שיחה:צמחונות

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגבי הציטוט האחרון.. אני לא חושבת שאוסקר ויילד באמתד יבר על בשר ופרות. מטאפורה וכו'. לא שייך, קיצר.

ישנם הרבה מאוד ציטוטים שלא בהכרח קשורים לצמחונות. גם מי שאוכל בשר יכול ללמד את ילדו לא לדרוך על הזחל. משפט כמו "מתאים כל כך לרברבנות ולחוצפה האנושית לקרוא לבעל חיים טיפש מפני שהוא טיפש לפי תפיסותיו רפות השכל" גם לא בהכרח תומך בצמחונות. הרמב"ם גם לא תמך בצמחונות. יש פה ערבוב גדול בין יחס לצמחונות ליחס לבעלי חיים. החבלן - שיחה 17:47, 4 ביוני 2012 (IDT)

ציטוט הרמב"ם?[עריכה]

אין להאמין כי כל היצורים מתקיימים למען קיומו של האדם. נהפוך הוא, כל היצורים האחרים גם הם נועדו למען עצמם ולא למען שום דבר אחר האמנם זהו ציטוט של הרמב"ם? גיגול של המשפט מפנה לכאן ולאתרים ופורומים העוסקים בצמחונות. נתנאל ברנדל - שיחה 23:57, 18 במאי 2013 (IDT)

גם לדעתי אין מקום לצטט פה את הרמב"ם כאשר אין כל סימוכין רציני לכך שאכן הוא אמר את הדברים. Orenshafir - שיחה 15:04, 10 בנובמבר 2014 (IST)
הציטוט המדוייק: "לכן בעינַי הדעה הנכונה בהתאם לאמונות התורה, והמתאימה לדעות העיוניות, היא שאין להאמין שכּל הנמצאים הם בשביל מציאות האדם, אלא אף שאר הנמצאים מכוונים לעצמם ולא בשביל דבר אחר". מורה נבוכים, חלק שלישי פרק י"ג.Amnonj - שיחה 04:22, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

הפסקה "נגד צמחונות"[עריכה]

בקשר לפסקה "נגד צמחונות" - מילא היו מובאים שם ציטוטים רציניים, אולם הציטוטים שרשומים שם, שנראה כי נלקחו מאיזושהי קהילת פורומים, רק מורידים מהערך של האתר. TheCheater - שיחה 23:06, 27 במרץ 2014 (IST)

תסירו את הפסקה "נגד צמחונות" - אם אין באמת ציטוטים מפורסמים, אל תציגו ציטוטים כלעג. זה מוריד מהערך של הפוסט כפוסט עובדתי ורציני. ואגב יש ציטוטים נגד צמחונות - חיפוש פשוט בגוגל מוצא כמה - למשל ג'ורג' מונבייט - מוביל סביבתי מוכר באנגליה טוען - "I was wrong about veganism. Let them eat meat – but farm it properly".