לדלג לתוכן

אברהם שלום

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

אברהם שלום (7 ביולי 1928 - 19 ביוני 2014), שירת בשב"כ ובמוסד. היה ראש שירות הביטחון הכללי בשנים 1980– 1986. בעקבות מעורבותו בפרשת קו 300 נאלץ לפרוש מתפקידו.


  • "במדינת ישראל זה לוקסוס גדול מדי לא לדבר עם האויבים שלנו. גם אם הוא עונה בחוצפה אני בעד להמשיך. אין אלטרנטיבה. זו תכונה של איש מודיעין מקצועי, לדבר עם כולם. ככה מתבהרים דברים. אני רואה שהוא לא אוכל זכוכית, והוא רואה שאני לא שותה נפט." ~ על הסכסוך הישראלי־פלסטיני בסרט "שומרי הסף" (נירית אנדרמן, "שומרי הסף": ראש השב"כ לשעבר משווה את צה"ל לצבא הגרמני במלה"ע השנייה, באתר הארץ, 7 בינואר 2014)
  • "העתיד שחור. הוא גורם לשינוי באופי של האוכלוסייה. כי אתה מכניס את רוב הצעירים שלנו לצבא, והם רואים שם דבר והיפוכו: מצד אחד שזה רוצה להיות צבא עממי, ומצד שני צבא כיבוש אכזרי, שדומה לגרמנים במלחמת העולם השנייה." ~ על ההשחתה של הכיבוש בסרט "שומרי הסף" (נירית אנדרמן, "שומרי הסף": ראש השב"כ לשעבר משווה את צה"ל לצבא הגרמני במלה"ע השנייה, באתר הארץ, 7 בינואר 2014)

נאמר עליו[עריכה]

  • "שלום נחשב למנהל ומפקד תקיף, נוקשה, דעתן ובלתי מתפשר." ~ יוסי מלמן על אופיו של שלום (יוסי מלמן, "חשאי בחמישי: ראש השב"כ לשעבר שחי עם אמת משלו", באתר וואלה!, 3 בינואר 2013)
  • "בני אדם הולכים כנראה עם האמת שלהם – או אולי השקר שלהם – עד הסוף. כך נוהג אברהם (אברום) שלום, שהיה ראש שירות הביטחון הכללי (שב"כ) בשנים 1985-1981." ~ יוסי מלמן על תהליך ההכחשה של שלום בעקבות פרשת קו 300 אחריה נאלץ לפרוש מתפקידו (יוסי מלמן "חשאי בחמישי: ראש השב"כ לשעבר שחי עם אמת משלו", באתר וואלה!, 3 בינואר 2013)