שמואל אליהו

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שמואל אליהו, 2019‏

הרב שמואל אליהו (נולד בכ"ה בכסלו ה'תשי"ז, 29 בנובמבר 1956) הוא רב דתי לאומי, רבה של העיר צפת, חבר מועצת הרבנות הראשית.


  • "זה דבר חמור מה שהם עשו, הם רימו את הבוחרים שלהם, וזה דבר שבעיני שלא ייעשה." ~ על נפתלי בנט והקמת ממשלת ישראל השלושים ושש, אוגוסט 2021 (מקור)
  • "אתה מגיע לתפקיד החשוב רק בזכות הרמיה שרימה נפתלי בנט את בוחריו, הבטיח שאתה לא תהיה ראש ממשלה בקולותיהם והפר את הבטחתו. זה אולי חוקי אבל זה לא מוסרי" ~ במכתב ליאיר לפיד.
  • "הציבור הרפורמי בישראל שהוא קמצוץ – הדגלים שלו זה להילחם ברבנים, נגדי כבר הפסקתי לספור כמה בג"צים הם הגישו, אני לא היחידי. מה שהם עושים בישראל זה לרדוף את היהדות הדתית. ובארצות הברית הם במקום להבין את גודל הבעיה שהם נמצאים בה, של התבוללות – הם נותנים הכשר שזה הטוב." ~ (מקור)
  • "ראיתי שם שתי דמויות רציניות – הרב ליכטנשטיין והרב עמיטל. שאר הרבנים שהזכרת במכתבך – עם כל הכבוד – אינם בערך כלשהו לחלוק על הרב שפירא." ~ על מכתב רבנים נגד סירוב פקודה (מקור)
  • "אין לך עם יותר נצלן מהם, פשוט נצלנים, נותן להם כסף, נותן להם אוכל, נותן להם חשמל, נותן להם מים." ~ על הערבים, אוגוסט 2019 (מקור)
  • "אפשר לטפל בהשלכות של הפגיעה המינית ולהחזיר אנשים לחיות חיים בריאים. למה לנסות להכריח אנשים לחיות חיים עצובים? למה להכריח אנשים לאמץ ילדים? למה לפתח שוק עבדים ושפחות של נשים מוחלשות שמשכירות תמורת כסף את הגוף שלהם ללהט"בים? למה לחיות נגד האמת, נגד השכל הישר, נגד הבריאה ונגד אלוקים?" ~ על להט"ב (מקור)

נאמר עליו[עריכה]

  • "הרב אליהו הרים את הכפפה ושידר לנפגעים והנפגעות שהוא בצד שלהם, שהוא מאמין להם... אם הרב אליהו לא היה עושה מעשה, דבר לא היה מתקדם. הוא הביע אמון בנפגעות, ושום רב חרדי לא עשה את זה ככה. ברחוב החרדי אמרו 'הנה הגיע רב מזרוחניק לעשות סדר במגזר החרדי'." ~ אביגיל הלברון, מייסדת הארגון "לא תשתוק" (מקור)
  • "דברים שעלולים לעורר מדנים ואיבה בין זרמים וקהלים שונים בחברה הישראלית על שבטיה וגווניה, אינם נדרשים לתפקידו של המשיב כרב עיר ואין לראותם כ'מסר הלכתי' המכוון לקהלו." ~ יצחק עמית, מתוך החלטת בג"ץ על העמדתו לדין משמעתי, ספטמבר 2020 (מקור)