איילת שקד

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
איילת שקד, 2015
איילת שקד ונשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין, 2015

איילת שקד היא פוליטיקאית ישראלית וחברת הכנסת מטעם סיעת הבית היהודי, המכהנת כשרת המשפטים. ממייסדי ישראל שלי ביחד עם נפתלי בנט.

דבריה[עריכה]

ציונות והסכסוך הישראלי-פלסטיני[עריכה]

 • "אין 'נרטיב'. יש אמת: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. נקודה." ~ בתגובה להצעת שי פירון(וצ) ללמד את הנרטיב הפלסטיני במערכת החינוך, 2015
 • "זה לא פוליטיקלי קורט להיות אנטישמי אבל זה סופר in להיות אנטי ישראלי. מחרימי ישראל אינם חותרים לחלוקת ארץ ישראל אלא למחיקת מדינת ישראל. מתנהל כיום קמפיין דה לגיטימציה רחב נגד מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי, שמטרתו לא רק להשפיע על מדיניות כזאת או אחרת אלא להשחיר את מדינת ישראל, לפגוע באינטרסים החיוניים שלה ובסופו של דבר לחסל את ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. המחרימים לא מדברים על יהודה ושומרון אלא על קיומה של ישראל, מדובר על אנטישמיות בגלימה חדשה, אבל עם אותם תסמינים של אנטישמיות. במאה הקודמת עשו דה לגיטימציה ליהודים, היום עושים דה לגיטימציה נגד ישראל." ~ על קמפיין ה־BDS(וצ) נגד ישראל (מקור)
 • "ניסיון רצח הוא ניסיון רצח. אין מילים יפות אחרות לתאר את התקרית אליה אל"מ ישראל שומר נקרה בשבוע שעבר. ביהדות קיים כלל מוסרי שאומר כי לאדם מותר להתגונן ולהציל את חייו במחיר חיי מי שמסכן אותו. זוהי למעשה 'הגנה עצמית', 'מכת מנע'. זהו הכלל הנקרא 'הבא להרגך השכם להורגו'. כאשר סלע מושלך ממרחק אפס על זגוגית של רכב, אין מי שיטען כי מדובר היה בפיסול ויצירה בזכוכית. זהו ניסיון רצח לכל דבר ועניין. קטע הווידאו שנחשף אתמול ועדויות הראיה שהובאו על ידי ארגון 'בצלם', לא העידו כהוא זה על מעשה לא ראוי שנעשה, לכאורה, על ידי האל"מ, מכיוון שהם לא הראו את התמונה כולה. אם יש מה שהם כן העידו זה את מה שכבר ידענו – שארגון 'בצלם' רודף אחרי חיילי צה"ל במטרה לקשור את ידיהם. [...] אני מגבה את אל"מ שומר. נעשה נס גדול והסלע לא הרג אותו או את מי מחייליו, הפעם. אסור לנו להשאיר את חיינו לידי הנסים בלבד." ~ על התקרית בה ירה למוות מח"ט בנימין אל"מ ישראל שומר(וצ) במחבל פלסטיני שרגם את רכבו באבנים (מקור 1 ומקור 2)
 • "אנו חיים תחת שלטון חוק ועלינו לקבל פסק הדין ועמו את רוע הגזרה. הבתים בבית אל יהרסו וייבנו מיד לאחר מכן. זוהי הדרך היהודית – לא מאבדים תקווה וממשיכים לבנות, לבנות ולבנות." ~ על פסיקת בג"ץ להרוס בתים בבית אל, 29 ביולי 2015 (מקור)
 • "הם [ממשל ארצות הברית] יגידו מה שהם רוצים ואנחנו נעשה את מה שצריך." ~ בתגובה לדברי גורמים בממשל האמריקאי שישראל מפעילה כוח מופרז בנטרול המחבלים שמבצעים את פיגועי הדקירה באוקטובר 2015
 • "עולם ששותק ועובר לסדר היום על מעשה רצח הוא עולם לא אנושי. ארגון שהעומד בראשו מגיע לתמוך בבית המשפט במי שחשוד בסיוע להריגה וקשירת קשר לביצוע רצח הוא ארגון שבשום צורה שהיא לא יכול להגדיר את עצמו – לא כארגון רבנים ולא כארגון שדואג לזכויות אדם." ~ על הקשר של "רבנים לזכויות אדם" עם עזרא נאווי(וצ) (מקור)
 • "היום ברור שישראל אינה הבעיה אלא הפתרון. הצטרפו אלינו במלחמה נגד ההסתה, נגד הטרור ונגד הגזענות." ~ בנאום לרגל יום השואה הבינלאומי, 27 בינואר 2017
 • "העובדה כי העולם עוצם עין כלפי הסיוע האיראני לטרור ולרצח העם בסוריה, ובוחר לגנות פעם אחר פעם את המדינה היחידה במזרח התיכון המחזיקה באמת בערך חיי אדם היא אינדיקטור למוסר הכפול של העולם ולחוסר רצונו להתמודד עם הרוע." ~ בנאום לרגל יום השואה הבינלאומי, 27 בינואר 2017
 • ציונות לא תמשיך לכופף את ראשה בפני זכויות הפרט" ~ אוגוסט 2017 (מקור)

