שיחת מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גאדג'ט Cat-A-Lot מיועד להעברת דפים רבים מקטגוריה אחת לאחרת, הסרת דפים רבים שנמצאים בקטגוריה מסוימת מהקטגוריה, או הוספתם לקטגוריה נוספת.

התקנה[עריכה]

התקנת הגאדג'ט מתבצעת על ידי בחירת "העדפות => גאדג'טים => קטגוריות => Cat-a-lot (לא לשכוח ללחוץ על "שמירה").

הפעלה בדף הקטגוריה[עריכה]

כאשר אתם נמצאים בדף של קטגוריה, מופיעה בפינה הימנית התחתונה של המסך קישורית קטנה עם הכיתוב "Cat-a-lot". לחיצה על הקישורית משנה את התנהגות הדף: מרגע שלחצתם על הקישורית, לחיצה על אחד הדפים בקטגוריה לא מעבירה אתכם לאותו הדף, אלא מסמנת ברקע צהוב את הדף עליו לחצתם. לחיצה על דף מסומן מסירה את הסימון. בנוסף, נפתח תפריט שמפרט את האפשרויות לפעולות.

הסבר על התפריט[עריכה]

בתפריט שנפתח מפורטת ההיררכיה של הקטגוריה: קטגוריות שמעל הקטגוריה הזו (עם חץ כלפי מעלה לידן), הקטגוריה עצמה (עם חץ שפונה לצד) והקטגוריות שמתחת לקטגוריה (עם חץ כלפי מטה).

ליד כל קטגוריה, יש שלושה סמלים: סימן המינוס (משמש להסרה של קטגוריות), חץ (המשמש להעברה של דפים מקטגוריה אחת לרעותה) ופלוס (המשמש להעתקה של דפים מקטגוריה אחת לאחרת).

מתחת לרשימת הקטגוריות יש שורה עם הכיתוב "סמן דפים". לחיצה על "כולם" תסמן (בחירת דפים לשם פעולה) את כל הדפים בקטגוריה; לחיצה על "קבצים" תסמן את כל הקבצים, אם יש; לחיצה על "קטגוריות" תסמן את כל הדפים והקטגוריות, אך לא קבצים – אם יש; לחיצה על "נקה" תבטל את כל הסימונים, ולחיצה על "הפיכה" תהפוך את הסימון: מה שמסומן לא יהיה מסומן, ומה שלא מסומן יהיה מסומן.

בהמשך יש אפשרות לסימון "Custom edit comment". אם תבחרו באפשרות זו, תוכלו להזין תקציר עריכה שיילווה לפעולות. אם לא תבחרו באפשרות זו, תקציר העריכה יהיה ברירת המחדל:

Cat-a-lot: העתקה מ[[:קטגוריה:ישראלים]] ל[[:קטגוריה:מלחינים ישראלים]].

סדר הפעולות[עריכה]

ריקון של קטגוריה מדפים, חלקם או כולם[עריכה]
 • סימון הדפים שברצונכם להסיר. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הדפים שאותם ברצונכם להסיר (טיפ: אם יש יותר דפים שאתם רוצים להסיר מאשר כאלו שאתם לא רוצים להסיר, אפשר פשוט לסמן את הדפים שאתם לא רוצים להסיר ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
 • ללחוץ על סימן המינוס שליד שם הקטגוריה בתפריט.
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

העברת דפים מקטגוריה לקטגוריה, חלקם או כולם[עריכה]
 • סימון הדפים שברצונכם להעביר. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הדפים שאותם ברצונכם להעביר (טיפ: אם יש יותר דפים שאתם רוצים להעביר מאשר כאלו שאתם לא רוצים להעביר, אפשר פשוט לסמן את הדפים שאתם לא רוצים להעביר ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
  1. אם הקטגוריה מופיעה ברשימה, לחצו על סימן ההעברה (חץ).
  2. אם אתם רוצים להעביר לקטגוריה שלא קיימת ברשימה, כתבו את שמה בשורת החיפוש שבתפריט (זו עם הכיתוב "שם קטגוריה להוספה לרשימה"), לחצו Enter, ואז לחצו על סימן ההעברה (חץ).
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

העתקה של דפים מקטגוריה לקטגוריה, חלקם או כולם[עריכה]
 • סימון הדפים שברצונכם להעתיק. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הדפים שאותם ברצונכם להעתיק (טיפ: אם יש יותר דפים שאתם רוצים להעתיק מאשר כאלו שאתם לא רוצים להעתיק, אפשר פשוט לסמן את הדפים שאתם לא רוצים להעתיק ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
  1. אם הקטגוריה מופיעה ברשימה, לחצו על סימן ההעתקה (פלוס).
  2. אם אתם רוצים להעתיק לקטגוריה שלא קיימת ברשימה, כתבו את שמה בשורת החיפוש שבתפריט (זו עם הכיתוב "שם קטגוריה להוספה לרשימה"), לחצו Enter, ואז לחצו על סימן ההעתקה (פלוס).
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

הערות[עריכה]

 • אם ברצונכם לבצע פעולה "כבדה", כלומר לשנות מספר גדול של דפים, יש לחלק אותם לקבוצות של לא יותר מ־80 דפים בקבוצה, ולהמתין מספר דקות בין ביצוע הפעולה על כל קבוצה: ניסיון לשנות יותר דפים בבת אחת ייכשל, בגלל ההגבלה על קצב עריכות שמוטלת על ידי תוכנת מדיה ויקי. אם יש לעשות שינוי שמקיף מאות דפים, אפשר לבקש ממפעילי בוט לבצע את ההעברה, בדף ויקיציטוט:בוט/בקשות.
 • פעולת הגאדג'ט מתבצעת דרך עריכת הדפים. לא ניתן להסיר בעזרתו קטגוריה אליה שייך הדף כאשר הקטגוריה לא כלולה בקוד המקור של הדף, למשל כאשר הקטגוריה נוספת בעזרת תבנית. מסיבה זו לא ניתן להסיר קטגוריות מדף מוגן, אם המשתמש שמפעיל את הגאדג'ט לא מחזיק בהרשאה המתאימה לעריכת הדף.