אמנון יצחק

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אמנון יצחק בכנס בעכו, 2006

הרב אמנון יצחק (נולד ב־8 בנובמבר 1953), מחזיר בתשובה, שפעל בעיקר בדרך של הרצאות והפצת קלטות וידאו ואודיו וכיום ע"י הפצת דיסקים והרצאות ברשת.

כללי[עריכה]

 • "בעזרת ה' נעשה ונצליח, ו-ה' עלינו ברחמיו ירוויח" (כך נפתחת כל הרצאה שלו).
 • "טמבלוויזיה" ~ משחק מילים עם המילה "טלוויזיה" היוצר הלחם של "טמבל" ו"טלוויזיה"
 • "שני פושעים גדולים היו בתולדות העם היהודי, היטלר והרצל. היטלר רצה להרוס את הגוף של העם היהודי. הרצל רצה להרוג את הנפש, שהיא הרבה יותר חשובה מהגוף."[1]
 • "זו תהיה מלחמה של שבע שנים. רק קבורת המתים תימשך שבעה חודשים. על ישראל ייפלו פצצות אטום. מי שיחזיק בשם יתברך, יינצל. מי שלא יעסוק בתורה וגמילות חסדים, אין עליו הבטחה בכלל." ~ נבואה על מלחמת גוג ומגוג עתידית.[1]
 • "(השואה) הייתה יוזמה של אלוקים, כדי ללמד אותנו לקח על כל הדורות של ההשכלה."[1]
 • "אם ערבי עולה לאוטובוס כל הציבור בורח אחורה. מהפחד. מי מוכן לשבת עם הגב שלו לערבי?"[1]
 • "כתוב שהקדוש ברוך הוא עתיד להביא יום, שיהיה בוער כתנור[2]. כמה מעלות חום? כתוב פי 49 ממה שהיום. אם הממוצע 30 מעלות, 1,500 מעלות חום בצל. זה יהיה יום אחד בוער כתנור. ומה יקרה? הוא ילהט כל עושה רִשעה, כל זדים עושה רִשעה ילהט היום ההוא. מה זה? הייתם פעם במקומות שיש מין כלי חשמלי, מכשיר חשמלי כזה, שיש בו פסים סגולים כאלה חשמליים? שאם מגיע לשמה יתוש שומעים טזז... טזז... הלך יתוש? יהיה יום שיהיה חום השמש 1,500 מעלות, אנשים יצאו בבוקר לעבודה, ואיך הם יופיעו על פתח הדלת, ישמעו טזז... טזז... והם עפים, יישאר רק ריח שרוף, וזהו. ומה יקרה עם הצדיקים שילכו לכולל? כתוב! מה יהיה אִתם? כתוב שלצדיקים זאת תהיה שמש צדקה ומרפא בכנפיה, ויצאתם ופשטם כעגלי מרבה. הצדיקים יצאו לכולל, רק יגיעו למפתן הדלת, יגידו 'איזה יום נעים... מה זה הביל?! איזה יופי!' רק לא יבינו פתאום, מה זה הטזז... טזז... השכנים נעלמים!" ~ בכנס חזרה בתשובה באשדוד.[3]
  • "יום יבוא ועל כדור הארץ יהיו 1,500 מעלות, ואז החילונים יישרפו כמו יתושים במלכודות חשמליות - טזז... טזז... והשכנים הצדיקים החרדים לא יבינו מה הקולות הללו ולאן שכניהם החילונים נעלמים." ~ כך צוטטו דבריו בכתבה מאת יובל קרני בעיתון "ידיעות אחרונות". לטענת יצחק, בתגובה לכתבה זאת, הוא תבע את העיתון תביעת דיבה על סך מיליון ש"ח וזכה.
 • "גם אני בילדותי למדתי בבית ספר חילוני, בית ספר תל נורדואי בתל אביב, וכשהגעתי לכיתה ז' נכנסתי לשיעור טבע. המורה אמר לי "אמנון, היום אנחנו נלמד שאתה קוף" אמרתי לו "אני קוף? אינתה ואבוק קופים" אמר לי "לא אני מתכוון ברצינות" לקח אותי לחדר מדעים, הראה לי את האדם הראשון יוצא מהמערה עם אבועגלה ומבוטה, אמר לי "זה סבא שלך" אמרתי לו "תסלח לי אבל זה דומה יותר למשפחה שלך" אמר "לא, ברצינות" הוציא לי אנציקלופדיית תרבות, הראה לי את ההתפתחות שלי, איך הייתי קופיקו קטן, לאט לאט התפתחתי, זרקתי את המקל, נפל לי הזנב, לבשתי חליפה, לקחתי תיק ונהייתי עורך דין. אמר לי "זה עוד כלום, בשנת 2000 אתה עוד תוציא אנטנות מהראש" הוא לא טעה, רק שהן ירדו למטה (מתכוון לפאות שלו) אמרתי לו "אש האדה?" אמר לי "זאת תורת האבולוציה של דארווין" אמרתי לו "תסלח לי המורה, אבל זה נשמע לי יותר כמו בלבולוציה של דרוויש" אמר "לא אני מתכוון ברצינות" אמרתי לו "אם ככה המורה אז גם אתה קוף" אמר "שמור דיסטנס" נגמר שיעור טבע, התחיל שיעור תנ"ך. המורה פותח ספר בראשית, אומר לי "תקריא" אני מקריא "ויצר ה' את האדם עפר מן האדמה" אמרתי לו "המורה, יש מחלוקת בינך לבין המורה לטבע, הוא אומר אני קוף, אתה אומר אני בן אדם, מה אני?" אמר לי "פה זה בחירה חופשית" שאלתי אותו אם בהפסקה אנחנו צריכים לשחק על האספלט או על העצים? אמר לא חשוב. שאלתי אותו אם לשיעור הבא יביאו לנו בוטנים, בננות, קצת פיצוחים, פירות, אמר אין תקציב. אתם צוחקים אבל המורה שלי לטבע עד היום הולך לבקר את המשפחה שלו בספארי, מסכנים לא התפתחו"
 • "כל פעם שהעיראקים היו משגרים אלינו סקאד הייתה הודעה ברדיו: 'מרגע ישלח הטיל ועד נחיתתו נשמע שיר'. אני זוכר שפעם אחת שמו את מתי כספי: 'יש לי ציפורים בראש...'- אנחנו יש לנו טילים בראש והוא שר על ציפורים" (על מלחמת המפרץ)
 • "כן, אל תשכחו את המנגינה בשביל להגיד סליחות היום, שהקב"ה יקבל! אתם יודעים מה אומרים? 'חטאנו לפניך רחם עלינו', ראשי תיבות 'חלר"ע'. זה חולירע, זה לא חזן."- על עיבוד טראנס "פסול" של החזן בנימין דנישמן לפיוט "אדון הסליחות" (מתוך הרצאה שנערכה ברמת השרון, 23.8.10).
 • "ועכשיו שמעתי שיש רדיו שקוראים לו 'קול בעורמה'. היום צריך להחליף את שמו ל'קול הטומאה'."- זה השם שהעניק הרב לרדיו "קול ברמה", בהתייחסו לעובדה שברדיו זה החלו לשדר "כוכב נולד" לחרדים (מתוך הרצאה בקריית גת, 29.5.11).
 • "אם יש משפחה שתשמע את הקלטות שלי ובאף אחד מבני המשפחה לא יחול שינוי אפילו הכי קטן, אני נותן להם תעודה: סתומים".
 • "דו ספרתי" (הבטחתו למספר המנדטים שמפלגתו "כח להשפיע" תשיג בבחירות 2013).
 • "זה היה סיני, שעבר לאפריקה, הגבות שלו נהיו עבות והוא מת." (על האבולוציה)
 • "בגיהנום יש כמה מסורים. יש מסור-איי, מסור-בי ומסור-טי" (על חילונים שומרי מסורת)