על השמאל הרדיקלי והאנטי-ציונות[עריכה]

 • "זה לא פוליטיקלי קורט להיות אנטישמי אבל זה סופר in להיות אנטי ישראלי. מחרימי ישראל אינם חותרים לחלוקת ארץ ישראל אלא למחיקת מדינת ישראל. מתנהל כיום קמפיין דה לגיטימציה רחב נגד מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי, שמטרתו לא רק להשפיע על מדיניות כזאת או אחרת אלא להשחיר את מדינת ישראל, לפגוע באינטרסים החיוניים שלה ובסופו של דבר לחסל את ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. המחרימים לא מדברים על יהודה ושומרון אלא על קיומה של ישראל, מדובר על אנטישמיות בגלימה חדשה, אבל עם אותם תסמינים של אנטישמיות. במאה הקודמת עשו דה לגיטימציה ליהודים, היום עושים דה לגיטימציה נגד ישראל." ~ על קמפיין ה־BDS(וצ) נגד ישראל
 • "נעמי חזן(וצ), גדעון לוי וחבר מרעיכם, הגיע הזמן שתכו על חטא ותתנצלו בפני אלפי חיילי צה"ל שהגנו עליכם ועל משפחותיכם בזמן שאתם פעלתם כדי להשחיר את שמם, להוציא דיבתם של לוחמי צה"ל ברחבי העולם, ולהטיל דופי בפעילותו של צבא ההגנה לישראל." ~ אחרי שגולדסטון חזר בו מהאשמותיו על מבצע עופרת יצוקה (מקור)
 • "צריך להגביל את המעורבות הזרה בעמותות. נשק זה לא רק רובה, זה גם סיפור ממומן ושקרי שמשמש לטבח חפים מפשע." ~ על קמפיין הדה־לגיטימציה וההכפשה נגד ישראל (מקור)
 • "אתם מאשימים חיילים שקושרים פלאנלית על עיני מי שנעצר כחשוד בטרור ובמקביל אתם עוצמים עיניים ומגבים חשוד בסיוע להריגת אדם חף מפשע. כמו גמל שלא מצליח להבחין בדבשת הבולטת שעל גבו, גם אתם לא מצליחים לראות את החטוטרת המוסרית שצמחה לכם ושכולם מסביבכם מבחינים בה מיד." ~ על השמאל הקיצוני (מקור)
 • "בשם הארגון שלכם אתם נושאים לשווא את צלמו של אלוהים. אתם מבקשים לעשות בצלם הזה שימוש פוליטי, אבל אתם פשוט לא מצליחים לגנות פעיל שלכם שנחשד בסיוע לפגיעה באדם חף מפשע שנברא בצלם. ולמה? במה חטא אותו פלסטיני? האם סחר קרקעות עם יהודים לא מאפשר לכם להגדיר את מי שמולכם כאדם? עד כדי כך אתם מלאי שנאה? עד כדי כך הפוליטיקה שלכם מעבירה אתכם על דעתכם?" ~ על בצלם(וצ) (מקור)
 • "עולם ששותק ועובר לסדר היום על מעשה רצח הוא עולם לא אנושי. ארגון שהעומד בראשו מגיע לתמוך בבית המשפט במי שחשוד בסיוע להריגה וקשירת קשר לביצוע רצח הוא ארגון שבשום צורה שהיא לא יכול להגדיר את עצמו – לא כארגון רבנים ולא כארגון שדואג לזכויות אדם." ~ על הקשר של "רבנים לזכויות אדם" עם עזרא נאווי(וצ) (מקור)
 • "אני מציעה למנכ"ל [חגי אלעד] הארגון [בצלם] לשאת את נאומו האנטי ישראלי גם בפני הפרלמנט האיראני. שמעתי שאפשר לחתום איתם חוזה מעולה. ושלא יסגור מחיר מראש. חבל. שיבקש להפעיל מונה איך שהוא עולה לפודיום." ~ על נאומו של מנכ"ל בצלם(וצ), חגי אלעד(וצ) באו"ם(וצ), 16 באוקטובר 2016 (מקור)

