכבר שלושה עשורים מריל סטריפ נחשבת לשחקנית הגדולה ביותר של דורה. היא יודעת לרגש (אם לא בכיתם באולם, תדרשו את כספכם בחזרה), לעשות מבטאים (אח, איך היא חיקתה באופן מושלם את קולה הכל כך מזוהה של מרגרט תאצ'ר ב״אשת הברזל״), ואפילו לשיר (בגיל 12 למדה אופרה), ובשנים האחרונות היא פתאום הפכה משחקנית מוערכת גם לאטרקציה קופתית" ~ על ייחודה של מריל סטריפ בתעשיית הקולנוע (דנה קסלר, [http://www.maariv.co.il/culture/movies/Article-463494 '''"הגברת הראשונה: מריל סטריפ ממשיכה לנפץ את תקרת הגיל של הוליווד"'''], אתר מעריב, תאריך 15.2.2015)
* ״זה היה שונה מאוד. גלובוס הזהב היה אירוע קטן שנערך בשעות הצהריים ושודר בטלוויזיה רק באזור לוס אנג׳לס. אני זוכרת שג׳ק ניקולסון היה שם, ממש שיכור, ב-13:15. הייתי בטקס בזכות הסרט 'קרמר נגד קרמר', אחרי שילדתי את בני הראשון. באותה תקופה עוד לא הלוו לך שמלות. הייתי צריכה לקנות משהו ולא היה לי כסף, אז לבשתי את שמלת הכלה שלי. זאת הייתה שמלת משי לבנה ויפה, אבל האירוע נמשך ונמשך, ואני הנקתי. הגיעה השעה 14:00, ואז השעה 15:00, והשעה 16:00, ופשוט התפוצצתי. בשמלת משי לבנה. ישבתי בידיים משולבות, ואז זכיתי בפרס. הם קראו בשמי ועליתי לבמה בידיים משולבות. חשבו שאני ממש מוזרה. זה היה מאוד מביך, אבל לפחות ראו את זה רק באזור לוס אנג׳לס, אף אחד אחר לא צפה״ ~ מריל סטריפ על השוני שעבר על טקסי האוסקר בעשורים האחרונים (דנה קסלר, [http://www.maariv.co.il/culture/movies/Article-463494 '''"הגברת הראשונה: מריל סטריפ ממשיכה לנפץ את תקרת הגיל של הוליווד"'''], אתר מעריב, תאריך 15.2.2015)
* "ההיסטוריה של סטריפ כאקטיביסטית ירוקה החלה עם גילוי החור באוזון בקיץ 1988 באוסטרליה. היא שהתה שם אז לצילומי סרטה '[[זעקה באפילה]]' ועם שובה לארצות הברית התגייסה לעזרת המועצה האמריקאית להגנת משאבי הטבע (NRDC) במטרה להגביר את המודעות לבעיות סביבתיות. באותה תקופה עסקו מדעני המועצה בחיבור דו"ח על קשיים ברגולציה של חומרי הדברה בתהליך ייצור המזון. הדו"ח שראה אור ב־1989 נודע בשם דו"ח אלאר. קבוצת 'Mothers & Others', שסטריפ הייתה בין המייסדות שלה ופעילה בה מאז, תמכה בממצאי הדו"ח ונאבקה למען החמרת התקנים בהדברת מזון, מאבק שלתוצאותיו יש משמעויות מרחיקות לכת לבריאות כדור הארץ ותושביו ובעיקר לזו של תינוקות וילדים. מטרת הקבוצה היא לצייד את הציבור במידע שישפיע על בחירותיו הצרכניות והפוליטיות ויגרום לו לתבוע מוצרים בטוחים מבחינת השפעתם על כדור הארץ ועל בריאותו. כוחם של הגיגיה הירוקים של סטריפ נובע לאו דווקא ממקוריותם או חדשנותם אלא מאישיותה של הדוברת, שבכל תפקיד סוחפת אחריה את הלבבות. לכן גם בתפקידה כאקולוגיסטית אקטיביסטית היא מצליחה להיות אמינה ומשכנעת. סוג של כישרון טבעי שאינו תלוי בדבר." ~ על התרומה של סטריפ למאבק למען אקולוגיה ירוקה (רחל טל-שיר, [http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1018,209,48046,.aspx '''"מריל סטריפ האקטיביסטית הירוקה"'''], באתר עכבר העיר, 12 באפריל 2010)
* "סטריפ, בת 59, היא לא רק שחקנית הקולנוע הכישרונית ביותר שעובדת כיום; היא השחקנית הכישרונית ביותר בתולדות הקולנוע כולו. ולכישרון כמו שלה יש יכולת משכרת: תענוג לעקוב אחריו בפעולה; תענוג לעקוב אחר כל מחווה שהיא יוצרת, אחרי האופן שבו היא מבטאת כל מילה, ואחרי הדרך – וזהו לעתים המבחן האמיתי של שחקנים – שבה היא מקשיבה לדבריהם של אחרים." ~ על יכולת המשחק המשובחת של מריל סטריפ (אורי קליין, [http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1050,209,31946,.aspx '''"מפלצת סמכותית ושמה מריל סטריפ'''"], באתר עכבר העיר, 14 בינואר 2009)
1,654

עריכות

תפריט ניווט