לדלג לתוכן

צחי הנגבי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
צחי הנגבי, 2018

צחי הנגבי (נולד ב־1957) הוא חבר הכנסת מטעם הליכוד. בעבר כיהן בתפקיד שר ההתיישבות, שר המשפטים, שר התחבורה, שר הבריאות, השר לביטחון הפנים, השר לשיתוף פעולה אזורי, שר החקלאות, שר התקשורת והשר להגנת הסביבה.


 • "אהוד ברח." ~ באנלוגיה לאסון צאלים ב'
 • "כמו שידעו ללקט לפעמים את הילד הג'ינג'י, האדמוני הזה, דוד המלך, ולקחת אותו למנהיגות, ולקחת את משה רבנו מאחורי העדר, כי ראה שרץ אחרי כבשה וטיפל בה ברחמנות כמו שמטפלים בעם, אז הוא (אלוהים) לקח אותו למנהיגות, כך היום – משמיים הבטיחו שבראש מדינת ישראל ניצב האיש המתאים והחזק ביותר." ~ על בנימין נתניהו, ספטמבר 2012[1] (מקור)
 • "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהורגת איראנים כבר שנתיים." ~ בראיון לאריה גולן, כאן רשת ב' (מקור)
 • "עלינו לא לשכוח לעולם על מה חרבה ירושלים, על מה חרב בית שני - על שנאה. הרוצח בגבו של יצחק רבין היה מוכן להטיל עלינו עוד חורבן. הוא רצה לשלוט בהיסטוריה, לשלוט בנו האזרחים. הוא רצה לקצר את הדרך, הוא רצה לקטול נפש כדי לקטול מדיניות גם במחיר של קטילת הדמוקרטיה וגם במחיר של מלחמת אחים" ~ בעצרת יום הזיכרון ה-23 ליצחק רבין (מקור)
 • "מכה קשה זה אומר כניסה למערכה ארוכה, שבה מדי יום לאורך שבועות ואולי יותר תל אביב תהיה משותקת עם מאות רקטות בכל יום שאין לנו דרך לקעקע אותן אלא בשליחת החיילים שלנו לכל חור בעזה. נמל התעופה בן גוריון יהיה משותק לאורך שבועות, ויש לכך השפעות על הכלכלה ועל התיירות. אין מלחמות ללא מחיר, ומי שלא שש לשלם מחיר, צריך למצוא חלופות למחיר." ~ על המחיר שיגרם כאשר תהיה מערכה עם החמאס (מקור)
 • "נתניהו, מהיכרותי איתו, לא אוהב לשחרר." ~ על האפשרות שנתניהו יעביר את תיק הביטחון לחבר כנסת מטעם הבית היהודי (מקור)
 • "השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול זו חארטה. יש מיליון מובטלים שעד היום רובם קיבלו דמי אבטלה ועכשיו אנחנו צריכים להחזיר אותם לעבודה. יש עסקים שנפגעו והם במצוקה קשה, אבל להגיד שאין מה לאכול זה פופוליזם." ~ על המשבר הכלכלי בימי הקורונה, בראיון בטלוויזיה בתוכנית אופירה וברקוביץ' 3.7.20 (מקור)
 • "המדיניות הישראלית לא השתנתה. אנחנו לא מתערבים במה שקורה בסוריה אבל הגדרנו שלושה קווים אדומים וכשהם נחצים ישראל פועלת בין אם היא מודה בכך או לא. אנחנו מגיבים כשהאיראנים מנסים לבסס תשתיות צבאיות בסוריה. זה נכון שהם לא מפסיקים לנסות להתבסס בסוריה, אך הם לא מצליחים כי ישראל משמידה כל תשתית שהיא מזהה. אנחנו מגיבים לכל תוקפנות סורית, גם אם נעשית בשגגה או באופן מכוון. ואנחנו מגיבים כשחיזבאללה מקים תשתיות שעלולות לפגוע בישראל בעימות עתידי. כל דבר שיכול לפגוע ולהוות איום לישראלים - אנחנו דואגים שיעלה בלהבות" ~ בראיון לאיילה חסון בטלוויזיה (מקור)
 • "לעולם לא. אלו אשליות. בשונה ממפלגות אחרות - הליכוד נותן גיבוי למנהיגים שלנו. מנחם בגין הפסיד שמונה פעמים בבחירות עד שזכה לבסוף. גם שמיר מעולם לא הודח למרות שהפסיד. גם נתניהו שהובס בשנת 2006 בבחירות נותר המנהיג הבלתי מעורער של הליכוד." ~ שנשאל אם נתניהו היה מאפשר לגנץ להרכיב ממשלה הייתה קבוצה בליכוד שהייתה מצטרפת אליו (מקור)
 • "יותר ממיליון מצביעי ליכוד רוצים ריבונות בארץ ישראל. צריך לנצל את חלון ההזדמנויות שיש נשיא אמריקאי שמאמץ את הגישה שאומרת שריבונות היא חלק מכל הסדר עתידי ואנחנו נעשה את זה בלי שום קשר לשום נושא אחר," ~ על התוכנית לספח חלקים משטחי יהודה ושומרון לשטחי ישראל (מקור)
 • "אם הוא לא ייכנע ללחצים שמופעלים עליו. אני רוצה שבני גנץ יהיה ראש הממשלה כי עשינו הסכם וצריך לכבד אותו." ~ שנשאל האם בני גנץ יהיה ראש הממשלה (מקור)
 • "לא יכולתי להצביע נגד. היה אחד שעשה את זה ונעלם מהחיים הפוליטיים. אני לא מוכן לעשות את הטעויות שעשו רבים." ~ שנשאל למה הצביע בעד ההתנתקות (מקור)
 • "היינו שם כמגדלור של תקווה. חשבנו שאולי כך נצליח לשכנע את הציבור וההנהגה בארץ שפינוי ימית הוא טעות חמורה ואנחנו נעצור את הנסיגה. זו הייתה נאיביות ותמימות של חבר' ה צעירים בגילי 25-24 שעוד לא ממש מבינים את המורכבות המדינית של הסכם השלום." ~ שנשאל האם האמין ההתבצרות שארגן בימית באמת תמנע את פינוי החבל (מקור)

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: צחי הנגבי

הערות שוליים[עריכה]

 1. ^ פנחס וולף, משה רבנו של ימינו, באתר וואלה!, 16 בספטמבר 2012