לדלג לתוכן

הרפורמה המשפטית בישראל (2023)

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
(הופנה מהדף רפורמת לוין)

דף זה מכיל ציטוטים כלליים בנושא הרפורמה המשפטית בישראל (2023).


הפגנה נגד המהפכה המשפטית בקריית הממשלה בירושלים, פברואר 2023
הפגנת תמיכה ברפורמות המשפטיות בעיר אשדוד, מרץ 2023
  • "אני מאמין שיש שופטים בירושלים. אבל יש גם כנסת וממשלה בירושלים. המהפכה החוקתית של מערכת המשפט דרדרו את האמון במערכת לשפל מסוכן, פגעו בדמוקרטיה ובמשילות. פעם אחר פעם אנשים שלא בחרנו מחליטים עבורנו." ~ יריב לוין (מקור)
  • "זו תוכנית לריסוק מערכת המשפט. היא מיועדת להנחית מכה אנושה על עצמאותה ואי־תלותה של הרשות השופטת ולהפוך אותה לרשות שותקת." ~ אסתר חיות (מקור)
  • "מחר חבריי למחנה הממלכתי ואני נצא להפגין מול התוכנית להפיכה משטרית. אני קורא לכל הציבור הישראלי, משמאל ומימין להגיע ולהפגין למען השמירה על הדמוקרטיה הישראלית. השמעת הקול בעת הזו היא חובה אזרחית ממעלה ראשונה." ~ בני גנץ (מקור)
  • "אמרנו זאת אין ספור פעמים, ומיליוני אזרחים שהצביעו עבור מחנה הימין, ידעו על הכוונה לעשות רפורמה מקיפה במערכת המשפט. יותר מזה, הם דרשו זאת מאיתנו. כל אחד שהיה בכינוסי הבחירות שלנו, במרכזי הערים, בשכונות, שמענו את הקול עולה מהקהל." ~ בנימין נתניהו (מקור)
  • "בלתי לגיטימי בעליל זה להתנקש בהכרזת העצמאות. זה לא זכותו של כל אזרח, זו חובתו של כל אזרח לבוא ולהיאבק על ביטחונה של הממשלה ועל הזכויות ועל הכבוד של בני אדם על ביטחונה, עתידה של המדינה ועל השוויון ועל החירות." ~ אהוד ברק (מקור)
  • "לא בעד יועצים משפטיים כמשרות אמון. לא רוצה לחזור לאותו מצב שאנשים אינם יכולים להיות בתפקיד אם הם לא שייכים למפלגה כזו או מפלגה אחרת... צריך להיות יחס של כבוד ליועצים המשפטיים." ~ דניאל פרידמן (מקור)
  • "אין מנוס, שני הצדדים חייבים להידבר מיד. האופוזיציה חייבת להבין – הציבור בחר בממשלה, יש לה מנדט לבצע שינויים, יהיו שינויים, וטוב שכך. הממשלה חייבת להבין – אסור ללכת לקיצוניות הפוכה של אובדן בלמים ואיזונים, סירוס מערכת המשפט והעברת מינוי כל שופטי ישראל לידי ראש הממשלה בלבד, כפי שמוצע." ~ נפתלי בנט (מקור)
  • "אנחנו נמצאים בעיצומה של מחלוקת עמוקה שקורעת את העם. העימות הזה מדאיג אותי מאוד ומדאיג ציבור גדול בישראל ובתפוצות. יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית – ובהם מערכת המשפט – הם מקודשים ועלינו לשמור עליהם מכל משמר, גם כשמתקיימים ויכוחים ודיונים עקרוניים על היחסים בין הרשויות." ~ יצחק הרצוג (מקור)
  • "חקיקה המשפיעה על אופייה היהודי או הדמוקרטי של מדינת ישראל חייבת להתבצע בהדברות ובהסכמה ציבורית רחבה. חקיקה המאפשרת לשלטון לפעול בצורה בלתי סבירה באופן קיצוני תפגע בביטחון מדינת ישראל, תגרום לאבדן אמון ולפגיעה בהסכמתי להמשיך ולסכן את חיי – ותוביל בצער עמוק ובלית ברירה להשהיית התנדבותי למילואים." ~ מתוך מכתב טייסים ומשרתי מילואים בחיל האוויר, 21 ביולי 2023 (מקור)