שיחה:קונפוציוס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הציטוט כל אדם מאבד את דרכו בדרכו לא נאמר על ידי קונפוציוס והוא מהווה השחתה של הערך וסילוף ההיסטוריה.

סלח לי, אתה פשוט חוצפן! מי שמך להחליט מה קונפוציוס אמר או לא אמר?! האם טרחת לעשות בדיקה מינימלית ולעבור על רשימת ציטוטיו של קונפוציוס (במקור הסיני כמובן), בכדי לצאת בקביעה כה קיצונית? אני מניח שלא, ולכן אשחזר את הציטוט.
אני בניגוד לכבודו היקר חי לפי דבריה של הפילוספיה של קונפוציוס ומקיים משפטיו בדרכי הנהגתי ועל כן עברתי גם עברתי על דברי קונפציוס אף למדתים. איני מאמין שמקומי לומר מה קונפוציוס אמר ומה לא אך ברי לי שיש לך, שטוען לגילויה של מימרה חדשה מפיו, להביא ראיה לדבר או לפחות לדאוג לסימוכין באמתחתך. אם תרצה תוכל לפנות לאמירה כץ למען תבחן דבריך אני חושב שהיא יכולה להיות סימוכין נאותים. ואסיים במשפט מהמאמרות "לא נברא האדם הנוטה לגרום לאי סדר שאין בו הנטיה לפגוע במי שמעל.." (פרק ראשון בית שני) אנא אל תגרום לאי סדר שכן תעיד על עצמך כי לך הנטיה לפגוע במי שמעל והפסק נא את השחתת הערכים האמת והמוסר הזו בא אתה עוסק.89.1.133.220 22:02, 18 באוקטובר 2007 (IST)
"ללא עקרונות משותפים לא כדאי להיכנס לויכוחים." (חכם סיני זקן)
מדבריך ברור שהבנתך בקונפוציוס מועטה ביותר. אני לא רואה טעם להיכנס בויכוח איתך. המשפט שוחזר, כמובן. 84.108.198.117 13:28, 22 באוקטובר 2007 (IST)
עד שיגיעו תימוכין לכך שהציטוט אכן שייך לקונפוציוס, הוא עבר למקומו הראוי בערך "אנונימיים"

בני אדם מאבדים את בריאותם...[עריכה]

הורדתי את הציטוט הבא משום שקונפוציוס לא אמר אותו.

  • "בני אדם מאבדים את בריאותם – כדי לצבור כסף, ואז הם מאבדים את כספם – כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד – הם שוכחים את ההווה, וכך, אינם חיים – לא למען ההווה ולא למען העתיד. בה בשעה שהם חיים – כאילו לעולם לא ימותו, הם מתים – כאילו מעולם לא חיו." -- הודעה זו השאיר/ה משתמש/ת אנונימי/ת.
אז ככה:
  1. בחיפוש קל בגוגל מצאתי את המקומות האלה שמייחסים את הציטוט לקונפוציוס: [1] [2] [3] [4]. כולם אתרים כלליים ולא אתרי ציטוטים.
  2. בדקתי דפי ציטוטים בשפות אחרות (עם תרגום אוטומטי של גוגל) ולא מצאתי את הציטוט באנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית, רוסית ופורטוגזית.
  3. חיפשתי את הציטוט לפי מילות מפתח ולא מצאתי כלום.
בקיצור - נראה שמייחסים את הציטוט לקונפוציוס בעברית בלבד. אתה יודע מי באמת אמר את הציטוט ? איך ידעת שהוא לא אמר אותו ? מיקיMIKשיחה • 12:15, 4 בספטמבר 2009 (IDT)
"ארכיון ציטוטים" יכול לעזור? סקרלי 13:40, 4 בספטמבר 2009 (IDT)
ראיתי את זה. זה "ארכיון ציטוטים" באתר הסתדרות עובדי המדינה בישראל... מיקיMIKשיחה • 15:18, 4 בספטמבר 2009 (IDT)
מיוחס בטעות לדלאי לאמה, כנראה ציטוט מ"שיחות עם אלוהים" של Reata Strickland. עפ"י הויקיפדיה האנגלית: [5] 62.128.45.222 18:22, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

אני חושב שהדלאי לאמה אמר זאת, יש לכך התייחסויות באינטרנט באנגלית