לדלג לתוכן

תומר סברון

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

תומר סברון (נולד ב־1954) הוא פסיכולוג קליני ודוקטור בנוירוביולוגיה.


  • "אפשר ממש לתכנת וליצור מחדש את המוח שלנו וגם את מערכת העצבים האחראית על לחץ ורוגע, ולחיות את חיינו יותר ויותר מתוך רוגע ושקט פנימי."
  • "במהלך היפנוזה עצמית אנחנו שותלים באדמה את השתילים שאנו רוצים, שאנו רוצים לטפח בתת־מודע שלנו, ולכן בעצמנו ובחיים שלנו. היפנוזה עצמית הינו כלי רב עוצמה, שמאפשר לעשות שינוי בקלות ובמהירות."
  • "כאשר אתם הולכים לישון, ואתם במיטה לקראת הירדמות, כבר לא בעירנות מלאה אך גם לא רדומים ממש – אתם נמצאים בטראנס ההיפנוטי והמוח שלכם נמצא במצב היפנוטי. כלומר, תת המודע שלכם פתוח ונגיש. וזה זמן מעולה, ההירדמות, בכדי ליצור בתת המודע שלנו את מה שאנחנו רוצים. אז כשאתם הולכים לישון הערב, תדמיינו ותראו את עצמכם מתנהגים כמו שאתם רוצים. תדמיינו את זה ממש כאילו שזה קורה עכשיו, כאילו שאתם כבר שם, ותגבו את זה במשפט או שניים שיחזקו את מה שאתם רוצים ליצור בעצמכם ואיך שאתם רוצים להיות."
  • "השאיפה היא ללמד את עצמנו להתייחס אל המחשבות האוטומטיות האלה כמו אל רעשי רקע, ולהתעלם מהן. פשוט כך – להתעלם מהן. לא לנסות לא לחשוב אותן, ולא להתעצבן כשהן עולות, ולא לחוש אשמה על שהן עולות, וגם לא לשאוף ולרצות שהן לא יהיו. אלא פשוט להתעלם מהן."