משתמש:שילוני

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
ויקימילון ערך מילוני בוויקימילון: שילוני
למשתמש זה יש דף משתמש גם בוויקיפדיה.

ציטוטים נבחרים[עריכה]

 • "ביתי הוא ספרייה עם חדרי מגורים נספחים." ~ בראנד ברנסון
 • האדמו"ר מצ'ורקוב הואיל לקחת על עצמו פיקוח על ענייני החברה הנוגעים לדת... אנו קובלים על בעלי החברה שמסרו מחשבות, רגשות, מעשי אנשים בידי אינקוויזיציה רוחנית.
  האם אנשים שאינם מדקדקים במצוות אסורים להתנחל במושבה ישראלית, הגם כי אהבת העם בחובם, וראויים המה לעבודה?
  ...אתם דוחים את ליבות הנאורים שלנו. השיבו לעמינו חרות רוחו! ~ מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, "המגיד", 1898. מצוטט ב- "מחניים- מושבה קצרת ימים", עמ' 45, תשל"ח.
 • "עם פלשתינאי לא היה ולא נברא, לא משל ולא נמשל. למי שיאמר לי 'נכון, עד היום לא היה עם פלשתינאי, אבל ברגע זה הוא הולך ומתגבש' – אוֹמָר: אולי. אבל, אם כך- אל תבוא אליי בבקשה בטענה של 'זכות-אבות' או 'זכויות היסטוריות' ".
  "היחס בין עם לארצו, מוגדר לא על ידי שלטון העם על הארץ, אלא על-ידי שלטון הארץ על העם, על-ידי בחינת המקום שאותו תופסת הארץ בחיי העם. והנה ארץ ישראל, כארץ שבה נתקיימו חיים היסטוריים, לא הייתה כזאת - אלא על-ידי העם היהודי. בידי האחרים- הייתה ארץ ישראל רק מחוז, חבל, גליל; אבל פנים היסטוריות לא היו לה - אלא על־ידינו". ~ בן־ציון דינור בריאיון לגאולה כהן, (מעריב, 7.6.68)[1].
 • "פעם אחת הייתי מהלך בדרך ומצאני אדם אחד ובא אצלי בדרך מַצּוּת [2].. והיה בו מקרא ולא היה בו משנה, ואמר לי: רבי, מקרא ניתן לנו מהר סיני משנה לא ניתן לנו מהר סיני.
  אמרתי לו: בני, מקרא ומשנה מפי שניהם מפי הגבורה נאמרו, ומה בין מקרא למשנה?
  משלו משל- לְמה הדבר דומה? - למלך בשר ודם שהיו לו שני עבדים והיה אוהבם אהבה גדולה ונתן לזה קב חיטים ולזה קב חיטים, ולכל אחד מהם נתן גם כן אגודה של פשתן. הפיקח שבהם נטל את הפשתן וארג מפה יפה, ונטל את החיטים ועשאם סולת ובררה וטחנה ולשה ואפאה וסידרה על השולחן ופרס עליה מפה יפה, והניחה עד שבא המלך. והטיפש שבהם לא עשה כלום.
  לימים בא המלך לתוך ביתו ואמר להם, לשני עבדיו: בניי, הביאו לי מה שנתתי לכם. אחד הוציא את הפת של סולת על השולחן ומפה יפה פרוסה עליו. ואחד מהם הוציא את החיטים בקופה ואגודה של פשתן עליהם. אוי לה לאותה בושה, ואוי לה לאותה חרפה!
  איזה מהם חביב יותר? הוי אומר, זה שהוציא פת על השולחן ומפה יפה פרוסה עליו. (אליהו זוטא ב)

הערות שוליים[עריכה]

 1. ^ לערבים זכויות בא"י ולא על א"י
 2. ^ "דרך מַצּוּת" - דרך מריבה, כעין "וְהִנֵּה שְׁנֵי-אֲנָשִׁים עִבְרִים נִצִּים"; נ"א: מִינוּת