חוק ומשפט[עריכה]

שרת המשפטים איילת שקד בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא, 2016
 • "מדינת ישראל חולה במשפטטת; מחלה שמאלצת אותנו להתרגל למערכת כבדה וּמסורבלת, הכבולה בשלשלאות הביורוקרטיה. כשרוח של 'הכל שפיט' מנשבת מעלינו, הפיתְרון המשפטי הופך כמעט אוטומטית לִברירת מחדל. התוצאה היא בתי משפט שקורסים תחת העומס ומתקשים לעמוד בִּמשימתם בְּפִרקי זמן סבירים וזאת למרות עבודתם הקשה של השופטים." ~ 8 בספטמבר 2015 (מקור, הנאום המלא)
 • "שופטי בית המשפט העליון אינם אויבים, הם חלק מהמערכת התוססת של הדמוקרטיה הישראלית. גם הם לא חפים מביקורת. אף אחד לא חסין מביקורת, אבל יש דרך להעביר את הביקורת, וצריך לשמור על גבולות שיח ראויים – במיוחד נבחרי הציבור שדברינו עוברים דרך מגבר לתעצומות גבוהות. דווקא אנו חברי הכנסת צריכים לדאוג שהשיח בניניו יהיה שיח פורה ומכבד. [...] אני מסכימה שיש הפרה של האיזונים בין הרשויות – הרשות השופטת לקחה במקומות מסוימים כוח שלא ניתן בחוק. אבל, הדרך לשנות זאת היא בשיח מכבד דרך הרשות המחוקקת, דרך בית הנבחרים – דרך הכנסת. בנוסף, הוא צריך להיעשות תוך הרבה כבוד לבית המשפט." ~ על הביקורת של ח"כ מוטי יוגב על בג"ץ, אוקטובר 2015 (מקור)
 • "לאותם התחומים הפוליטיים שהכרעות בהם מתקבלות בכנסת ובממשלה ושאין בהם כל הצדקה להתערבות בית המשפט העליון השופט ברק קרא 'חורים שחורים'. אני לעומתו קוראת להם 'מרחבי משילות'. כאן בדיוק באה לידי ביטוי יכולתה של הממשלה למשול ושל הכנסת לחוקק חוקים בשם העם שבחר בנציגיו." ~ בנאום בכנס עורכי הדין, אפריל 2016 (מקור) וגם במאמר שכתבה איילת שקד, מסילות אל המשילות, "השילוח", אוקטובר 2016
 • "החקיקה בישראל הגיעה לרמה מסוכנת. החופש של האזרח בישראל נפגע עמוקות מהתחרות הזו שבין חברי הכנסת; מההתערבות המוגזמת בחייו. את התחרות הבריאה בין העסקים במשק החלפנו בתחרות מזיקה בין חברי הכנסת." ~ איילת שקד, מסילות אל המשילות, "השילוח", אוקטובר 2016
 • ציונות לא תמשיך לכופף את ראשה בפני זכויות הפרט" ~אוגוסט 2017 (מקור)
 • "יש לי אמון בפרקליטות" ~ נובמבר 2017 (מקור)
 • "השופטים הם לא בני האור והמחוקקים הם לא בני החושך." ~ דצמבר 2017 (מקור)
 • "דמוקרט אמיתי מבין שמוטב להפסיד בפרלמנט מלנצח אותו בבגצ" על איומו של יאיר לפיד כי יעתור לבגצ אם חוק ההמלצות יעבור ~ דצמבר 2017 (דף הפיסבוק של אילת שקד)

