לדלג לתוכן

יצחק חיים פרץ

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דף זה זקוק לעריכה, על מנת שיתאים לסגנון המקובל בוויקיציטוט.
לצורך זה ייתכנו סיבות אחדות: פגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון הטעון שיפור או צורך בהגהה. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו.

רב העיר רעננה, בעבר כיהן גם כחבר הכנסת ושר בממשלות ישראל, מטעם תנועות ש"ס ומוריה.

מדבריו[עריכה]

  • "ש"ס תקעה סכין בלב בוחריה".
  • "ש"ס נתנה גט לעולם התורה".
  • "כיהנתי בתפקיד שר הקליטה, ובאותה התקופה עלו מאות אלפי עולים מחבר העמים. הגיעו אליי שמועות לפיהן יש בעולים לא מעט גויים שמצ¬ליחים לעלות לארץ בזכות ׳חוק השבות׳. כדי לעמוד מקרוב אחר זהות העולים טסתי לרוסיה. במשך עשרה ימים עמדתי בתחנת הרישום של העולים, וגיליתי שלפחות שלושים אחוז מהעולים - אינם יהודיים. לאחר שווידאתי את הנתון המחריד באופן מוחלט, הוצאתי הודעה לכלי התקשורת בארץ והבעתי את הזעזוע העמוק שאני חש לנוכח העלייה הגויית. הסברתי שהתופעה הזו תגרום לנזקים חמורים לעם היהודי לדורי דורות. הדברים שאמרתי בדם לבי הופצו בכלי התקשורת בארץ ובעולם וגרמו לסערה גדולה. ראש הממשלה התקשר אליי לרוסיה וביקש ממני לחזור בי מהדברים שהטחתי בנציגי העלייה. אמרתי לו: ׳אדוני ראש הממשלה, אני עומד מאחורי כל מילה שאמרתי, ואם מישהו צריך לחזור בו זה אתה. אתה חייב לשנות את חוק ׳מיהו יהודי׳ כדי לעצור את העלייה הגדולה של הגויים לארץ׳. כשחזרתי לארץ, הוא זימן אותי למשרדו ואמר לי: "יש עליי לחצים גדולים מאד לפטר אותך. אומרים לי שהדברים שאמרת גורמים לנזק בלתי ישוער למדינה, ויש אנשים רבים שלוטשים עיניים לתפקיד שלך. למרות הכל, אני אשאיר אותך בתפקידך כי אני יודע שאמרת את הדברים בדם לבך". ~ על ראש הממשלה יצחק שמיר.

על עצמו[עריכה]

  • "אהבתי לארץ ישראל כאהבת בעל לאשתו, ההלכה קבעה שיש ימים שהאשה מותרת לבעלה ויש ימים בהם היא אסורה..".
  • "אני עדיין לא יודע איך אוכלים את זה" ~ למקורביו לאחר שנבחר לכנסת.
  • "נכנסתי לפוליטיקה, אנוס, כפוף ובוכה, על פי הוראתם של הרב שך והרב עובדיה יוסף".שרי הפנים בממשלות ישראל
יצחק גרינבויםחיים משה שפיראישראל רוקחישראל בר-יהודהגולדה מאיריוסף בורגשלמה הללשמעון פרסיצחק חיים פרץיצחק שמיראריה דרעייצחק רביןעוזי ברעםדוד ליבאיאהוד ברקחיים רמוןאליהו סויסהנתן שרנסקיאלי ישיאריאל שרוןאברהם פורזאופיר פינס-פזרוני בר-אוןמאיר שטריתגדעון סערגלעד ארדןסילבן שלוםאריה דרעיאיילת שקדאריה דרעי ישראל