מתוך הרצאה בהיכל התרבות בתל אביב[3][עריכה]

 • "ברוכים הבאים לכל הציבור הקדוש היושב כאן. ברוכים הבאים לעיתונאים השתולים והגלויים. ברוכים הבאים לשב"כ." ~ בתחילת ההרצאה.
 • "איך אני אראה אתכם אם תהיו בחושך? אחר כך יגידו שהיה ערב חשוך עם אנשים חשוכים." ~ בתגובה לבקשות הקהל לכיבוי האור.
 • "זכות הציבור לדעת, ככה אומרים היום. זכות הציבור לדעת. אז אני נותן את הזכות לציבור לדעת. ולא עוד, אלא שאני נותן לציבור לדעת לא על חשבון הממשלה, לא על חשבון תקציבים. חס ושלום, אפילו אם היו נותנים לי מיליונים דולרים, שעל פי החוק מגיע להיקף של העבודה שאנחנו עושים, על פי חוק, ויש עמותות שנהנות מכספי מדינה, על פי חוק, לפי קריטריונים שקבועים גם לחילונים וגם לחרדים. גם אם היו מציעים לי מיליונים דולרים, ונותנים לי אותם על השולחן, 'קח', לא הייתי לוקח. שלא יאשימו אותי חלילה, שפגעתי בתקציב של הספורט. אחרת לא יהיה משחק, בית"ר ירושלים... בית"ר חיפה... הפועל חיפה, מי יש היום? מכבי תל אביב... בטישטש, קטישטש, קטש... אני, ברוך השם, לא חי על חשבון החילונים. אבל החילונים חיים על חשבוננו. אנחנו נותנים את הכסף כמו כל האזרחים, ורוב האוכלוסיה נהנת מהכספים שלנו למטרות שלהם. ואם אנחנו מקבלים על פי חוק את מה שמגיע, 'סחטנות חרדית שנמאסת כבר'."
 • "יש תפוז. התפוז הזה מלא מיץ. באו השמאל, לקחו את המיץ. באו החרדים, התנפלו על הקליפות, סחטו אותם, סחטו, יצא שני מיליון. זה הסחיטה של החרדים. אם לא היו משאירים להם את הקליפות, לא היו סוחטים, היו באים עם קש ושותים את המיץ כמו כולם, כמו השמאל. אבל את המיץ לא נותנים. לכן צריך לסחוט, עד שיצא איזה מיליון, שני מיליון. אה! או! עכשיו אפשר להתחיל לחיות."

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: אמנון יצחק

הערות שוליים[עריכה]

 1. ^ 1.0 1.1 1.2 1.3 ים יהושע, פתאום אתם נתקלים במודעה: "הערב בקאמרי: כנס החזרה בתשובה", באתר הארץ, 1 במרץ 2003
 2. ^ מלאכי פרק ג פסוק יט
 3. ^ 3.0 3.1 קלטת וידאו "היכל בלי תרבות" - ניתן לצפות בקלטת המלאה באתר ארגון שופר, שבראשו עומד הרב אמנון יצחק.