לדלג לתוכן

ליאל ליבוביץ

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

ליאל ליבוביץ (Liel Leibovitz) (נולד ב־1976) הוא עיתונאי וסופר ישראלי, בעל תואר ד"ר בתקשורת מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.


  • "הגניוס היהודי מעולם לא הצטיין בהיטמעות. ממשה רבנו ועד לאונרד כהן, כל הרעיון היהודי מבוסס על תחושת זרות בסיסית, על התובנה שאנחנו, מה לעשות, לא כמו כולם, ושמערכת האמונות והדעות שלנו שונה באופן מהותי מזו של הסובבים אותנו, באשר יהיו."
  • "התנועה הפרוגרסיבית לא מאמינה בערכים הליברליים, אלא היא סוג של פגאניות מחנאית שמאמינה באמונות שלה ודורשת שתעמוד לצידה בכל מחיר."
  • "כאשר האידאולוגיה הפגאנית בימינו מחפשת אויב, היא מזהה שלוש מטרות עיקריות. היא מזהה את המשפחה, את מדינת הלאום ואת הדת כשלושת הכוחות שמייצגים את התגלמות הרשע בעולם. עכשיו, מדינת ישראל והעם היהודי הם בדיוק ההתגלמות המושלמת של שלושת עמודי התווך האלה – לאום, משפחה ודת. זה לא מקרה שמדינת ישראל הפכה, משלב מוקדם מאוד, למטרה עבור הפגאניות הפוסט־מודרנית הזאת וגלגוליה במרחב האקדמי."
  • "אידאולוגיה הזויה, כזו שמאמינה שגזע, פיתוח רעיוני מפוקפק של המוחות הכי קודחים של המאה ה־19, הוא רעיון מקודש שמגדיר את האדם באשר הוא, אבל מין, מציאות ביולוגית שמקודדת לכל תא באורגניזם האנושי, הוא נזיל ומאפשר בחירה אישית ומשתנה." ~ על הנלמד באוניברסיטאות אמריקאיות
  • "התפקיד שלך כאקדמאי כבר לא היה להגות רעיונות חדשים או מחקר מעמיק, לחדש עובדות או תפיסות, אלא לקחת את הפרדיגמות שהוצגו לך בתחילת השנה ולשכתב ולשעתק אותן באופן הכי חדור התלהבות שאפשר. מין אמונה סובייטית שכזאת." ~ על השינויים באקדמיה האמריקאית
  • "מוסדות כמו קולומביה – או הוליווד, או וול־סטריט – הפכו לשם דבר, לפסגות של הצלחה ומצוינות, במידה רבה מאוד הודות לכישרון ולמסירות של יהודים חדורי מוטיבציה והכרת תודה. בלעדינו המוסדות האלה יתפוררו לשיירים של בינוניות. קולומביה, הרווארד, ייל ודומיהן ימשיכו להתקיים הודות לכסף קטארי או סיני, אבל רוב האמריקנים שעיניהם בראשם מבינים שאין שום סיבה לשלוח את הילדים לתוך הסבך האפל הזה."
  • "לרוב האמריקנים נמאס. נמאס להם לפתוח את הטלוויזיה או את הרדיו או את העיתון ולראות לא בידור או אמנות, אלא פרופגנדה. נמאס להם לשלם הון עתק לאוניברסיטה, ואחרי ארבע שנים לקבל בחזרה ילד שאיבד כל קשר לכל מה שיפה או נכון או אנושי."
  • "ככה נראה תור זהב אמיתי, תור זהב של יהודים שמתחברים מחדש ליהדות, שמוצאים משמעויות חדשות ומודרניות בטקסטים וברעיונות בני אלפי שנים. היהודים האלו, שמבקשים לא להיות כמו כולם אלא לשוב לשורשיהם ולהיות הם עצמם, הם היהודים שינצחו במאבקים הנוכחיים, היהודים שיעזרו לאמריקה לשוב לגדולתה."
  • "תפקידנו איננו, ואף פעם לא היה, להיטמע באופן מושלם בחברה הסובבת. תפקידנו היה להישאר נאמנים לרעיונות ולאידאלים שלנו, למחויבות שלנו לתורות שקיבלנו, ובכך לעורר השראה, ללמד ולשנות לטובה את החברות שבהן חיינו."