נאמר עליה[עריכה]

שרת המשפטים איילת שקד ונשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין
 • "מאחורי הניסיון לגמד כך את איילת שקד – מסתתר משהו עמוק יותר. הרי כולם, כולל פריצקי ירום הודו, יודעים היטב שהמראה החיצוני שלה הוא רק בונוס ליכולותיה המוכחות: הגברת מהנדסת מחשבים במקצועה, נבחרת לפרלמנטרית מצטיינת פעם אחר פעם, הייתה מנהלת הלשכה של בנימין נתניהו, איתרה בעצמה את נפתלי בנט לתפקיד ראש המטה של ביבי והקימה את תנועת 'ישראל שלי' – איש לא מפקפק בכישוריה." ~ אורית נבון (מקור)
 • "מסע ההסתה נגד איילת שקד נובע בראש ובראשונה מהיותה אישה יפה, חכמה, רהוטה ומוצלחת. היא הייתה חברת כנסת מוצלחת. היא צעירה, היא דינמית." ~ ח"כ זהבה גלאון (מקור)
 • "שרת המשפטים הטרייה איילת שקד הביאה לסיום שביתת הפרקליטים. היא למדה את הנושא במהירות, ישבה עם כולם, קיבלה את ההחלטה הנכונה והציגה את הפשרה שהוציאה את כולם די מרוצים. כניסה ברגל ימין של שקד למשרד." ~ בן כספית(וצ) (מקור)
 • "את הדבר הטוב ביותר שקרה למשרד המשפטים בעשור האחרון." ~ אפי נווה(וצ), יו"ר לשכת עורכי הדין(וצ), 4 באפריל 2016
 • "יש משהו בשקד שמייצר אמפתיה, גם בקרב מתנגדים לדעתה. הם צודקים. שקד היא מלכודת אנושית: מצוידת בפני ילדה, עיניים תמימות, אבל פה רושף ומשכנע ומוח חריף. היא נראית כמו בתו המנומסת של השכן הפולני, אבל היא חדה כתער. משדרת ענייניות, הגינות והבנה, משתמשת בשכל ישר ואומרת את מה שהיא חושבת ללא מורא וללא משוא פנים. עד עכשיו, זה עובד." ~ בן כספית(וצ), "מעריב סופהשבוע", 8 באפריל 2016
 • "אני חושב שיש לנו שרה מצוינת, אני מרוצה ממנה מאוד, מדובר בשרה שונה בהרבה מובנים מקודמיה. היא שינוי מרענן, אמיצה מאוד, דעתנית ועומדת על שלה. אני מאוד שמח על איך שהיא מנהלת את משרד המשפטים, שקד עושה עבודה טובה, אמיצה וחכמה." ~ עו"ד ציון אמיר(וצ) (מקור)
 • "לעתים נדירות עושה פוליטיקאי, שר בממשלה, את מה שעשתה שרת המשפטים השבוע: היא הניחה מצע רעיוני לסדר היום שלה במשרד. זה ניתוח עומק מבריק, יוצא דופן, של פעולת המנגנון המשטרי שלנו." ~ אילנה דיין, גלי צה"ל, 6 באוקטובר 2016
 • "כל הכבוד לשרת המשפטים איילת שקד שעשתה את הלא־יאומן והובילה למהפך אמיתי בוועדה למינוי שופטים, עם בחירת שופטים שמרנים מצוינים. מברוק איילת!" ~ נפתלי בנט, 2017 (מקור)
 • "זהו מהפך. שרת המשפטים איילת שקד עשתה היסטוריה, רוח שמרנית חדשה תחזור למערכת משפט ותחזיר את אימון הציבור במערכת המשפט. יש פה צעד שחיכינו לו הרבה מאוד שנים - הוכחנו הערב שבאנו למשול." ~ נפתלי בנט, 2017 (מקור)
 • "איך זה להיות השרה הכי יפה בכנסת?" ~ מתוך "ילדות מראיינות חברי כנסת" בגלי צה"ל(וצ), 2017
 • "איילת שקד היא ה-D9 של מוטי יוגב" ~ מספר פוסטים של מפלגת מרצ בפייסבוק, כולל תמונה של שקד עם הכיתוב "D9"

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: איילת שקד